Jump to content

Фабрична Аларма


marto87

Recommended Posts

Колеги,кажете как да изклуча генерално фабричната аларма,защото се бъгва и пищи когато и скимне.Имам си допълнително слагана аларма ,която си е перфе.С бутончето което се намира зад колана не става.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каде се намира тоя бутон за изключване на тия обемни датчици че и примен свири тоя клаксон яко като не си затварям джамовете зад шоферското място ,на кой колан?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,кажете как да изклуча генерално фабричната аларма,защото се бъгва и пищи когато и скимне.Имам си допълнително слагана аларма ,която си е перфе.С бутончето което се намира зад колана не става.....

връщаш се при майсторчето,което ти е слагало перфе алармичката и го караш да ти демонтира старата.(въпроса е защо не си го направил преди) А така дори ще ти олекне колата и ще добавиш още 2-3 катъра към заводските :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

връщаш се при майсторчето,което ти е слагало перфе алармичката и го караш да ти демонтира старата.(въпроса е защо не си го направил преди) А така дори ще ти олекне колата и ще добавиш още 2-3 катъра към заводските :flehan:
аларамите и двете си работеха перфектно 2 години и повече,но фабричната се бъгна преди седмица некъде и писка кога си иска
отка4и и буксата,модула се намира под задната седалка в средата
мерси....утре я откачам :flehan:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямото трябва да е контролния блок на ABS-а т.е. остава малкото да е за изключване, но все пак нека да потвърди още някой.

Редактирано от zoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да,голямото е абс-а а малкото като го изключа нищо свързано с алармата не става.обаче намерих говорителя на алармата и го разкачих от буксите .ако някои все пак знае къде е контролниа блок на алармата да каже :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чесно ви казвам голем слепец съм некой ако го снима точно го черпим ,аз немам такова копче ?!

не всеки има фабрична аларма.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.ако някои все пак знае къде е контролниа блок на алармата да каже :)

Ако кажеш коя година/модел е колата ще е доста по лесно да ти се помогне. :)

Но и в двата случая (Б5/Б6) мисля че няма да успееш сам да изключиш фабричната аларма(само клаксона,но ти вече си го направил).При Б5 алармата е в помпата за централното заключване.При Б6 алармата е в комфорт модула. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Ако кажеш коя година/модел е колата ще е доста по лесно да ти се помогне. :)

Но и в двата случая (Б5/Б6) мисля че няма да успееш сам да изключиш фабричната аларма(само клаксона,но ти вече си го направил).При Б5 алармата е в помпата за централното заключване.При Б6 алармата е в комфорт модула. :)

ужасТ...поне нема да пищи вече

Редактирано от marto87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
колеги кажете някой добър алармаЖия че проблема още си го има :)

щом се отнася за фабрична аларма отиди до най-близкото представителство на Ауди и ще ти решат проблема. Ако не се справиш пиши, аз имам познат в Пловдивското ще му се обадя да видя какво ще ми каже и ще ти пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги кажете някой добър алармаЖия че проблема още си го има :respekt:

колега защо се мъчиш не става ясно,всеки средностатистически алармаджия знае къде са модулите на фабричната и за час-два ще ти я дезактивира и ще ти я връчи в торбичка(както стана с моята,ей къде ми стои в шкафа) със се модули,кабели,датчици,пищялки,сирени и джуджавки.Елементарно е.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега защо се мъчиш не става ясно,всеки средностатистически алармаджия знае къде са модулите на фабричната и за час-два ще ти я дезактивира и ще ти я връчи в торбичка(както стана с моята,ей къде ми стои в шкафа) със се модули,кабели,датчици,пищялки,сирени и джуджавки.Елементарно е.
Колега, през седмицата ми е мн натоварено и за това исках да вида дали мога сам да се справа с проблема...видях че сам нема да се оправа и попитах за добър алармаджия за да не си губа времето в търсене на майстор защото ще го права в работно време :gut:а пък и винаги ми е било кеф да си човъркам по колата сам и да научавам нови неща :gut:
щом се отнася за фабрична аларма отиди до най-близкото представителство на Ауди и ще ти решат проблема. Ако не се справиш пиши, аз имам познат в Пловдивското ще му се обадя да видя какво ще ми каже и ще ти пиша.
благодаря за съвета колега,но в представителство на ауди няма да хода щото там мн се туткат...,но ще търса друг майстор :hilezh:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако решиш да разкачаш нещо - виж това:

alarma4.png

Въпреки, че за мен е доста глупав вариант да скубеш нещо от колата, което е фабрично.

Аз пък си пуснах моята, тромбата за алармата ми беше разкачена. И 2те си бачкат в синхрон, само че при arm/disarm на фабричната съм го направил да не пищи а само при задействане. А сега има и вътрешно и външно задействие. Описано е в следващия линк.

Другия вариант е да си настроиш вътрешните сензори да са по-нечувствителни. Ето тук ти е обяснено как. Провери ги и да не са се задръстили с прах или нещо друго. Успех :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...