Jump to content

Проблем с автоматична скоростна кутия


Ice___Cool

Recommended Posts

Колата е Ауди Б4 с автоматична 4 степена кутия (097) и проблема се състои в това, че след като колата стигне 80-90 км./ч. при и се опиташ да ускориш малко скоростната кутия от 4-та скорост преминава на 2-ра и не сменя повече. След като се изгаси колата пак всичко е нормално до достигане на 80-90 км./ч.

Дава следната грешка на VAG-COM

00652 - Gear Monitoring

27-00 - Implausible Signal

Има ли едея някой какво и има на тая кутия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво означава това. Ако не дай си боже не можеш да я оправиш, имам работеща автоматична скоростна кутия от ауди 100, бензин, 4 скорости.

Само в краен случай, стискам палци да се оправиш лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво означава това. Ако не дай си боже не можеш да я оправиш, имам работеща автоматична скоростна кутия от ауди 100, бензин, 4 скорости.

Само в краен случай, стискам палци да се оправиш лесно.

Можеш ли да ми кажеш точно модела да проверя дали е съсщата и дали може да стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих е ЕТОС-а номерата на кутиите, различават се само накрая буквите. За ауди 100 са номера 097 300 035 X, DX и JX, а за осемдесетките са други букви. Не знам, може би се различават само лапите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е Ауди Б4 с автоматична 4 степена кутия (097) и проблема се състои в това, че след като колата стигне 80-90 км./ч. при и се опиташ да ускориш малко скоростната кутия от 4-та скорост преминава на 2-ра и не сменя повече. След като се изгаси колата пак всичко е нормално до достигане на 80-90 км./ч.

Дава следната грешка на VAG-COM

00652 - Gear Monitoring

        27-00 - Implausible Signal

Има ли едея някой какво и има на тая кутия?

Вероятно има лоша връзка между ECU и кутията.Втора причина е неработещи електрически клапани за предавките с лоша връзка.Почисти си големия куплунг към кутията може да е пълен с масло.На 12 канал в движение се вижда работата на ел.клапани те се калибрират и с задаване на базови настройки. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...
Вероятно има лоша връзка между ECU и кутията.Втора причина е неработещи електрически клапани за предавките с лоша връзка.Почисти си големия куплунг към кутията може да е пълен с масло.На 12 канал в движение се вижда работата на ел.клапани те се калибрират и с задаване на базови настройки. Успех

Имам същия проблем на моята Audi A3 1.9TDi 2002, 5-степ типтроник. Откри ли точно какъв е проблема? От ауди направо ми казаха да сменям кутията и ще ми излезе 6,000 лева :flipoff:(. И аз си мисля че е някакъв датчик но не знам къде да я закарам за да я погледнат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... но не знам къде да я закарам за да я погледнат

Що не се обадиш на Мишо (тоз дето е писал предния пост).

Телефона му го има в "препоръчани майстори".

Със сигурност ще ти свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не се обадиш на Мишо (тоз дето е писал предния пост).

Телефона му го има в "препоръчани майстори".

Със сигурност ще ти свърши работа.

Това ще правя утре, колата просто е в Стара Загора сега, остави ме на сред пътя в провинцията и сега се опитам да определя възможностите, никой сервиз тук не иска да я прегледа даже :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...