Jump to content

Реле за задна чистачка.Задна чистачка.


GiN

Recommended Posts

Колеги, следния проблем за решаване.

Когато натисна лоста за задната чистачка и го задържа да пръска, чистачката си работи идеално /колкото и време да го държа/

Като пусна лосто и чистачката прави още три цикъла, също работи безпроблемно.

Проблема започва, когато чистачката трябва да движи на интервал. Не се движи равномерно, а на пресекулки с малки, но различни по време интервали .

Отворих реленцето, контактите му изглеждат добре, минах с го поялника, но не се оправи.

Та, ако според вас проблема ще е от релето, дали да си търся такова от Авант? Предполагам са еднакви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, следния проблем за решаване.

Когато натисна лоста за задната чистачка и го задържа да пръска, чистачката си работи идеално /колкото и време да го държа/

Като пусна лосто и чистачката прави още три цикъла, също работи безпроблемно.

Проблема започва, когато чистачката трябва да движи на интервал. Не се движи равномерно, а на пресекулки с малки, но различни по време интервали .

Отворих реленцето, контактите му изглеждат добре, минах с го поялника, но не се оправи.

Та, ако според вас проблема ще е от релето, дали да си търся такова от Авант? Предполагам са еднакви?

На мойто ауди (Купе) задната чистачка беше по същият начин на интервал когато е и прекъсваше мина се време и ми гепиха задният капак барабар със стъклото и чистачката добре че беше Емо та имаше такъв капак. Като поставих новият капак и свързах чистачката - то ще изкърти стъклото такава сила имаше. Възможно е и да е от самото моторче. Не знам дали тези задните се разглабят по някакъв начин ама ако има как пробвай да му разглобиш редуктура и да го посмажеш да висиш как ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема ти е в моторчето ...

при мен беше същото с предните обаче

отвори моторчето за предните чистачки има 3 пластинки които се плъзгат по една плоскост (дано ме разбереш от обяснението ) та една от пластинките не правеше хубав контакт защото крайчето и което беше с "пъпка" се беше шчупило ... запоих една кабелна обувка за да се удължи пластинката и да прави контакт и всичко заспа <_<

тия пластинки се намират в едно кръгло затворено с пластмасово капаче ... поне на предните е така. на 80-то е така и на една А3-ка правихме пак беше по същия начин ... даже така като гледах моторчетата ми приличат да са еднакви :)

отвори го като имаш време да видиш дали не е то ... не е сложно пластмасовото капаче е на зъбчета ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай това което ти казах ... не знам къде ти е моторчето де може да е играчка да се стигне до него ама по принцип имаш ли достъп много лесно можеш да провериш дали е от това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се за какво говориш, за тези пластинки. Преди време бях попадал на снимки на същите.

Достъпа до моторчето е супер улеснен, има за махане само една кора. Ако не успея да я отремонтирам, ще си взема една от другите две врати които имам :steinigung:

ChillToucH, ще ти драсна след като видя какво е дереджето. Даже и някоя снимка ще направя.

П.П. Имам две врати за продаване, едната е перфектна, напълно оборудвана, другата става за донор, кори, чистачка, спойлер...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти случка, забравил съм си ключовете от нафтовия склад, а там са ми разредителите, парцалите, греста, и инструментите.

Тая вечер няма да мога да свърша нищо /освен да се напия разбира се ;) /

С наличния инструмент успях да отворя раздатката, установих, че греста е станала като лепило.

Изкарах щифта.Разбира се, не мина без кръвопролитие, взех си кръв от пръста с права отверка

hpim3689.th.jpg

;)

hpim3661.th.jpg

hpim3665.th.jpg

hpim3663i.th.jpg

hpim3680.th.jpg

hpim3673.th.jpg

hpim3681.th.jpg

hpim3684s.th.jpg

hpim3683j.th.jpg

hpim3686i.th.jpg

hpim3691.th.jpg

Утре дано да ми остане време... с тая дупка на вратата, в понеделник може да взема да продавам жива риба :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: Евала! Иначе не си прав! Такива теми като твойте показват на хората как сами да си оправят проблема, а да не ходят на сервиз да ги одерат 150 лв... примерно.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

здравейте карам audi 80 купе и аз имам проблем със задната чистачка от лоста на таблото не иска да се задейства а като разглобих релето и му доближих кабелите и работи перфектно а от таблото не иска да се задейства.моля ви кажете ка да го оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги аз имам следния проблем смених си моторчето на дзадната чистачка и тя трие постоянно не спира свалих релето и имаше прекасната писта смених го и тогава ми гори бошона това е на авант благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги аз имам следния проблем смених си моторчето на дзадната чистачка и тя трие постоянно не спира свалих релето и имаше прекасната писта смених го и тогава ми гори бошона това е на авант благодаря предварително

Най-вероятно са кабелите, които влизат в петата врата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...