Jump to content

Питанка


ibonev85

Recommended Posts

Здравейте,

Карам 100/C4 2.0, задния мост е с барабани... днес споделих с един колега желанието ми да сменя барабаните с дискове. Може би няма нужда от смяна на целия мост, а само главините :stupid: ...абе въпроса ми е дали ще ми излезе соленичко или да си карам с барабаните :) просто искам да сложа хубави джанти ама с тия барабани ще съм като ...голфче :) Моля за съвет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз наскоро извърших тази процедура на В4 и ми излезна 150 лева ако имаш някакви въпроси пиши на ЛС

А защо го правите това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо го правите това?

аз лично го правя, защото искам да сложа хубави джанти, а с тия барабани нали се сещаш как ще изглежда..като селска чест :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично го правя, защото искам да сложа хубави джанти, а с тия барабани нали се сещаш как ще изглежда..като селска чест :hilezh:

Не съм много съгласен, черна боя и си в бизнеса.А ръчната и плавното спиране са разкош на кола с комбинирани спирачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно заради този разкош, вече никой не ползва тази система за спирачки.

от друга страна не се знае след такава интервенция, дали няма да се оплеска нещо от някой който не е много в час.

бтв барабаните както и да ги гласиш са си грознички :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно заради този разкош, вече никой не ползва тази система за спирачки.

от друга страна не се знае след такава интервенция, дали няма да се оплеска нещо от някой който не е много в час.

бтв барабаните както и да ги гласиш са си грознички :flipoff:

И разликата в спирането с дискове е осезаема :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-бързо и лесно не бих казал, защото на всяка смяна трябва да се раздвижват и смазват задните механизми. Винаги ръждясват и спират да се движат и затова профилактично на всяка смяна на накладки трябва да се прави. Иначе по някое време се ходи специално, ако не ти блокират по пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип дисковете са по- удачни като спиране.

НО!

Задните спирачните апарати на Ауди от тези години са пълна трагедия :flipoff:

Колко ядове брах с тези спирачни апарати, то не бяха жила, бутала, ремонтни комплекти, цял апарат...

Ако си имаш добре работещи спирачки и безпроблемна ръчна, въобще не си слагай таралеж в гащите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично го правя, защото искам да сложа хубави джанти, а с тия барабани нали се сещаш как ще изглежда..като селска чест ;)

Не знаеш кво е да нямаш ръчна зимата явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаеш кво е да нямаш ръчна зимата явно.

То използването на ръчна спирачка през зимата не е много желателно, без значение дали си с дискове или барабани, аз така знам. Успех на колегата в начинанието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаеш кво е да нямаш ръчна зимата явно.

А ти що нямаш ръчна!?

Все едно само аз имам дискове отзад с перфектна ръчна,дето хваща на втория зъб!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаеш кво е да нямаш ръчна зимата явно.

напротив, много добре знам кога как и защо да използвам ръчната...схванах намека :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти що нямаш ръчна!?

Все едно само аз имам дискове отзад с перфектна ръчна,дето хваща на втория зъб!

Ти си първия и едеинствения, който чувам да няма проблеми със задните апарати. Аз все бях сложил барабани- над 600лв набих в тези смотани дискови спирачки отзад, за да мога спокойно да си карам колата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да чукам на дърво тогава :hilezh:

За почти 6 месеца(откакто ги сложих),никакви грижи-спират,не стържат,не задържат,има ръчна,абе всичко...

Може някой да е брал ядовете с тях преди мене :bia:

Ще мине още време,ще видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тия неща не стават за 6 месеца. Като са произвели колата сигурно първите 5-6 години са били идеални.

Погледнете си задните дискове - ако имате ръждясало по тях значи са ти с намалена подвижност механизмите.

При мен има яка ръжда около 1см във външната част. Раздвижваха ми ги, защото задържаше на едното колело. Вече съм минал 12 000 и още не може да изтрие ръждата. Сигурно е задържала от 2-3 години.

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,аз казвам,че от 6 месеца ги карам и няма проблем,а какво се случвало с тях при предишния собственик и раздвижвал ли ги е и т.н. незнам...

Най-вероятно ще имам и аз някой ден,някакви грижи с тях,но не се знае кога...Казвам го само,защото всички твърдите че без проблеми не се минава...

Колкото до ръждата,като някакъв показател,защо не смениш дискове+накладки и да видиш после дали ще ти прави/остава?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги смених и дискове, и накладки и...копеленцата (апаратите) блокираха и дисковете посиняха :)

После пак смених това- онова и сега няма нито ръжда, нито синьо :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...