Jump to content

Колко литра масло трябват при смяна за А4 95година 1.8?


under_grounda

Recommended Posts

Здравейте, за пръв път сменям масло на колата че от скоро си я купих и не знам 4 или 5 литра масло да взема. Колата е А4 95-та година, 1.8 двигател 125 к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го смених преди 2 седмици - 3,3-3,5 литра. 4литра те оправят напълно. :gut:

на а3 1.8 20в 125 коня.му дават от 4 до 4,5 литра,значи 4,5 до максимума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бъркай АДР-а с твоя мотор :hilezh:

не го бъркам, ма четете въпроса...човека пита 4 или 5! По-добре 5, че да не му се налага да търси после 1л допълнително. Всичко се случва...я ще разсипе, я ще се наложи да долее. Тез мохабети"мойта не близва масло" сме ги слушали :hilezh:! Иначе по книга илиза точно 3,5 л.

Редактирано от Ivanu6ka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти па, можело да разсипе :hilezh: . Баси довода.

Колата побира точно 3,5 литра според тия три каталога и от тук нататък ти си правиш сметка колко ше разсипваш и други такива.

http://www.kroon-oil.com/en/products/produ...-20v-1994-2000/

http://ew5.earlweb.com/recommendations.php...mp;vehicle=1777

http://lubricantadvisor.valvolineeurope.com/select.asp

Опс, явно си свършил работа, заедно сме писали.

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата си е свършил работа, а дали е взел колкото трябва ще прецени в следващите 15000 км. То по-важно е какво масло сипваш, а не дали е 3,5 или 3,6 л :lol:! Важното е да е достатъчно за правилното мазане. За кола на 15 годинки и няколко стотин хиляди км, смятам, че е нормално да досипе поне 1л за 15000км, но времето ще покаже!

Колега има разлика в трансмисионното масло. Двигателното си е според двигателя, т.е при същия двигател ползваш същото масло.

Редактирано от Ivanu6ka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не доливам нищо но сменям маслото на 9000км. ВИНАГИ!!! АУДИ A4 2006 TDI

Това си е доливане на 3,5-4 л. за 15000 :)! Ако го сменяш на 5000 км ще е по 7 л. доливане :)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaaaaa ти ако искаш го сменяй и на 25000 км това си е твоя работа

и после се чуди защо задаваш само въпроси тук във форума

защо това така стана ,защо онова се прецака ,как да оправя еди кое си?

Всеки сам си преценява нали така пич!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки сам си преценява-съгласен съм ! Но си има сервизен интервал(поне моята кола), а и предписания на производителя на маслото. Качествените масла са над 15000 км дори. Аз лично карам с такова, за което пробега е даден между 20000 и 40000 км. Така, че не ми е проблем и на 25 да е смяната, но все пак няма да изчаквам толкова, заради по-кофтите горива в БГ. Само да спомена, че повечето коли втора ръка дето идват от италия са на по 200-300к км и при доста от тях маслото не е сменяно....то затова са и такива бангийки :)! Твоята каляска е по-нова и можеш да си я глезиш, за да те слушка повече. Моята каручкаа на 15000 й е добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е съгласен съм и аз карам с хубаво масло

но колата е на 3 години и 4 месеца купена е от

ПОРШЕ СОФИЯ ЗАПАД не е от Италия и си я гледам добре

затова съм преценил на 9000 км.

Може би след 2 годинки ще го сменям и аз на 15000км но засега

гледам че не се оплаква и и е добре така :)

Редактирано от AUDIFEN77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

и после се чуди защо задаваш само въпроси тук във форума

защо това така стана ,защо онова се прецака ,как да оправя еди кое си?

Всеки сам си преценява нали така пич!!!!!

И едно писмо до сервизния отдел на ВАГ групата, че само прецакват колите с тия смени на по 25хил.км. Твоят двигател сигурно ще искара 5 млн. километра без никъв проблем най-вероятно.

...... Аз лично карам с такова, за което пробега е даден между 20000 и 40000 км. ....

Един колега беше сложил една брошурка кои двигатели поддържат лонг лайф обслужване. Ако твоят не е пригоден за такова и за 50хил.км. масло да сложиш пак ще трябва да си го сменяш на максимум 15хил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддържа моят, а и е каран 2 цикъла на лонг :hilezh:! Имам сервизна книжка. Но все пак си зависи от самото масло. За дългия пробег трябва да е с примеси, които намаляват окисляването му от въздуха, което е основната причина за стареене на маслото :)! Не може с обикновено масло да караш на двоен цикъл, само защото колата ти има тая възможност....бе...козата пръч си сака!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми беше, че не можеш да караш с лонглайф масло на цикли за такова ако мотора не ти е пригоден за това. Например на моя АДР съм му сложил лонглайф масло с оригинален филтър на ауди за 30хил., но след като направя 15 ще се сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам много, карам АДР, искам да ви кажа, че сменям масло на 5000км, ЗАЩОТО масло се сменя или на интервал километри или на КАЛЕНДАРНА ГОДИНА, колеги

Ако все пак някой от вас има под ръка чисто нова кола, която подлежи на сервизно обслужване в оторизиран сервиз нека сподели мнение какво му пишат на сервизната книжка след обслужването-

Примерно обслужване на 150000км, на 01 април 2010г - следваща смяна на 165000км или на 01.април 2011година!

Маслото променя свойствата си, основно вискозитета след 365дни в двигателя и с взаимодействието с основните принципи на Ото или на двигателите с вътрешно горене!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...