Jump to content

Recommended Posts

Да не отварям нова тема - някви впечатления от WRT160NL? Гледам, че се води наследник на 54GL, от който аз лично безпроблемно ползвам 2бр. от няколко години. Това прави ли автоматично и новия модел добър избор или не е сигурно? :hilezh:

Редактирано от Ivo-G
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да не отварям нова тема - някви впечатления от WRT160NL? Гледам, че се води наследник на 54GL, от който аз лично безпроблемно ползвам 2бр. от няколко години. Това прави ли автоматично и новия модел добър избор или не е сигурно? :hilezh:

Скоро ще имам от 160Н, освен ако не ме убедиш защо да не е НЛ :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ако аз трябваше да си взимам рутер сега .. щях да взема това: http://madbg.com/index.php/products/details/id/64 .. :>

1. Задължително N-ка;

2. Повече от 70 лв за рутер си е преразход .. поне за мен;

3. При всички модели присъства някаква защита на мрежата .. а и не живея в NASA .. че да пазя кой-знае каква информация .. друг е въпроса че всеки път когато се вържа към незащитена мрежа искренно искам да Благодаря на собственика! .. моята мрежа у дома е отворена .. но само за случайно желаещи .. редовните ще трябва да си плащат... :> ..

4. Обхват .. хубаво е да избереш "стратегическо" място на рутера .. така че да хваща и в кенефа .. :> .. примерно .. :>

... не ангажирам никого с личното си мнение .. :> .. Благодаря на тези които му обърнаха внимание .. :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ще имам от 160Н, освен ако не ме убедиш защо да не е НЛ :respekt:

E аз ако можех да убеждавам в полза на NL, нямаше да задавам въпроса. Засега лежа на старите лаври "54GL > 54G". :hilezh:

Като за начало - линукса и USB storage-a ги няма в 160N.

Така както вървят нещата, довечера май ще имам NL, така че може да правим сравнения после. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ли някой да каже тоя "пустиняк" струва ли си кинтите

http://jarcomputers.bg/l_bg/?m=7&i=537593

ще се връзват макс 2-3 компа

става въпрос за 'парт'мент 80 кв.м

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой линукс го нямало на 160N? dd-wrt и openwrt тръгват. Да не слагаш убунту? :hilezh:

Дам, и аз така разбрах. Както и да е, вече имам NL. Засега бачка ОК. :loldev:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се взима линксис задължително от комелсофт.

за 160н и 120н имам отрицателни наблюдения, дори и с дд-врт, а аз съм страшен почитател както на линксиса така и на дд-врт-то.

като че ли имат някакви ядове с паментта, правят ми проблеми вече по 2 бройки от двата вида, забива, рестарт, не тръгва безжичната мрежа, ребоот - ресетва се и прочие. същиия проблем имах и с врт610н, за който се съмнявам че някой от вас има някакви директни наблюдения. веднъж му смениха паметта, втори път сервизиран го смениха целия, от тогава е с дд-врт - може би година вече, хардуерна версия 2, настроен е да се ребоотва сам веднъж седмично и от тогава не е пипан нито за рестарт, нито за настройка. а зад него седят 2бр. 2 терабайтови машини с торенти, един файлов сървър и машина за видеонаблюдение, общите машини зад него са към 15, с 1 аксес поинт и един повторител вре54.

а колегата може да продълби да се самообеждава че делинка е добър, но никога няма да ме убеди мен поради простата причина че ползвах дир300 преди 4 години закупен от щатите и ми омръзна да го рестартирам. затова и замина, щото беше зле.

за съжаление обаче линксис намалиха гаранцията на /да не се изненадате/ 2 години, с изключение на врт54GL - защо ли??? при този "скапан" хардуер.

така че моделът при ниски изисквания за скорост при всички положения е врт-54гл за мен. въпреки че си поддържа 54 мбита wan to lan, но това май никой от вас не го гледа, щото сигурно ползвате 6 мбита интернет :rolleyes: а точно този модел излиза под 90 лв от комелсофт с едно рамо за отстъпка. колегата обаче ако търси бъджетен вариант, без изисквания към скорост, поддръжка, и малък борй пс-та с ограничение на п2п, може съвсем спокойно да си вземе един тп-линк за под 40 лв. но да бъде на видно място за да може да го рестартира

п.с - смц-то е няма такъв боклук...

Редактирано от gerardiro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щот са прекупвачи за тва :bia:

Недей с лошо, че са ти съседи ;)

Иначе сериозно- доста хора са имали ходене по мъките с продукти, купени от въпросните господа. Аз лично минавам със 100 покрай офиса им :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

За да не отварям нова тема ще използвам тази тук...

Дилемата ми е следната: вкъщи имам един нов лаптоп с 802.11n и един стар с 802.11g. Сравнително често се случва ако единият примерно точи яко другия въобще да отказва да отваря страници или да се бави много. В последствие разбрах, че това си имало своето обяснение и до колкото разбрах се дължи на характеристиките на single band рутерите. Решението било ако човек си вземе двубандов рутер (2.4 + 5GHz) като по този начин автоматично всеки лаптоп ще използва по един банд и няма да се бъркат. Това е едното, а другото е, че винаги ме е било яд, че трафика, който получавам от ISP-то ми, е лимитиран до 2 и нещо мегабайта в секунда поради 802.11g рутера, който ползвам в момента, та и от там допълнително ме сърби за ъпгрейд.

Каже те, моля ви, има ли истина в написаното по-горе и действително ли ми е нужен сравнително по-скъп dual band рутер за да може да има мир и спокойствие м/у трафика на двата лаптопа или мога да мина и с един обикновен 802.11n рутер, който пак ще ми разреши проблема (единия ще си ползва "n", другия "g" стандарта)?

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема ще използвам тази тук...

Дилемата ми е следната: вкъщи имам един нов лаптоп с 802.11n и един стар с 802.11g. Сравнително често се случва ако единият примерно точи яко другия въобще да отказва да отваря страници или да се бави много. В последствие разбрах, че това си имало своето обяснение и до колкото разбрах се дължи на характеристиките на single band рутерите. Решението било ако човек си вземе двубандов рутер (2.4 + 5GHz) като по този начин автоматично всеки лаптоп ще използва по един банд и няма да се бъркат. Това е едното, а другото е, че винаги ме е било яд, че трафика, който получавам от ISP-то ми, е лимитиран до 2 и нещо мегабайта в секунда поради 802.11g рутера, който ползвам в момента, та и от там допълнително ме сърби за ъпгрейд.

Каже те, моля ви, има ли истина в написаното по-горе и действително ли ми е нужен сравнително по-скъп dual band рутер за да може да има мир и спокойствие м/у трафика на двата лаптопа или мога да мина и с един обикновен 802.11n рутер, който пак ще ми разреши проблема (единия ще си ползва "n", другия "g" стандарта)?

Мерси!

Wizi не виждам смисъл от упражнението особено щом става дума само за две устройства в мрежата. Решението ти се казва QoS и почти всички рутери го подържат. Накратко това е шейпър и можеш да зададеш приоритет на трафика от http или която си искаш програма, порт, ИП или МАК. Виж си в настройките на рутера дали има такава възможност и ако няма смени фирма с някой от линукските. Също така не е зле да ограничиш броя на активите връзки понеже това най-много товари процесора на рутера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...