Jump to content

FM radio transmitter with USB


PESHO OT MARS

Recommended Posts

.... След това взех някакъв с обикновен дисплей. Тоя пък си не мога да го намеря в интернет. Избираше МП3-ки, не харесваше всички ...

Абсолютно същото "дръвце" си бях купи и аз, пуска, която си песен иска, някои въобще не ги вижда. Пробвах с различни карти SD/MMC, различна файлова система FAT16/32/NTFS, сменях имената на МР3-ките с по-къси, с малки букви, пробвах с USB флашка ... - никакво щастие, харесало си е някакви песни и това е. Още ми стои в жабката, за нищо не става. Иначе звука не беше лош, но с тези проблеми е неизполваемо. Скоро си извадих един вход от касетофона (изхвърлих механиката) и сега си ползвам GSM-a за тази работа - хем музика, хем навигация, а и разговори можеш да си провеждаш без handsfree. С една дума така си реших въпроса. Удобно, лесно, не ми заема запалката, не ми виси някакъв "кочан" в нея, няма шумове, не се мешат станции ако наблизо някой излъчва на същата честота - въобще кеф :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

виж в техномаркет има един модел на НЕО с голям осветен черен екран за 15 лева

има дистанционно и слот за карти и флашка.

доволно е.

За това ли говориш колега? А има ли RDS случайно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RDS има ли?

Звукът добър ли е?

RDS мисля, че няма, но самия трансмитер има приличен екран, на който се четат песните.

Екранчето е мобилно и може да се позиционира.

Звукът е приличен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правим следното - аз имам НЕО-то

ти вземи другия!

правим проба на звука с една и съща флашка и готово.

Иначе тоя втория на външен вид е 1:1 с НЕО-то, но РДС-а според мен решава дилемата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Дивата май няма жак за аудио, поне не пише.

как жак за аудио?

нали има слот за карта и флашка

иначе на мен ми изглеждат 1:1, явно поръчителя е различен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NEO-то има LINE-IN жак и можеш да вкараш външен плейър/телефон или друго устройство

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера реших да взема Дивата. Дизайнът е различен, явно са го сменили.

Нещата които ми харесват:

Като се включи първоначално има някакви анимации, все едно е GSM. След това мога да кажа, че звукът е най-добрия, който съм чувал от трансмитер. Много много добър за такава джаджа. Шумът обаче си остава, макар да не е много висок ама няма как.

Има настройки за език, може да се види фърмуерната версия, може да се настрои контраста на дисплея, макар че е малко излишно това.

Може да плейва подред, може да плейва произволно, да повтаря песен - до сега такива екстри не съм виждал.

Като цяло трансмитера е нещо различно от масовите. Дистанционните на старите не работят на него, до сега всичките можеха да се командват с дистанционното на другите, макар да е горе-долу същото.

Освен това прави впечатление, че е нещо доста по-сложно, предвид анимациите, менютата, добрия звук.

Нещата които не ми харесват:

Има RDS, обаче нещо не бачка както трябва. Гледам първата песен, която плейна на Моранди още се изписва Моранди на дисплея. Помислих, че е от радиото, което бавно рефрешва. За това смених честотата и я запаметих като ново радио - същата работа. Остана си Моранди, независимо, че беше някаква друга песен. Не можах да схвана защо, реших че е от трансмитера за сега :lol:

Друго, което не ми хареса е, че не може да сменя папки от дистанционното. Кофти, не работи дори и с дистанционно от старите ми трансмитери, които имат тази опция.

Тва е тъпо.

Няма LINE-IN - аудио вход. Това реших да го прежаля, заради RDS-а. Иначе вероятно щях да взема НЕО-то. Обаче RDS-а сега не ми харесва как работи. Така че тук леко се чувствам прецакан.

Като цяло съм доволен, предвид че е много по-направен от старите трансмитери. Не знам това НЕО дали е със сходни параметри или не, дилемата си остава. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло съм доволен, предвид че е много по-направен от старите трансмитери. Не знам това НЕО дали е със сходни параметри или не, дилемата си остава. :respekt:

ако ходя в неделя на Сливен ще го взема NEO-то с мен

може да тестваш ако си там!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ходя в неделя на Сливен ще го взема NEO-то с мен

може да тестваш ако си там!

Мерси колега, обаче не съм в СЗ за празника и уикенда. Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги препоръчайте FM трансмитер с USB. Дали тези от 10лв. във Метро вършат работа или да взема нещо по-скъпо. Като цяло тези джаджи работят ли читаво? Имам предвид качество на звука, насича ли сигнала и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eдин приятел си купи от Метро..преди седмица...неможа да се нарадва...на 5/ия ден FM Трансмитера Умря..

По добре дай малко повечко пари..но да знаеш за какво ги даваш

Иначе..за звука..долу горе става.......Успех...

Линка на Колегата Стоил...Трансмитера е хубав..с широк голям дисплей...По добър е от онези дето ги продават на Метро...

Редактирано от Magic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Малко ъпдейт относно DIVA-та: могат да се браузват папките на флашката и файловете, само трябва да е на пауза. :zustimm:

Иначе RDS-а още показва "Morandi" независимо от песента :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Моля ви дайте ми съвет, кой от всички тези трансмитери да си купя.

Вариант 1

Вариант 2

Вариант 3

Вариант 4

Вариант 5

Ако имате по-добри предложения споделете ги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с вариант 3, само че вместо Diva, пак си пише NEO :hilezh: Нямам оплаквания, не е давал сериозни грешки. Като е осветен от слънцето обаче, не се вижда нищо на екрана. Истината е че тея "шукарийки" на снимките изглеждат готини, а реално не са. А да, на вариант 3 има нещо много неудобно, поне за А3 8L, не знам при тебе дали е така. Ако реша да слушам нещо посредством кабел, чиято букса е от дясната страна на трансмитера, то не мога да включа трансмитера в запалката, тъй като кабела пречи. :D То веднъж ми се наложи за цяла година, преди няколко дни и не можах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе важното е да върши работа, аз само от дискове ще си избия парите. Лошо е когато оригиналното СД не чете МР3-ки и трябва на диск да записвам по 20 песни. С това трансмитерче и едно USB 2GB или една микро SD карта 2GB си решавам проблема. Какво му плащам 19 лева с 2 години гаранция. То на заведение като излезеш вече оставаш повече.

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм се замислил за такава кутийка,че в момента няма излишни $ за каСТофон с УСБ. Само се чудя дали няма да има много паразитен шум?

Ей тва някой да го е пробвал?Изглежда Фешън :hilezh:

http://dnes.prodavalnik.com/fm-transmiter-mp4-i3803038

пп В третия линк ми излиза един комп :gruebel:

Редактирано от genttogsg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант 3 е FM трансмитер DIVA С RDS http://www.technopolis.bg/b2c/details/304912/P11080801/FM-transmiter-DIVA-S-RDS на мен си излиза нормално.

Това което си дал от продавалник, не видях да има гаранция иначе е фешън, а тези НЕО колкото и да са скапани имат 2 години гаранция и са по 19 лева. Предполагам, че като се скапе нещо направо ново ти дават.

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в момента си реших проблема по два начина.

Първо с новата кола ми дойде касетофон с аудиовход.

А второто и по-важно е че точно заради липсата на MP3 в колата си купих този GSM Nokia X2-02. Вградения му FM-трансмитер е далеч над нивото на китайците, на фона на това и че е дву-симка а на мен такъв ми трябваше. Има и недостатъци самия телефон като телефон но се преживяват.

Така че аз така си реших проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Колеги дайте предложение за FM трансмитер с USB за една Корса 2004 или знаете ли дали тея Корси имат конверсия с оригинално CD, за да се ползват копчетата на волана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...