Jump to content

Как се сменя осветлението в запалкака?


bubo

Recommended Posts

По спомен - запалката се държи за пепелника с един (ако не се лъжа) болт за ключе 8. Не е необходимо да се сваля самия пепелник, а само да му извадиш подложката, така че да ти е по-удобно за работа. Работи се с малко гедоре с къс удължител и камъче 8-ца. След като махнеш болта и завъртиш на една страна самото тяло на запалката ще видиш отдолу и крушката. Тя е без цокъл, 1.2W, като тези зад врътките на парното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги, знаете ли колко амера трябва да е бушонът на запалката (номер 4)? Колкото пъти се опитам да я свържа към буксата ми изгаря бушона. 15 амперов. Имам една друга запалка и мисля утре да пробвам с нея да видя дали пак ще замине бушона и евентуално да се опитам да разбера откъде идва проблема.

Още нещо: може ли да се извади запалката без да се нагрее? Тоест: имам една запалка в нас, която е потънала и не мога да я изкарам. Може ли да стане без да трябва да я свързвам и как става фокуса? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бушон номер 4 - 15 А.

017098967-big.jpg

За изваждането на запалката - отстрани по корпуса има пластинки (2 на брой), които задържат запалката в натиснато положение. Отварянето им или едно натискане с пръст върху тази част, която се нагрява ще я върне в нормално положение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Ще използвам темата на колегата.

Имам проблем със запалката. Не може да се задържи в положението в което нагрява. Като я задържа с ръка нагрява, но само с еднократно натискане не застава в това положение. Видях, че има общо 4 пластини в гнездото, 2 са по средата, а другите 2 в долният край. Може ли да е от тях и как да процедирам, за да започне да се задържа запалката и да се изхвърля нормално след като загрее?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата на колегата.

Имам проблем със запалката. Не може да се задържи в положението в което нагрява. Като я задържа с ръка нагрява, но само с еднократно натискане не застава в това положение. Видях, че има общо 4 пластини в гнездото, 2 са по средата, а другите 2 в долният край. Може ли да е от тях и как да процедирам, за да започне да се задържа запалката и да се изхвърля нормално след като загрее?

Има два начина да се справиш с проблема.

1. При свалена минусова клема на акумулатора, бъркаш с една права отверка

и свиваш леко долните пластини, докато почнат да задържат натиснатата запалка.

2. При свързан акумулатор, бъркаш в гнездото на запалката, но с нещо пластмасово и твърдо,

с което извършваш гореописаната процедура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...