Jump to content

Чашка за кафе? Излишен кабел? Висок разход?


Recommended Posts

1. Как се разглобява/сваля чашката за кафе/кола от таблото, защото моята не се прибира нацяло до вътре и искам да я разглобя и оправя. Ще приложа и снимка по-долу.

2. Когато сменяхме ремъци и т.н. от захранващия кабел за фаровете има излишен кабел? Какво прави този кабел? Одрязан е, цветовете са кафяв и бял (ако не се лъжа). Това е от шофиорската страна фара. Не ми работи регулирането на фаровете, възможно ли е да е това?

3. Една вечер, паля колата и реших да си изчакам да загрее. При което както си разглеждам бордкомпа и виждам как постепенно се покачва разхода който уж е средностатистическия, не моментния. Ситуацията беше следната. 10-11-12-14разход и продалжаваше до поне 28-29-30 и т.н. Просто после вече се уплаших да го гледам и го смених :steinigung: Ще има и снимки на този въпрос по-долу.

Дано снимките не са доста големи за форума.

017731335.jpg

017731333.jpg

017731332.jpg

017731328.jpg

017731330.jpg

Редактирано от dobrin90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3. Една вечер, паля колата и реших да си изчакам да загрее. При което както си разглеждам бордкомпа и виждам как постепенно се покачва разхода който уж е средностатистическия, не моментния. Ситуацията беше следната. 10-11-12-14разход и продалжаваше до поне 28-29-30 и т.н. Просто после вече се уплаших да го гледам и го смених :steinigung: Ще има и снимки на този въпрос по-долу.

Добре де, разхода ти е бил да речем 10 на 100.

тоест ако си имал 60 литра в резервоара и си минал 100 км, вече имаш 50.

Сега си седиш и си топлиш колата цял ден на място. Изгаряш 10 литра - в резервоара остават 40 литра. А километрите които си изминал са си 100. Е колко ти е средния разход според теб??

Отговор: (отс ан теседавд)

Допълнително, ако средния ти разход е сметнат на база не 100 км (според това кога си го нулирал) а е на база последния 1 км, този престой на място може да ти покаже стойности които няма да ти понесат на нервната система. :wub:

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми точно затва питам, щото ми се случва за 1 път. Имаме още 2 коли и те с бордкомп и досега не бях виждал такова нещо. Правя го с цел да знам дали на всички А4 Б6 е така, дали някой го е забелязал и подобни работи.

И филма ми е такъв, че всяка 5та секунда се покачва и продължава да се покачва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само на A4 B6, ми и на A6 и Golf IV и още доста други коли е така, на мен ми е стигало до 99.9/100, повече не събира екранчето :steinigung: Имаш два "комплекта" броячи в борд компютъра, дневен(1), който се нулира след няколко часа с изгасен двигател и общ(2), който ти си го нулираш. Нулирай си (2) и си засечи за няколко дни колко ще ти е разходът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегите, 3ти въпрос може да го прескочим вече :steinigung:. А иначе за разхода аз си го знам колко е, просто ми беше интересно откакво се получав и вече що годе имам представа.

Сега остават другите малки проблеми, както им викам аз :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.audiworld.com/tech/int.html - деветото по ред "Removing the A4 in-dash cup holder"

Бъди внимателен,че чоповете са много калпави и се чупят.Успех

Редактирано от bgpetrol
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

99_9.jpg

Сега по-спокоен ли си??? :respekt:

Това е за по-малко от 5мин.... докато изкарам колата от двора и затворя вратата зад нея. Просто бордовия комп се шашка спрямо това, че си минал 50м, а гориш 0.7л на час :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси :D

Благодарско на колегата @bgpetrol за сайта. Доста ми помогна :D Нямаше да се сетя сам как се прави.

Остава проблема с излишния кабел. Някой ако има време и му е на лесно, да провери къде отива този кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължение на чашката.

Кажет ми какво да правя. Имам изкарана една пластина която незнам къде да стои , както и ролката също. Направих снимки дано стигнат.017820910.jpg

017820914.jpg

017820916.jpg

017820920.jpg

017820922.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някой ще ми помогне ли с този кабел който е излишния ? Забелязах че от другата страна, от кабела за фаровете пак излиза такъв кабел но влиза някъде, после погледнах и от другата страна и видях че и там го има същото нещо, но го няма кабелчето което е скъсано дефакто.

Тези датчици или каквото е, се намират от стрната на радиотара, на 2та фара има. Та дано разбера какво е. Иначе колата не прави проблеми или такива неща. И ще гледам тука до 2-3 дни да го оправя този кабел, поне вече знам къде е.

017949880-big.jpg

017949881-big.jpg

017949882-big.jpg

017949883-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да пусна ли темата в някой друг подфорум , като ремонт или нещо подобно. Искам да разбера за какво става дума, а тук изглежда никой не вижда темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тази жълта букса ми прилича на някакъв датчик за въздушните възглавници. Свети ли ти лампата на AirBag-а? Закачал ли си я на компютър? Изказвам предположение(моля да не ме хранят ако не съм прав). :steinigung:

Редактирано от BaCeTo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампна за айрбаг не ми свети. На компютара беше показал една друга грешка, но с наместване на кабела стана(друг кабел).

За този нямаше грешка в компа. Доста интересно :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...