Jump to content

Темпомат (Cruise control) A4 B6


stilko

Recommended Posts

Благодаря за отзивчивостта на всички. От днес благодарение на колегата Toshkov81 и аз съм с монтиран и работещ темпомат.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте. След неуспешен опит да активирам волана и темпомата на B7 с модул от А6.. купих целия комплект от B7 кори,лостове и модули. Кода завършва на Q ,което виждам е добре. Въпроса ми е следния: трябва след монтажа първо да активирам темпомата след това модула(което до колкото разбирам са 2та датчика за ЕСП и АБС) и накрая функциите на волана. Или бъркам... какъв е реда на нещата в моя случай ,като всичко е от B7 и се слага на Б7. Благодаря.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение реда на настройване ...преди да разглобя моята си бях записал настройките на АБС като цяло той се настройва по-трудно с калибрирането на волана и активацията на темпомата няма да имаш проблем. Ако трябва помощ мога да ти помогна пиши на лс. Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги! Нуждая я се от вашата помощ! Искам да си сложа темпомат, лост за борд компютър и мултиволан на колата която е ауди а4 b7 avant.Моят модул завършва на S i сега си намерих модул + лостчета и слипринг за 200лв.Притеснява ме това че колата от която ще ги взема в автоматик, а моята е ръчни скорости.

Другото което ме притеснява е това, че опитах на модула с който е колата завършващ на s да сложа китайски лост за борд компютър и не стана...дали нямам проблем с CAN шините...

Благодаря ви колеги предварително за отделеноро време и помоща :-) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

И аз имам питане. На Б7 с ръчни скорости бензин си монтирах мултиволан, слипринг, модул с буква Q и лостче за темпомат. С адаптацията на модула се справих, волана пъров светна, после накарах копчетата да работят, обаче пустия му темпомат не мога и не мога да подкарам. Казах на модула че 11463 е неговия код, тй го прие, обаче продължава да не работи темпомата и да ми дава грешка като вляза в него. Някакви съвети? Възможно ли е в лостчето да има чисто механичен проблем/изглежда като ново/ защото е втора ръка комплект с другите неща? Не знам какво да човъркам вече :) Не  е фатално и спешно, ама ще ми е кеф като си го направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влез в measuring blocks на Steering wheel модулът и виж от там дали и какви команди поддава лостчето за темпоматът (ако въобще поддава) и така ще се ориентираш, къде да търсиш проблемът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре сутрин ще го пробвам още. Горе долу на кой канал да търся команди? И само он - офф ли трябва да са? Ако няма, трябва да свалям лоста, така ли? А в самият лост има ли някаква електроника или са само контакти? Ако е така мога да пробвам да почистя всичко/имам достатъчно нерви и познания за това/?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да ти изписва командите. Тоест, SET, RESUME, UP, DOWN, CANCEL.  Не помня кои точно бяха каналите, но са първите (2-3). 

В постчето има електроника, но пасивна. Управлението е чрез промяна на съпротивлението. SET е на затворен контакт и отделна писта. UP и DOWN са на съпровления в друга верига (UP по спомени е на 6.2 kOhm, DOWN - 1.5 кOhm, ....). Resume, Cancel също на друга верига със съпотивления.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих на един ред три команди които като мърдам лостчето и му натискам бутоните обозначава че сработва. Обаче след като тествам Engine и Steering wheel, има грешки. 

Address 01: Engine        Labels: 06B-907-557-ALT.lbl
   Part No SW: 8E0 909 557 R    HW: 8E0 909 057 B
   Component: 2.0L R4/5VS     G   0010  
   Coding: 0011501
   Shop #: WSC 06335 000 00000
   VCID: 427F42F06C454B448E-515A

1 Fault Found:
17977 - Cruise Control Switch (E45) 
            P1569 - 008 - Implausible Signal
Readiness: 0110 0101

---------------------------------------------------------------

Address 16: Steering wheel        Labels: 8E0-953-549.lbl
   Part No: 8E0 953 549 Q
   Component: Lenksбulenmodul     0601  
   Coding: 02041
   Shop #: WSC 06325  
   VCID: 417E40F738B835BFF6-4B18

2 Faults Found:
01794 - Control Module - Incorrect Chassis (VIN) Number 
            35-00 -  - 
00895 - Cruise Control Switch (E45) 
            04-00 - Mechanical Malfunction

 

 

Оттук нататък не ми е ясно, хем работят, пък хем механикъл малфункшън...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, stingray написа:

01794 - Control Module - Incorrect Chassis (VIN) Number 
            35-00 -  - 

Започни от тук. Пропуснал си вписването на Steering wheel модулът към колата.

http://www.audi-portal.com/en/diagnostic/ecu_12565.html#1

 

На ‎2‎.‎3‎.‎2017‎ г. at 14:52, stingray написа:

Казах на модула че 11463 е неговия код, тй го прие, обаче продължава да не работи темпомата и да ми дава грешка като вляза в него.

Това на кой модул го каза? Това е команда до Engine модулът, да активира темпомата.

Каква ти е текущата кодировка на Steering wheel модулът? Пред последната цифра 4 ли е (ако си активирал и бордовия компютър)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, кодировката ми е 02041 на кормилото, колата имаше цветен борд компютър. Сега ще видя с тази ЕКУ адаптация дали ще се преборя???

А 11463 го казах на двигателя и той потвърди че круизконтрола е активиран.

Удобно ли ще е да ми дадеш някакъв телефон да питам нещо, сега съм закачил колата с компа и умувам?

П.С. Четох още някъде из форума че е възможно да се активира със светкавица да светят и халогени, това къде да го търся и прекодирам?

Редактирано от stingray
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По VIN е по-меродавно. На него пише МоделГодина-та. Питам, за да проверя ти с какъв номер лостче трябва да си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МоделГодина 2006-та ти е. Какъв номер лостче за темпомат сложи.

Също така, принципно за тази година трябва да имаш пуснато кабелчето за CCS locked off, но провери ли го (5-ти пин от 16 пиновата букса на Steerin wheel модулът)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не съм пускал кабелче допълнително. А лостчето нямам никаква представа какво е, купих го втора ръка в комплект с модулът с буква Q накрая от ударена кола. Трябва ли да го разглобявам за да му видя модела или не е нужно? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом са били в комплект, недей му проверява номерът. Ако си проверил за наличието на кабелчето от 5-ти пин и го има, така от разстояние няма как по друг начин да съм ти полезен.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се оправиш с него и някой ден имаш път към София, чукни. На живо е по-лесно да се мери и проверява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги

Монтирал съм темпомата по начина на автора на темата .. Всичко е точно...всичко работи както трябва НО моят модул е с номер 8Е0 953 549 Т. Писах във гугъл,но не излиза нищо.. Въпроса ми е дали този модул поддържа мулти волан. Ще се радвам ако някой помогне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте колеги. Не съм пипал нищо по колата откакто я купих , но забелязах че ми излиза тази грешка :
01794 - Control Module - Incorrect Chassis (VIN) Number 
            35-00 -  - 

 

от ваг-ком ми пише ,че  Part.N 80E 953 549 S . След като прегледах темата разбрах ,че мога да имам само борд. комп ( имам го) 
Искам да попитам дали само трябва да адаптирам модула към ЕКУ-то , данеби да ми е сменян модула ? Иначе нямам проблеми или светещи лампи по таблото , само ми е интересно как да изчистя грешката  и ако е с 1 проста адаптация , да не ми светнат АБС и ЕСП сензори , както на повечето колеги. 
Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги, сложих модула (буква L) сложих лостчето, отидох да активират темпомата също така имам въпросния кабел в буксата.... но темпомата не се включва а на VAG-COM отчита всяко едно движение на лостчето когато го местя. Защо не работи ? И още един въпрос... Къде се намира този датчик на съединителя за който се пише малко по-назад в темата за да видя дали не е от него ? Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Да попитам и аз? Набавих си модул с номер 80Е 953 549 N .До колкото разбрах е от кола която е авант, а ще се постави на седан.Дали ще има проблеми заради тая разлика.И да попитам още нещо , при инсталиране само  на борд и темпомат, необходимо ли е да се сменя и лентовия кабел.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...