Jump to content

Не ми свети


Geremi

Recommended Posts

Колеги, днес по случайност открих, че не ми свети само левия стоп. Интересното е че габарита си свети, но стопа не. Къде може да е проблема? Крушката е обща доколкото знам и при стоп започва да свети по-силно ако колата е на габарити. Буксата на въпросния стоп беше окислена преди около 2 месеца и не правеше добър контакт Чистих я и намазах с малко масло, така че да не действа толкова влагата която влиза отнякъде. Може би тогава някъде е станало нещо. Давайте идеи моля ви, че наближават празници и много ще се пътува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами до колкото знам, крушката е двусекционна (мисля че така се казва, но може и да бъркам), та си мисля че проблема ти е в нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами до колкото знам, крушката е двусекционна (мисля че така се казва, но може и да бъркам), та си мисля че проблема ти е в нея.

И аз сЪм на това мнение.. Може да направи една смяна и да пробва :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извади си крушката и я погледни! Тя е със две жички (както е казал колегата по-горе двусекционна или както там се казава) и ако едната е изгоряла, това не пречи на другата да си работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,провери първо крушката.Освен прекъсване на нагреваемата жичка,може да има прекъсване и някъде в цокъла на крушката.Пробвай я най-добре на акумулатора.Допри цокъла на крушката до единия полюс ,а от другия с късо парче проводник пробвай на двете пъпки последователно дали светят двете секции(5w ,21w).Ако крушката е добре провери дали има напрежение в захранващия кабел за стопа.Ако има напрежение, възможно е да имаш окисление по металните пластини на модула.Други дефекти за сега изключвам.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...