Jump to content

Проблем с ABS , какво означава символа на лампата?


Minkooov

Recommended Posts

Колеги, преди ден ми стетнаха тези две лампи - http://www.vbox7.com/play:98f2cb83 , придружени с 3 отвратителни псукания всеки път когато запаля и постоянно мигане на голямата правоъгълна лампа (която не знам какво означава). Веднага спрях да проверя дали ABS-а работеше и както и предполагах, гумите блокираха при ряско спиране. Струва ми се странно, че светнаха в момент в който просто си карах с леко натисната газ и дори не бях докосвал спирачката. Предполагам че е или датчик или компютъра е "набил" грешка и за това другата седмица ще ходя на диагностика, но ако има някой който си има на идея за какво става на въпрос, моля да даде акъл и приблизително с каква сума ще се разделя ако е датчик......че не върви да лепя черно тиксо върху таблото за да не ме дразни :)

Редактирано от Minkooov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблемите може да са доста - датчик,бушон ,лоша връзка ....правоъгълната лапма се влияе и от нивото на спирачната течност.

не е от течността - малко над средата е....но точно това че има много параметри от които може да е проблема ме притеснява....но на диагностиката ще си покаже. Чудех се дали правоъгълната лампа сигнализира точно определен проблем или просто изостря вниманието че има такъв.

Редактирано от Minkooov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитва се да ти покаже, че караш колата без АБС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, преди ден ми стетнаха тези две лампи - http://www.vbox7.com/play:98f2cb83 , придружени с 3 отвратителни псукания всеки път когато запаля и постоянно мигане на голямата правоъгълна лампа (която не знам какво означава). Веднага спрях да проверя дали ABS-а работеше и както и предполагах, гумите блокираха при ряско спиране. Струва ми се странно, че светнаха в момент в който просто си карах с леко натисната газ и дори не бях докосвал спирачката. Предполагам че е или датчик или компютъра е "набил" грешка и за това другата седмица ще ходя на диагностика, но ако има някой който си има на идея за какво става на въпрос, моля да даде акъл и приблизително с каква сума ще се разделя ако е датчик......че не върви да лепя черно тиксо върху таблото за да не ме дразни :flipoff:

колега сподели какво се оказа че и при мен стана така преди два дена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен АБС-а ми светваше от време на време, но никога не ми е пищяло така...даже не си спомням дали удивителното предупреждение се включваше.

Изчиствах грешката с ВАГ-КОМ и после всичко си работеше като хората - скоро не ми се е получавало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги напишете си номерата на абс-те давидем дали са от проблемните ако са мога да ви помогна.

D 265 214 002, D 3 2585 847 , 800 514 111 , 564/04/1/2080 ВИДЯХ 4 НОМЕРА И ТИ ГИ ПИША

Редактирано от RUCKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D 265 214 002, D 3 2585 847 , 800 514 111 , 564/04/1/2080 ВИДЯХ 4 НОМЕРА И ТИ ГИ ПИША

колега нещо немога да се ориентирам точно по тия номера на мися че ще мога да ти помогна напиши ми само коя година е колата с какъв мотор е дали има аср и куатро.

Редактирано от skiller_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега нещо немога да се ориентирам точно по тия номера на мися че ще мога да ти помогна напиши ми само коя година е колата с какъв мотор е дали има аср и куатро.

95г.1.9 90к.с не е куатро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледна ли двата бушона над акумулатора ?

Колега изобщо не ми е минавало през ума, че може да бушон. Моля те дай малко повече информация къде се намират. А4 е с 1.8 ADR двигател. Мерси предварително!

Здравейте колеги напишете си номерата на абс-те давидем дали са от проблемните ако са мога да ви помогна.

Колега къде се намира този номер. Колата е А4 '95г. 1.8 ADR - 125 коня.

колега сподели какво се оказа че и при мен стана така преди два дена

Все не остава време, но до края на седмицата или най-късно другата ще я закарам на диагностика и ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A4 1.8 ADR

Имам същия проблем, който според мен е слаб акумолатор.

При мен се получава само ако колата не е палена повече от 12 часа.

Гасиш- палиш няма сигнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах подобен проблем.Беше зацапан някакъв датчик напраъскаха го с спрей за да го почистят и спря да свети и пищи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A4 1.8 ADR

Имам същия проблем, който според мен е слаб акумолатор.

При мен се получава само ако колата не е палена повече от 12 часа.

Гасиш- палиш няма сигнал.

Според мен проблема е по сериозен.....от първото светване не е гаснала - а може и да имам по-силен акумулатор :flipoff: ..... утре ще споделя резултатите от диагностиката !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, преди ден ми стетнаха тези две лампи - http://www.vbox7.com/play:98f2cb83 , придружени с 3 отвратителни псукания всеки път когато запаля и постоянно мигане на голямата правоъгълна лампа (която не знам какво означава). Веднага спрях да проверя дали ABS-а работеше и както и предполагах, гумите блокираха при ряско спиране. Струва ми се странно, че светнаха в момент в който просто си карах с леко натисната газ и дори не бях докосвал спирачката. Предполагам че е или датчик или компютъра е "набил" грешка и за това другата седмица ще ходя на диагностика, но ако има някой който си има на идея за какво става на въпрос, моля да даде акъл и приблизително с каква сума ще се разделя ако е датчик......че не върви да лепя черно тиксо върху таблото за да не ме дразни :flipoff:

Аз говоря за звуковия сигнал и "голямата правоъгълна лампа".

Това съм сигурен,че показва изтощен акумолатор!!!

А ABS-а прегледай датчиците(нали работи все пак)

ако е датчик диагностиката ще покаже.

Онзи ден отворих да прегледам всичките бушони (голяма грешка) и от тогава ми свети ABS-а, но само за около минута, после сам си гасне!?!?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е от датчик, диагностиката показва кой точно е (примерно: преден ляв). При мен проблема се реши само с почистване и наместване на датчика (оказа се че излезе много лесно). Естествено само с чистене на грешката е малко вероятно да се оправят нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега сподели какво се оказа че и при мен стана така преди два дена

Освен ABS-а исках да ми погледнат и окачването....та като я вдигнаха на подемник се оказа че кабела на датчика на предно дясно колело е скъсан и от там идва проблема. Варианта на замяна с нов отпада (от финансова гледна точка) така че остава от морга или друго което ми хрумва е да пробвам да запоя кабела на датчика, ако някой е наясно дали е възможно или е пробвал моля да пише.

Излязоха обаче и други неща които ме притесняват повече:

Предно окачване:

-биалетки - 2бр.

-лeви долни прав и крив носач

-десен долен пряв носач

Задно окачване:

-прахоуловители - 2бр.

-тампони - 2бр.

Знам че има много писано за тези ремонти и може би не е за тази тема (ще ги прегледам подробно), но ако някой може да ме насочи къде са по-евтини ще съм благодарен. Препоръчаха ми марката да бъде: TRW или LENKFORDER.

Редактирано от Minkooov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги свалих датчика и запоих скъсаното. После го тествах с мултицет и показваше че няма мрежа. Като го сгъна тук там, отчита съпротивление което го тълкувам като прекъснат проводник някъде вътре в изолацията. Ще пробвам да запоя нов кабел но имам следния проблем. Не предполагах че датчика може да е закрепен само с "набиване" и е адски неудобно за изваждане. И понеже 2 часа го измъквах с отверка, после обаче го "набих" отново за да не влизат боклуци в отвора за него. Съществува ли някакъв спец. инструмент за вадене и поставяне и колко навътре трябва да влезе датчика......или всичко става с чука и мамата :)

Друго което се сещам: дори и чисто нов да сложа, ще заработи ли ABS-а веднага и ще изгаснат ли лампите от самосебе си или трябва след монтажа да се изчистят грешките и чак тогава заработва? Благодаря!!!

Редактирано от Minkooov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, една диагностика с VAG-COM-a ще отговори на всички въпроси. Прочетете грешките и споделете.

Аз знам къде е проблема,но не знам дали ще заработи ABS-а веднага щом сменя датчика и ще изгаснат ли лампите от самосебе си или трябва след монтажа да се изчистят грешките и чак тогава заработва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам къде е проблема,но не знам дали ще заработи ABS-а веднага щом сменя датчика и ще изгаснат ли лампите от самосебе си или трябва след монтажа да се изчистят грешките и чак тогава заработва?

O.K. Грешките се трият на стенда, няма да изгасне сама лампата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...