Jump to content

въпросче за ауди а6 2000 г. 2.5 ТДИ куатро


g3ncho

Recommended Posts

Първо искам да ви кажа здравейте.

Не мога да ви нареча колеги тъй като още не сам си купил ауди.

С баща ми сме се спряли на такова ауди ( а6 2.5 ТДИ 6 цилиндъра КУАТРО)

Искам , ако може разбирасе да ми кажете дали тази кола си зласужава и какви са и плюсовете и минусите.

Много ще сам благодарен ако мо помогнете за този въпрос. И също така да ви питам дали е истина че смяна на ремъци масла и ролки е от рода на 2000 лева :lol::hilezh::hilezh:

Благодаря предварително , на всички който са ми се отзовали на помощ

Редактирано от g3ncho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо искам да ви кажа здравейте.

Не мога да ви нареча колеги тъй като още не сам си купил ауди.

С баща ми сме се спряли на такова ауди ( а6 2.5 ТДИ 6 цилиндъра КУАТРО)

Искам , ако може разбирасе да ми кажете дали тази кола си зласужава и какви са и плюсовете и минусите.

Много ще сам благодарен ако мо помогнете за този въпрос. И също така да ви питам дали е истина че смяна на ремъци масла и ролки е от рода на 2000 лева :lol::hilezh::hilezh:

Благодаря предварително , на всички който са ми се отзовали на помощ

Здравей,

Ползвай търсачката - по тази тема е писано много :hilezh:

Чак 2000 няма да е смяната, но е доста пари, а освен това се приготви и за основен ремонт по двигателя, поне съм чувал, че на определени километри става задължително, а тук трудно ще намериш запазена...

И пак - ползвай търсачката, или се зарови в отдела за А6...

Поздрави,

Георги

Редактирано от ektelion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Ползвай търсачката - по тази тема е писано много :hilezh:

Чак 2000 няма да е смяната, но е доста пари, а освен това се приготви и за основен ремонт по двигателя, поне съм чувал, че на определени километри става задължително, а тук трудно ще намериш запазена...

И пак - ползвай търсачката, или се зарови в отдела за А6...

Поздрави,

Георги

сега точно приготвям едно такова за обслужване ... около 2000 лв са ремъци,ролки, масла,филтри..... и работа...може малко отгоре да стъпи..само частите са 1600 :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица я извърших тази процедура

2-3 ремъка ако не се лъжа, 6 или 7 ролки, водна помпа, термостат ~1400 лв

масло ... 6 литра + филтри горивен, маслен, за купето ( все още не съм сменил прословутия филтър на картерните газове ) ~350 лв.

Масло за авт. скорости 3л ... ~110 лв + филтър и някаква гарнитура ... не помня цената.

Абе приготви си едно 2200-2300.

И не се шашкай :flipoff: Нали знаеш колега ... "Който го е страх от мечки не ходи в гората" :hilezh:

Но пък кефа е огромен :steinigung: На мен първата реакция ми беше "Баси самоУета" :flipoff:

ПП: Забравих да кажа, че ако си в София очаквай разход 14-15 в града :hilezh: Зависи колко ти е тежък десния крак :hilezh:

Редактирано от d00mEr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП: Забравих да кажа, че ако си в София очаквай разход 14-15 в града :) Зависи колко ти е тежък десния крак :D

:):lol: Това е като определение за мене :hilezh: че съм от софия и че обичам да си настъпвам :flehan:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак се почнаха прогнози и съвети по слухове на не запознати, а да не говорим колко теми се пускат седмично за този мотор и никой не си прави труда да потърси в коментарите.

Повъпроса

1- Двигател като всеки друг с малко или повече проблеми ако е поддържан добре и си късметлия да попаднеш на добър може никога да не се налага ремонт.

2-Какво значи основен ремонт ? Има няколко основни елемента които се амортизират по бързо, но при една обстойна диагностика може да се разбере какво е положението им. Дебитомер, Търбо и двигател и трансмисия.

3-Мотора е със сравнително скъпо обслужване, но дълбоко ме съмнява да е по скъпо от всеки друг V6 TDI без оглед на марката и модел.

4- Колите с този мотор държат доста по ниски цени от останалите и това ти дава съзможност да компенсираш ако се наложи ремонт.

5-Имам доста приятели каращи коли с този мотор в т.ч. и брат ми и до сега никой не е правил повече ремонти от на всеки друг автомобил.

6-Има и други двигатели към които можеш да се насочиш, но във всеки случай лошо поддържания автомобил си е лошо поддържан автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремъците са 4 ролките 6 и два обтегача които в действителност не са евтини и маслото в автоматика е 9 литра и смяната му с филтъра е 280-300 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам точно такова и да ти кажа колата си заслужава. Скоро ще започва да ме шиба обслужването, но няма как. Внимавай с автоматика.(ако си решил да е автомат)

Иначе кефа е максимален. Един от колегите горе е изброил доста правилно нещата с обслужването (с автоматик).

Преди седмица я извърших тази процедура

2-3 ремъка ако не се лъжа, 6 или 7 ролки, водна помпа, термостат ~1400 лв

масло ... 6 литра + филтри горивен, маслен, за купето ( все още не съм сменил прословутия филтър на картерните газове ) ~350 лв.

Масло за авт. скорости 3л ... ~110 лв + филтър и някаква гарнитура ... не помня цената.

Абе приготви си едно 2200-2300.

И не се шашкай ;) Нали знаеш колега ... "Който го е страх от мечки не ходи в гората" :flehan:

Но пък кефа е огромен ;) На мен първата реакция ми беше "Баси самоУета" :wub:

ПП: Забравих да кажа, че ако си в София очаквай разход 14-15 в града :wub: Зависи колко ти е тежък десния крак :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всяка кола на 500 000км може да направиш основен ремонт без да правиш каквато и да е диагностика.Нека хората които карат такива коли,да кажат а не чувал съм,чел съм,казаха ми.Щом имаш парички да си купиш А6-значи имаш и да си го поддържаш.Колата има някой недомислици,но за това е форума,чети сега да не плачеш после :respekt: .Да не е мултитроник,че той със сигурност ще се прецака.Аз за сега съм доволен от моята,въпреки че имам проблем с мултитроника,наливам нафта само от Шел и си карам.В града е малко тромава,но на магистралата кефа си заслужава всеки лев.Успех и касмет при покупката

Редактирано от kvasilev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви 5 бона е стига плашихте човека той нов двигател и нова скоростна кутия ли си взема ко ще прави няма такива глупости обслужване смяна на предница и проблеми това онова да се смени повече от 3 не вярвам, а ти все пак можеш да прецениш един двигател дали е тотално скапан или не така че тука дето ти рисуват страшни цифри недей много се връзва .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...