Jump to content

Зимни гуми Goodyear Ug7+ 195/65 TR15 91T


Recommended Posts

И аз купих от тези гуми ще ги видим зимата.Миналата година бях с Дънлоп М3 и съм много доволен

Редактирано от bubsan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Гиславед и аз мога да дам добри отзиви...Много добра гума за сняг. Имал съм шанса да я тествам няколко пъти и се държи много добре.

A сега си представи колко по-добър е континентала.. все пак е фирмата-майка :icon_arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой модел ? Понеже при тях има няколко вида, които доста се различават и някой са по-скоро зимни с шарка на всесезонни и на асфалт и мокро добре се държат, но в дълбок сняг не са съвсем пригодни. Нокиан също не е за пренебрегване , ако говорим за добра зимна гума. Все пак там където се произвеждат, не е като да не знаят що е зима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами някъде гледах шведски тестове... Имаше Гисла и Конти. Контито беше Номер1, Гислата някъде по средата

Edit:

Ето от тази година: http://www.teknikensvarld.se/documents/dac...17-st/index.xml

Контито рулира във всички категории

Ето и този тест за който говорех, от 2007-ма е: http://www.teknikensvarld.se/documents/dac...-st-1/index.xml

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така съм съгласен, понеже трудно може да се говори при зимните гуми, без конкретни модели, тъй като не толкова марката е определяща колкото шарката. А и оптималния вариант в Пловдив едва ли би задоволил някого от Самоков. Относително е оценяването на гумата понеже едните ще търсят комфорт върху асфалт, а другите стабилност върху сняг. При всички случаи ще има компромис или с ниво шум или със стабилност и износоустойчивост, ако се търси оптималния вариант.

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен е Континентал ТС830.

Мога да кажа първи впечатления вече, макар че още няма сняг. Гумата има уникално сцепление в това лигаво време. Потеглянето по влажните и хлъзгави кръстовища е все едно на сухо. Летните гуми превъртаха още към края на меката газ при потеглянето :hilezh:

Освен това са доста тихи, а и добри срещу аква планинг.

По-нататък ще споделя как са на сняг и лед :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен е Континентал ТС830.

Мога да кажа първи впечатления вече, макар че още няма сняг. Гумата има уникално сцепление в това лигаво време. Потеглянето по влажните и хлъзгави кръстовища е все едно на сухо. Летните гуми превъртаха още към края на меката газ при потеглянето :hilezh:

Освен това са доста тихи, а и добри срещу аква планинг.

По-нататък ще споделя как са на сняг и лед :hilezh:

Каква марка са ти летните гуми и на колко сезона ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фулда Карат Прогресо, на два сезона. Около 6-7 мм грайфер. При по-високи температури лятото нямаше проблеми до последно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дет за нашия пазар големите марки идват некво небивало производство :hilezh: Мишелин праен у мазетата на източна Европа и т.н.

Иначе в момента Контито и Дънчо са най-добрите гуми и за зиме и за лето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фулда Карат Прогресо, на два сезона. Около 6-7 мм грайфер. При по-високи температури лятото нямаше проблеми до последно

Не ми се струва обективно да сравняваш стари с нови гуми. Аз с такива купих моята кола мината година, после като купих 4 нови dunlop sport fastresponse все едно се качих на друга кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе карал съм я с нови зимни и преди :birthday:

Както и с нови летни няколко пъти... така че знам какво е било и какво е сега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе карал съм я с нови зимни и преди :birthday:

Както и с нови летни няколко пъти... така че знам какво е било и какво е сега

Да преди няколко сезона и то с фулда. Леееко си необективен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми фулдата е доста добър модел. Ама кво да ти обяснявам на тебе :hilezh:

Сигурно нямаш и половината километри които аз имам само на задна ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми фулдата е доста добър модел. Ама кво да ти обяснявам на тебе :)

Сигурно нямаш и половината километри които аз имам само на задна :)

Еми фулдата е яко смотан модел в сравнение с дънлопа дето взех ама и моето сравнение е обективно колкото и твоето (едното на 2 години, другото ново). Иначе ясно, че минаваш по милион на година. Никой не се съмнява в тебе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми и фулдата и дънлопа са подобни, все пак са на Гудяр, с предимство за Дънлопа естествено :)

Иначе фулдата се представя добре по тестовете, така че не е няква боза със сигурност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми и фулдата и дънлопа са подобни, все пак са на Гудяр, с предимство за Дънлопа естествено :hilezh:

Иначе фулдата се представя добре по тестовете, така че не е няква боза със сигурност :D

Кои тестове ? Аз съм ги карал и двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземайте DUNLOP SP WINTER SPORT 3D.

Aз току-що сложих Ultragrip 7+ с DOT 2509.

Но като видях, че са правени в Словения, не мога да се оттърва от угризяващото чувство, че съм си купил просто по-скъпа Sava.

Та, DUNLOP-ът поне ще е правен в Германия или Япония... Него трябваше да взема... Нищо, другата зима. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да има опит с тези гуми:

BF GOODRICH G - FORCE WINTER

http://www.autogroup5.com/bg/catalog.php?p...1&model=141

И аз на тях май съм се спрял. Ама не мога да намеря отзиви за тях.

В теста на ADAC (http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Winterreifen/205_55_R16H_2009/tab.asp?ComponentID=268440&SourcePageID=268552) има ниакви гуми Goodride SW602. Дали става въпрос за GOODRICH? Много зле се представят - предпоследно място...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за БФ Гудрич, гудрайда са съвсем друга гума... някво менте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...