Jump to content

RNS-E Navigation PLUS


Recommended Posts

Колеги, опитах с търсачката, но нещо не се справих. Не съм сигурен дали е за тази част от форума, но да попитам:

Колата е А3 - 2006 . С голяма навигация Navigaion Plus. На книжката и пише RNS-E. Обаче няма оригинален диск за самата навигация. Опитах да сваля няколко диска от торентите, но все ми ъпдейтва информацията и после иска диск с навигация. Може ли някой да ми помогне и да сподели дали и от къде мога да намеря този "първоначален" диск? Предполагам, че това е някакъ диск с основния интерфейс на навигацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги, опитах с търсачката, но нещо не се справих. Не съм сигурен дали е за тази част от форума, но да попитам:

Колата е А3 - 2006 . С голяма навигация Navigaion Plus. На книжката и пише RNS-E. Обаче няма оригинален диск за самата навигация. Опитах да сваля няколко диска от торентите, но все ми ъпдейтва информацията и после иска диск с навигация. Може ли някой да ми помогне и да сподели дали и от къде мога да намеря този "първоначален" диск? Предполагам, че това е някакъ диск с основния интерфейс на навигацията.

Не това е диск с карта за навигация. Намери си такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не това е диск с карта за навигация. Намери си такъв.

Не съм сигурен дали ти не ме разбра или аз не те разбирам, но да поясня - Предполагам че дисковете, които качвам са с карти за навигацията, но не мога да намеря основния диск с който работи самата навигация. Та такъв диск от къде мога да намеря?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм също с RNS-E само че на А4-ка, което няма особено значение. Та аз имам диск (оригинален) от 2005 година с карта на Европа с който си е дошъл с колата, но за съжеление няма България. Та реших да търся по-нова версия с включена България. Оказа се (след доста търсене из нета), че България за първи път е включена във диска от 2007 (те са 2диска от '07), и малко по-подробно от диска за 2008 (който го има в порше.бг на цена от около 750лв.). За да ти тръгне обаче диска от 2008-ма първо трябва да сложиш дисковете от 2007 да се ъпдейтне софтуера на навигацията. (може да провериш с коя версия си на софтуера от самата навигация). Но основния проблем е с дисковете свалени от нета, че само ъпдеътват софтуера и после не разпознава картата (спира да разпознава дори и старата работеща карта). Та се отказах от търсенето. Честно казано до сега не съм чувал или срещал човек който да е подкарвал диск 2007-2008 свален от нета на RNS-E.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Ако мога да съживя темата.

Говорим за тази система нали - http://navigationdisk.eu/?page_id=280〈=bg

Искам да питам как се подкарват мп3-ките на това нещо. При мен нещо не чете мп3 дисковете. И дисковете къде ги слагате, зад панела на навигацията или в cd-changer-а?

А да и как му работи телевизията на това нещо :steinigung:

Някой да има manual на английски за това нави ?

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисковете с мп3 се слагат зад панела.Чейнджъра чете некомпресирани аудио файлове. Може да има копче за тв, но може да няма тунер в устройството. Мисля че може да чете и двд, но не съм пробвал.

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗАБЕЛЕЖКА: Престанете да цитирате непосредствено горните мнения!!!!!! :blink: Ще започна да ви санкционирам вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мога да съживя темата.

Говорим за тази система нали - http://navigationdisk.eu/?page_id=280〈=bg

Искам да питам как се подкарват мп3-ките на това нещо. При мен нещо не чете мп3 дисковете. И дисковете къде ги слагате, зад панела на навигацията или в cd-changer-а?

А да и как му работи телевизията на това нещо :bia:

Някой да има manual на английски за това нави ?

Не съм сигурен, че чете дискове с МП3-та, но със сигурност бачка с флаш карти с такива /SD до 4 ГБ/....според мен това е по-добрия вариант...хакваш 2 карти и музика имаш на воля :bia:. Колкото до колегата започнал темата...проблема му е в това, че не е записал дисковете както трябва...и за това след ъпдейт на софтуера му пише да сложи диск с навигация.....той диска си е сложен, ма устройството не го разчита....повече по въпроса в тази тема:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=73311

ПС: Сега като се замислих...моя приятел каза че не чете DVD-та с мп3-та....за CD-та не сме коментирали....

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 03.2009 SD картите които може да прочете са 2х 256 мб. С по-голям размер не може да ги прочете. Така че не се доверявай само на чуто от приятели.

Редактирано от Dimitar Velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко бях долу, на RNS-E 2006 чете без проблем 1 гб Кингстон.

Искам да питам, като мушнете заисан ЦД примерно с мп3, мисли ли много докато го разчете или директно го плейва.

И друго - папки чете ли ?

И още едно друго - видео върви ли от картата?

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 03.2009 SD картите които може да прочете са 2х 256 мб. С по-голям размер не може да ги прочете. Така че не се доверявай само на чуто от приятели.

Не се доверявам на чуто, а на пробвано....и не е е 2x2 ГБ, a 2x 4 ГБ...само че картите трябва да са SD....а не SDHC....ей тука е тънкия момент...пък те трудно се намират на пазара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиииии.... :) дай да помислим...... натискаш копчето..... не тръгва телевизия, а "иска диск"...... значи..... май нямаш ТВ тунер! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма сми да ми отговаряш така шеговито :)

питам, защото имах преди известно време един нисан, този нисан имаше телевизия. но тази телевизия на този нисан трябваше да се купи диск, който да отключи някакви неща, за да може да тръгне. затова питах, дали в случая с аудото не е някаква такава завоалирана история

иначе благодаря :)

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен, ЦД чейнджъра, чете само и единственно ЦД -та с музика.

От картите чете само МП3-ки.В папки и без папки.

От ДВД -то чете само неговите си дискове (карти, навигации и т.н.).

ТВ, даже нямам и копче.

Имам Ауди Телефон Блутоот, който пък е най-тъпият,такъв, на света.

Видео, картинки и т.н. ... ъпцурт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест реално, мп3-ка може да се чете само от карта, а не от диск, който да се сложи в централната конзола, а не отзад в нави-то.

Защото при мен така става, и си помислих че нещо имам дерт с рнс-е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...