Jump to content

DSLR от среден към висок клас - Nikon или Canon?


Recommended Posts

  • Отговори 225
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ето, първи впечетления Д90,16-85,50,1.8

1600 ИСО,Ф4.5,1/80, Никор 50/1.8

dsc03413copy.jpg

3200,1/8 (ВР-а е много добър)НЕФ през ACR премахване на цветен шум)

dsc0326copy.jpg

Къпане на смърфове (50,1.8)

dsc0224copyn.jpg

Къпане на смърфове 2 ф 2.8

dsc0217copy.jpg

Динамика on the edge (16-85 - остър като бръснач)

dsc00592copy.jpg

Динамика over the edge

dsc0054copy.jpg

16-85,f8,

dsc0052copyg.jpg

Крадецът на яйца

dsc0018copya.jpg

Редактирано от hivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрахте ли ся кви аматьори сте? Кратко и ясно. :bia:

Тежка ситуация - 16-85 се справя блестящо

Да перфектен е и ситуацията е тежка но светкавицата за какво е в случая?

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... светкавицата за какво е в случая?

Защото, при 4-5 ф-стопа, разлика между фона и обекта, забрави и детайл и всичко..

Никор 50/1.8 с фабрично премахнато боке :bia:

dsc0371n.jpg

За 200 лв - толкова...

dsc0369z.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес пробвах и 18-105 VR,много приятен обектив (за парите си).

+ достатъчно остър, 18-105 (27-157)

- силни хроматични аберации и винетиране, не особено убедителна стабилизация

Всичко е out of camera JPEG, нищо не е пипано.

dsc0854c.jpg

dsc0859p.jpg

dsc0855c.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен със здраве да го ползваш :(

Аз съм с Д90 50мм 1.8, и 18-105мм изключително доволен съм и от двата обектива. Евтини и качествени. Имам и едно микро обективче от далечната 1976 година :(http://www.momentcorp.com/review/nikmicro55f35.html също доста добро прави макрота 1:1. Малко трудно се борави с него с Д90 но все пак става :bia: Апарата изобщо незнае какво стъкло съм му сложил и го карам на manual всичко :bia:

Редактирано от fizo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано,ако трябва да избирам между 18-105 и 16-85, отнасям 16-85 от раз, без да се замислям,въпреки двойната цена.

Същото важи и за 50/1.8 и 50/1.4G.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е естествено как няма да отнесеш по-доброто то и затова са на двойни цени...

Редактирано от fizo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, ако знаеш как ми се иска това да беше някаква принципна закономерност.... уви само Никон владеят да я прилагат :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа, поснимах малко и с новият канон 15-85, 15 Мпкс на 50Д си ги пълни отвсякъде,че даже и още иска...

закачен на 550Д си става една отлична комбинация - цена/качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Петнадесет месеца и половина - мъките на фотографа.

# Януари. Заснех си котето с моята сапунерка . Ужас. Ще трябва да си купя DSLR. Знаещи хора ме посъветваха за Nikon D300. Сега ще къртя.

# Февруари. Разбрах , че китовата оптика категорично не ми допада. Няма покъртителна рязкост , нито добро замазване на фона , а и бокето нещо е много измъчено. Пак снимах котето, мустачките не са детайлни , пълна мазня по краищата.

# Март. Купих Nikkor 17-55/2.8 Остър като бръснач. Снимах котето , вижда се всеки косъм от мустака . Те сега вече ще къртя.

# Април. На кропка снимат само любителите . Купих фулфрейм Nikon D700 - снимам вече котето на ISO 25600 при пълна тънина. Canon да го духа . 17-55 го смених с 24-70.

# Май. Май не ми достига вариото. Котето се е качило върху гардероба и от дивана ми се вижда малко . Купих 14-24/2.8 и 70-200/2.8 VR. Спокойно снимам вече и котките на съседите. Мисля че съм на прав път

# Юни. Разбрах защо истинските фотографи снимат с твърди обективи. Купих 85/1.4 . Пак снимах котето - мустачките са резки и на фокус, останалото приятно се размазва. Най-сетне започнах да разбирам.

# Юли. Прочетох във фотофорума, че съвременната оптика не е като старата - няма добър рисунък. Затова купих два стари твърдака само с ръчен фокус 50/1.2 и 85/2.0 . Опитвам се да хвана котето на фокус - не ми дава проклетника.

# Август. Във фотофорума ме освиркаха заради снимката с котето - хоризонта бил крив. Купих си статив Manfrotto от карбонови нишки и с нивелир. Отново започвам да къртя.

# Септември. Каквото и да ми говорите на цифровите камери не им достига динамика. Купих си професионална Nikon F6. Кефя се на благородната зърнистост на лентата. Само нещо козинката на котето при сканиране не ми се получава и ме дразни.

# Октомври. Във фотолабораторията ми съсипаха лентата с най-новите ми фотографии на котето. Купих си увеличител Durst, сега си промивам и фиксирам снимките сам. Котето започна да му харесва червената светлина в килера , където промивам лентата.

# Ноември. Мъдростта върви ръка за ръка с опита. Продадох цялата си никонска вехтория на някакъв дилетант и си купих Leica M7. Най-сетне имам рисунък. Само нещо котето пак взе да ми излиза накриво.

# Декември. Какъв глупак съм бил . Продадох лайката и купих Hasselblad 3D (първо мислех да взема Mamiya , но реших да не правя компромиси). Не ми достигнаха пари - опитах се да продам няколко снимки на котето във фотосток агенция , но там явно не разбират нищо от фотография и не ги взеха. Затова си продадох колата. Все пак цифровото си е цифрово.

# Януари.Hasselblad-а се оказа прекалено тежък , падна върху котето и го премаза.Сега то куца и ходи на три лапички , обаче е адски удобно за снимане. A и в снимките се появи драматизъм.

# Февруари. Най-сетне. Изхвърлих тежкият Хассел и вече снимам котето на Holga-pinhole . Получих поощрителни мнения във фотофорума - раздел Автопортрет

# Март. Ура!!! Само ми е жал за котенцето . Днес донесох TOHO SHIMO FC-45 4x5", показах го на котето , а то жално мяукайки докуцука до прозореца и скочи от 16 етаж. Слязох долу, и заснех остатъците от котето с телефона си. Заради майтапа пуснах снимката във фотофорума - тя пък взе че стана снимка на деня. Сега вече разбрах че ако имах Теле-обектив и бях заснел котето от прозореца и през клоните на дърветата щеше да се получи още по-яко.

Все пак трябва отново да си купя някакво турбо-сапунерче .В такива случаи са просто незаменими. И да си взема още две-три котета . Все пак съм още в началото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това пак е кратката версия, щото направо с D300 и баба знае :) Я да си беше взел един Канон за начало, пък после да минава на Никон - те ти още поне 2-3 месеца в приказки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Я батките да помагат, преди 3 месеца си взех никон Д5000 с китов 18-55, като обектива получи повреда, която сервиза отказва да покрие. Сега следва да си купя нов обектив, дайте насоки какъв да е обектива. Със Spunky измислихме нещо като 18-105, но бих приел и други съвети предложения и цени. Фотото го ползвам любителски, снимам навън на светло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...