Jump to content

Син екран на XP SP2 ?


GiN

Recommended Posts

Колеги, пак търся помощ. Имам проблем с настолния комп. Зарежда само до десктопа, забива и изкарва син екран. Пробвах да го вкарам в сейф мод, но 2-3 мин след като зареди пак се рестартира. Опитах направо да почна преинсталация, обаче ми изкарава съобщение за липсващ хард диск.

Имам съмнения, че проблема е следствие на антивирусната /Аваст-безплатен/, беше открила някакви вируси и и ги беше преместила в клетката. Направи ми впечатление, че единия от файловете беше нещо от сорта на Windows 32...нещо си.

Кажете как да се разправям с тая машинка? Някакакви драйвери ли трябва да качвам? Процесора е пентиум4 2,4гх. Дъното обаче не се сещам какво е. Беше изгоряло старото и сложих някакво втора ръка, което отговаряше. Ако трябва ще го погледна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-во виж в биоса на какъв режим ти работи харда. Трябва да е на IDE а не на AHCPI,

2-ро може да имаш лоши сектори

3-то ако продължава след преинсталацията сини екрани провери си рам паметта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди една година това съобщение ми донесе като подарък нов хард :respekt:

Ако ти изкарва съобщения за липсващ хард, не би трябвало да можеш да стигаш до Windows.

Най-вероятно

имаш лоши сектори
Редактирано от EzRoLiT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки път когато се рестартира стига до десктопа на Уиндоуса, но забива, рестартира и изкарва синия екран.

Лошото е, че не мога да му направя преинстал. Ще проверя в Биос-а за тези настроики. За лошите сектори, не знам, как да се появят от раз, при положение, че както си работише от няколко дена и се сгъбяса от нищото. Само аваста ме съмнява много, изкарваше, че има вирус, който го премести в клетката и след това почна да прави тая магария.

Как да проверя за лоши сектори? Как да тествам рам паметта? Някакви програмки ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтегляш си HIRENS BOOT CD, бутваш от него и пускаш Memtest. Изчакваш го да свърши и гледаш какво става. Ако имаш няколко банки памет извади някоя от тях и пробвай само с една. Една по една...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-во виж в биоса на какъв режим ти работи харда. Трябва да е на IDE а не на AHCPI,

2-ро може да имаш лоши сектори

3-то ако продължава след преинсталацията сини екрани провери си рам паметта.

Това ли трябва да е IDE ?

02092009002b.th.jpg

Изтегляш си HIRENS BOOT CD, бутваш от него и пускаш Memtest. Изчакваш го да свърши и гледаш какво става. Ако имаш няколко банки памет извади някоя от тях и пробвай само с една. Една по една...

Ето какъв е резултата от Memtest

02092009.th.jpg

Добре ли е или не?

Като го включих одеве не искаше да зареди, стоеше на черен екран. След повторно включване захапа и изписа това

02092009001u.th.jpg

а като започна да прави въртелите в самото начало изписваше това и променяше грешките след всеки рестарт, като основната с F4 винаги беше същата.

01092009x.th.jpg

А как да тествам харда, с каква програма?

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв хард си (марка модел). Смъкни капака на кошницата и се огледай за понадути кондензатори около процесора и не само. Ако ползваш вградено видео и се е издънил някой кондензатор то понякога се получава последния син джам който си пуснал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харда е Seagate 160gb 7200/8M SATA

Ето още нещо ново, одеве като прави проверка на харда, изписа, че чеква само "D", "С" не го открива, а реално ХР-то е на "С".

02092009003m.th.jpg

Разделил съм харда с Партишън меджик, ако е от значение.

Видеото е вградено на дъното, имах и отделно видео ASUS V9250GE от старото видео, но не знам кое от двете са сложили да ползвам.

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли да реснеш биос-а (вадене на батерията на биоса). Често съм имал подобни проблеми и повечето пъти помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутни капака и виж. C:\ не ти го показва поради факта че там няма проблем вероятно :D другото нещо е че щом ти прави check значи си чете от C:\ респективно имаш winboze поради простата причина че това е tool в шаренията от Redmond.Наскоро четох че точно Seagate имат проблем с firmware но не се сещам къде ...

Edit: сетих се къде :hilezh:http://bloodys.com/?p=1430

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какъв е резултата от Memtest

Това не е правилния Мемтест, потърси Мемтест3.0+ или нещо подобно беше (MemTest86+). На син фон тръгва и показва доста повече неща.

Докато правиш тестове си изключи харда докато не се убедиш в изправността на желязото да не се взриви нещо и да убие още живия (надявам се) хард.

Може да провериш и буксата на захранването на дъното (като я изключиш) за нагар и промяна на цвета. Виж и в биоса захранванията как са.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди една година това съобщение ми донесе като подарък нов хард :D

Ако ти изкарва съобщения за липсващ хард, не би трябвало да можеш да стигаш до Windows.

Най-вероятно

Ето къде е ключа за бараката съгласявам се на 100 % с колегата ако искаш мъчи се но смениш ли харда няма да имаш повече проблем.При тебе проблема идва от лошите сектори или тъи наречените "bad sectors" - В най-общ случай "bad" секторите могат да се разделят на два вида- логически и физически. ........................

Е, ако обаче има физическо нараняване на повърхността на диска - нищо не те спасява. Просто побързай да си съхраниш информацията и си смени диска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На око по дъното всичко изглежда ок. Захранващата букса е ок. Няма подути кондензатори. Ползвам си старото видео ASUS V9250GE.

Махах батерията, резултат няма.

hpim2959.th.jpg

hpim2960.th.jpg

hpim2962g.th.jpg

Сега ще пусна един чек и с новия мемтест и ще пиша пак.

Дано да не се окаже харда :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако желязото работи стабилно (не излизат червени надписи в мемтест) няколко часа - тогава може да тестваш харда.

Много е подходящ MHDD от Hirens диска.

Избираш интерфейс вътре и после харда се тества с F4 по спомени. Виж хелпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече не иска да зарежда до десктоп. След няколко опита за тест на рам-а стига само да 7-ми тест, като до тогава не изкарва никакви грешки /нищо в червено/ и се рестартира.

Направи ми впечатление, че повреме на теста, на моменти бипка и се осеща как вентилатора забавя, се едно не му достига ток.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми може и да не му достига ток. Нали си махнал харда и пак се рестартира? Без ОС.

Опитай да смениш захранването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...