Jump to content

Нормален ли е разхода на A3 на газ?


NIQUE

Recommended Posts

Колеги търсих из форума доста, но нещо неуспях да открия отговори на моите въпроси. Преди 3-4 седмици си сложи газов инж. на колата, а тя е А3 98-ма година 125к.с. В Пловдив и при не много агресивно каране и включен климатик ми дава 12.8л./100км газ. На магистралата с 4 човека и включен климатик при скорост 120-130км/ч. ми дава 10л/100км а при 140-170км/ч. около 11-12л./100км. Минаха 8-9 зареждания а все още ми събира около 16 литра бутилката при положение че е 25литрова. Нормален ли е тоя разход и съвместимоста на бутилката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, скоро слагах ГИ и майстора каза че разхода се вдигал с 10 до 15 % спрямо бензиновия, така че си направи сметка.

Доколкото знам бутилките трябва да си имат ограничител на 80 процента от обема, и да не позволяват повече пълнене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10-11 на 100 газ по 0.8 ст = 8.8лв

10-11 на 100 бенз по 2лв = 20лв

Ти колко по-евтино искаш бе тва да не е колело :flipoff: Как не те е срам да питаш изобщо минаваш 100км за 9 лв замисли се ?

Редактирано от fizo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10-11 на 100 газ по 0.8 ст = 8.8лв

10-11 на 100 бенз по 2лв = 20лв

Ти колко по-евтино искаш бе тва да не е колело :flipoff:

А казват,че дизелистите били тънкачи....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята бутилка също е 25 л. и събира около 18 л. и изключва , за разхода по груби изчисления е между 10 и 11/100 в зависимост от това дали работи климатроника или не .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fizo никъде не съм казал че се оплаквам. споделям и разпитвам. Не се оплаквам на тая цена. преди карах punto 1.2 60к.с със 11л/100 км градски разход. Та как да се оплаквам сега?? :flehan:)) Но от приятели със същите двигатели на голф 4 и същата A3 само че автомат при същото каране 8-9 извън града. А може и те да са ме заблудили. И затова си разпитвам. Колкото повече мнения толкова по-добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolegi,poneje ne iskam da puskam nova tema,iskam da zapitam podobno neshto.Karam A4 2,6Quattro i vuv varna razhoda mi stoi okolo 16l sreden?Normalno li e? Poneje imam ot skoro kolata i ne sum naqsno.I se izvinqvam za tova,che pisha na latinica,prosto neshto kompa se e precakal i neshte da pishe na kirilica

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolegi,poneje ne iskam da puskam nova tema,iskam da zapitam podobno neshto.Karam A4 2,6Quattro i vuv varna razhoda mi stoi okolo 16l sreden?Normalno li e? Poneje imam ot skoro kolata i ne sum naqsno.I se izvinqvam za tova,che pisha na latinica,prosto neshto kompa se e precakal i neshte da pishe na kirilica

За София е нормален, не знам във Варна как са задръстванията.

Редактирано от shpeksi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolegi,poneje ne iskam da puskam nova tema,iskam da zapitam podobno neshto.Karam A4 2,6Quattro i vuv varna razhoda mi stoi okolo 16l sreden?Normalno li e? Poneje imam ot skoro kolata i ne sum naqsno.I se izvinqvam za tova,che pisha na latinica,prosto neshto kompa se e precakal i neshte da pishe na kirilica

Нормално е ве, не се притеснявай,толко си харчи шестако, само ми обЯсни тва "във Варна" какво го бройкаш, граЦко или извънграЦко, среден - смесен ли е?Като скочиш над 20л/100км иди си виж ламбда сондите на компютър (гледай само да не е прецакан като твоя) :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е ве, не се притеснявай,толко си харчи шестако, само ми обЯсни тва "във Варна" какво го бройкаш, граЦко или извънграЦко, среден - смесен ли е?Като скочиш над 20л/100км иди си виж ламбда сондите на компютър (гледай само да не е прецакан като твоя) :bia:

(гледай само да не е прецакан като твоя) - ето това не разбрах?кое ми е прецакано? Може ли да са ми запушени катализаторите,понеже ходих при един за гърнето-тракаше и пича каза че имам 2....а иначе разхода е само градско,като гледам да избягвам най-пиковите часове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма се плашиш колега, това ти е разхода,може би малко по-нисък.. вземи си изгори някой път всичката газ,

ама до края, чак да почне да се дави като и подаваш и отиди зареди тогава да видиш

дали ще сложиш само 16литра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги търсих из форума доста, но нещо неуспях да открия отговори на моите въпроси. Преди 3-4 седмици си сложи газов инж. на колата, а тя е А3 98-ма година 125к.с. В Пловдив и при не много агресивно каране и включен климатик ми дава 12.8л./100км газ. На магистралата с 4 човека и включен климатик при скорост 120-130км/ч. ми дава 10л/100км а при 140-170км/ч. около 11-12л./100км. Минаха 8-9 зареждания а все още ми събира около 16 литра бутилката при положение че е 25литрова. Нормален ли е тоя разход и съвместимоста на бутилката?

Пич разхода ти е нормален и аз съм горе-долу същия + 1 литърче отгоре някъде щот съм малко по голем :hilezh: пък и 17-ката тежи

п.п Мойта бутилка е 40 литра принципно но повече от 32 неможе да събере !

Редактирано от Lex_Luthor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е 40 литрова (в резервната гума) бутилка и събира около 31-32 литра.

Само че разхода ми градско (VW Passat 1,8T APU Автоматик) с включен климатроник е около 17л./100км. при спокойно каране и доста къси разстояния. И аз предпочитам да е 12 градско, но няма как да стане в София.

То AUDI80-то ми 1,8 Автоматик без клима харчеше около 15л./100км. ГАЗ, та май 17 си е нормално. Само че ми е малко интересно като чета мнения за разход градско 10-12л. /100км. градско и то Автоматици.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolegi,poneje ne iskam da puskam nova tema,iskam da zapitam podobno neshto.Karam A4 2,6Quattro i vuv varna razhoda mi stoi okolo 16l sreden?Normalno li e? Poneje imam ot skoro kolata i ne sum naqsno.I se izvinqvam za tova,che pisha na latinica,prosto neshto kompa se e precakal i neshte da pishe na kirilica

абе като се има предвид,че това ти е близо до бензиновия разход във Варна за този двигател,не виждам какво те тревожи.....,особено ако я понастъпваш "уееекичко" :hilezh: .Нормален за кубатурата и условията разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе като се има предвид,че това ти е близо до бензиновия разход във Варна за този двигател,не виждам какво те тревожи.....,особено ако я понастъпваш "уееекичко" :lol: .Нормален за кубатурата и условията разход.

колега,колата се кара само на бензин и това е разход на бензин :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги търсих из форума доста, но нещо неуспях да открия отговори на моите въпроси. Преди 3-4 седмици си сложи газов инж. на колата, а тя е А3 98-ма година 125к.с. В Пловдив и при не много агресивно каране и включен климатик ми дава 12.8л./100км газ. На магистралата с 4 човека и включен климатик при скорост 120-130км/ч. ми дава 10л/100км а при 140-170км/ч. около 11-12л./100км. Минаха 8-9 зареждания а все още ми събира около 16 литра бутилката при положение че е 25литрова. Нормален ли е тоя разход и съвместимоста на бутилката?

Съвместимоста на бутилката ти зависи от много фактори. Някой от тях са:

1.Много зависи помпата на газостанцията на какво налягане работи (случвало ми се е да напълня бутилката, да измина 110 км. и при повторен опит да заредя, да се събере само 2л. това не значи че колата харчи 2 на 100 а просто на газостанцията на която заредих първият път, налягането на помпата е било доста по голямо от налягането на втората газостанция) В такъв случай можеш да засечеш с точнос колко ти харчи само ако заредиш до горе, изминеш 100км. и заредиш отново до горе , но на същата газостанция.

2.При по висока околна температура газта е с по голям обем от което следва че бутилката ще ти събере по малко литри. Т.е. зимата, ще хваща повече а лятото по малко.

3. Много зависи как ти е монтирана самата бутилка. Повечето бутилки имат на поплавъка си устроиство което спира пълненето при дадени градуси на поплавъка. Т.е. ако ти се вижда малко обема газ който събира, можеш да разхлабиш скобите които укрепват бутилката и да я завъртиш така че нивомера да отиде по нагоре. По този начин изменяш градусите на поплавъка и бутилката събира повече (лично пробвано от мен). По принцип колегите са прави че бутилките трябва да събират около 80% от пълния обем така че трябва да внимаваш да не прекалиш защото при по висока околна температура газта се разширява и може да стане гаф.

Ето и малко информация за газта.

Втечнено газово гориво

Втечненото газово гориво се получава от нефт или природен газ. Основни компоненти на автомобилното газово гориво се явяват пропан и бутан.

На станциите за зареждане на автомобили с газ, в зависимост от сезона се доставят летни и зимни газови смеси с различно съдържание на пропан.

В летните това съдържание е 50+/-10% пропан, в зимните - 90+/-10%. Това се налага защото пропана се изпарява в целия диапазон на работната температура,

а бутана при температура по-ниска от 0 градуса остава течен.Намаляване количеството на пропана и увеличаване това на бутана в летните смеси на горивото

е необходимо за ограничаване нарастването на налягането в бутилката при положителни температури на околната среда, и обратно - в зимните смеси на

горивото пропана е повече от бутана за да се поддържа необходимото налягане и надеждната работа на газовата система при отрицателни температури.

Защо газ...?

ИКОНОМИЯ

Цената на газта е значително по-ниска от тази на бензина, ето защо на практика се движите с много по-малко пари.

Експлоатационния пробег между смяната на маслото се удължава с 50% т.е. над 15 000км., като детайлите в двигателя остават гарантирано чисти.

ХАРАКТЕРИСТИКИ

Октановото число на газта пропан-бутан е 103. Ето защо при работа на двигателя с газ няма детонации (чукане на аванс). Работата на двигателя

с газово гориво се отличава със снижаване нивото на шума и чувствителността към претоварване. Газо-въздушната смес не отмива масления филм от

стените на цилиндъра. Не се образуват отлагания и нагари в двигателя. Газта не разрежда моторното масло.

ЕКОЛОГИЯ

Изгарянето на горивото при работа с пропан-бутан е 100% , поради което замърсяването на околната среда е снижено да 60% под задължителните

екологични параметри, наложени от Европейския Съюз. Автомобилите движещи се на газ могат да влизат свободно в сините градски зони, изискване за цяла Европа.

Редактирано от karabashki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,колата се кара само на бензин и това е разход на бензин :wall:

и така да е,абсолютно нормален разход за този двигател,годинките му(вероятно е на не по-малко от 10,нали?) и трафика в града.С 1.8ТК стигам понякога 15 и отгоре градско,не виждам защо ти да не можеш :flehan: ,особено с компресора сега,не се изключва изобщо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...