Jump to content

Подгряване на седалки


Recommended Posts

Здравейте колеги, случайно попаднах на Това (цък).

От одавна мисля да си вкарам тази допълнителна екстра към аЛудито ми. Та се чудих какво мислите ?

Някой случайно да си е взимал такива ?

Гледам и в Практикер продават едни за по 18 лева но ми се струва, че няма да топлят въобще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, случайно попаднах на Това (цък).

От одавна мисля да си вкарам тази допълнителна екстра към аЛудито ми. Та се чудих какво мислите ?

Някой случайно да си е взимал такива ?

Гледам и в Практикер продават едни за по 18 лева но ми се струва, че няма да топлят въобще.

седи много селско .... иначе топлят :steinigung:

имам един познат, дето си ги е сложил под тапицерията, отгоре му направиха салона кожа и стана добре, и даде илядо лева за кефа, ти решаваш :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте колега са подобни на тези, но аз ги бях взел от МЕТРО, както каза колегата по горе топлят но наистина седи малко селско, макар да съм ги сложил под една най-обикновена тапицерия, мене ме дразни кабела който постоянно трябва да се слага в запалката. ти си решаваш но аз мисля да ги махам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте колега са подобни на тези, но аз ги бях взел от МЕТРО, както каза колегата по горе топлят но наистина седи малко селско, макар да съм ги сложил под една най-обикновена тапицерия, мене ме дразни кабела който постоянно трябва да се слага в запалката. ти си решаваш но аз мисля да ги махам.

аха ясно. Мен това ме интересуваше дали топлят а и дали ще стане евентуално да се вгради под обикновенна тапицерия. Захранването може да си го хванеш другаде просто ще сложиш едно копче някъде на удобно от тебе и скрито место. За селското - те нали са ти под тапицерията и не се виждат ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такива от Метро (12 лв ) парчето 50W преправих ги да работят с оргиналните копчета за подгряване. Разпорва се леко от едната страна вгражда се един термистор 16,5 КОМ преправя се леко инсталацията по схемата и воала имам подгряване. Някой път като останат пари ще разтапицирам и ще ги натикам под тапицерията за сега са отгоре, като лятото ги махам направил съм ги на букси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите реотани (сваляни са от седалки на Ауди) ги монтирах под кожата и не си личи изобщо.

Сваляхме седалките и почти изцяло им "съблякохме" кожата, сложихме реотаните и отново "облякохме" кожата.

Получи се идеално както казах не личи ,че е пипано. Тая зима си топля задника и е много добре , като знам миналата зима как се сядаше на тая замръзнала кожа. Определено играчката си струваше.

На колата на жена ми купих и сложих едно такова "килимче" с реотани от Метро ,за топленето затопля ,но не ми харесва как стои. Отделно ,че и нейната кола е с кожа и това чудо се пързаля , късат му се ластиците с които се закрепва.....изнервящо е поне за мен. Хубавото е ,че почти не се качвам да и карам колата и не ми пука много много :hilezh: .

Ако беше в моята не бих го изтраял и час.

На обикновена дамаска едва ли ще се пързаля обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вгражда се един термистор 16,5 КОМ преправя се леко инсталацията по схемата и воала имам подгряване.

Аз до колкото знам сами си изключват и включват обаче може би зависи и от модела. Имало в Практикер за 18 лева те били такива.Ще ида тези дни да разгледам по магазините да не говоря само празни приказки :flehan:

Това е идея да се преправи и да работят с оргиналните копчета за подгряване, само че това ще го правя лятото :) за другата зима евентуално.

:hilezh:

Редактирано от Lex_Luthor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм си мислил да ги вграждам колега, но имам едно на ум, мисля да сменям предните седалги и затова не го правя. Така че ако, ако мислиш да си оставаш с оригиналните седалки моят съвет да не ги правиш вградени. всичко това си е лично мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

седи много селско .... иначе топлят :hilezh:

имам един познат, дето си ги е сложил под тапицерията, отгоре му направиха салона кожа и стана добре, и даде илядо лева за кефа, ти решаваш :)

Кого визираш :stupid::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска си купих от Метро за 12 лева бройката. Доволен съм от затоплянето сравнително бързо загряват. Скрих ги под калъфките на седалките и въобще не си личи че има нещо отдолу.

Сега мисля да купя две копчета и да хвана ток отнякъде за да не ръчкам постоянно в запалката на автомобила - пък те са и две сега и няма как двете да ми работят заедно.

От къде ще ми е най-лесно да хвана ток ?? Колата ми е А4 1.8 модела с климатик, който е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък на НИКОГА не я използвам екстрата защото един приятел сподели че личния Доктор му казал, че било вредно за мъж :) и най вече за топките :eusa_clap: и от тогава я замразих екстрата - явно е поредната женска глезотия :eusa_clap::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък на НИКОГА не я използвам екстрата защото един приятел сподели че личния Доктор му казал, че било вредно за мъж :lol: и най вече за топките :eusa_clap: и от тогава я замразих екстрата - явно е поредната женска глезотия :eusa_clap::lol:

ехх жалко аз пък си мислих, че полезно било, защото като ти се нагреят яйцата ще има повод жената да духа да може да ги охлажда да не заврът :):lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип доктора правилно е информирал колегата - за да функционират добре топките трябва да са на 2-3 градуса по-ниска температура от тази на тялато. Те за това са и в кожна торбичка - природата си знае работата. Но в случая се отнася за включване от 10' до 15' - докато загрее колата и си включиш основното парно(климатик). И по тази причина си ползвам екстрата с кеф!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да функционират добре топките трябва да са на 2-3 градуса по-ниска температура от тази на тялато

Това не го знаех, мерси за информацията. :eusa_clap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък зимно време не гася нагревателите на седалките, само като е по-студена пускам по-ниска степен да не се образува голяма амплитуда, че да ми състари салончето :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувам снимка за колегата, който ме помоли на лично. Извинявам се за качеството обаче набързо снимах с телефона но се разбира горе-долу.

11022010254.jpg

Дайте ми идея от къде да хвана ток ? Че съм малко скаран с жичките и тока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За захранването...

Предполагам, че бушоните се намират от лявата страна на таблото, като отвориш шофьорската врата. Ако са там:

1. Взимаш кабела, който са ти дали в комплекта, махаш му джаджата дето трябва да я пъхаш в запалката (желателно е да не я чупиш, ако пак ти потрябва :hilezh:).

2. Режеш същия край на кабела (който свършва в джаджата от т.1) и го оголваш с по около 5 см. Обърни внимание на:

3. + е в среадата на джаджата (може да има едно такова като бушонче преди да излиза и да прави контакта), - е отстрани дето излизат две ламаринки, които държат да не пада като си го пъхнал в запалката

4. Махаш капака на бушоните. Избираш някой бушон с по-голям Ампераж (15 А например), може и да премериш при кое гнездо има ток само при контакт ако искаш.

5. Ако ще слагаш копче, вземи и 1 м кабел ако се налага (местоположението на копа си го измисли :hilezh: )

6. Монтираш ключа, продължението на веригата - оголения кабел ПЛЮСА (+) го "защипваш" с бушона от т.4, минуса (-) го "завий" (направи "ухо") към някое болтче там край бушоните има такива, които са хванати за шасито някаде (МАСА).

7. Топлиш си д-то.

Цялата "инсталация" можеш да я прекараш някак си под мокета на пода или отстрани под тая греда дето е... Използвай въображението си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Някой може ли да ми каже от къде мога да си намеря тези калъфки с подгряване? Ходих в Метро, Практикер и Баумакс в гр. Пловдив и ги няма и на трите места?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят сайт.Малко са скъпички, но са читави.Аз си взех с охлаждане, че съм с кожа и много ми спарва лятото.

П.С. Сега виждам, че нещо и там ги няма тези седалки.Най-добре им звънни на телефоните за контакт и ги питай.

Редактирано от ivoair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят сайт.Малко са скъпички, но са читави.Аз си взех с охлаждане, че съм с кожа и много ми спарва лятото.

П.С. Сега виждам, че нещо и там ги няма тези седалки.Най-добре им звънни на телефоните за контакт и ги питай.

Колега, нещо много скъпичко ми идват 130лв/бройката в този магазин. Трябват ми точно тези, които колегата по-горе е качил на снимка. gruebel.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усилено търся калъвки с подгряване! Някой ако е виждал някъде във верига магазина из цялата страна да казва..или персонално за Пловдив zustimm.gifrespekt.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
On 10.02.2010 г. at 8:37 PM, Lego said:

По принцип доктора правилно е информирал колегата - за да функционират добре топките трябва да са на 2-3 градуса по-ниска температура от тази на тялато. Те за това са и в кожна торбичка - природата си знае работата. Но в случая се отнася за включване от 10' до 15' - докато загрее колата и си включиш основното парно(климатик). И по тази причина си ползвам екстрата с кеф!

:flehan::flehan:.....еееех следващата ми екстра ще бъде охлаждане на топките......само не зная къде да завра термистора....:)...:hilezh:

Редактирано от ru6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...