Jump to content

Почистващи препарати


Recommended Posts

Аз ползвах това на колата си

73907.jpg

Има страхотен ефект и маха доста петна по лака. Не отива много на едно лъскане. 10 лева от Кауфланд

За кожата ползвам това

00A096306A001.jpg

Много съм доволен, но е само подхранващ крем. Струва около 18 лева.

Като свърши смятам да пробвам това

4l0096372015-open.jpg

Това последното струва 60 лева.

За таблото пробвам това и съм много доволен. Някъде към 15 лева е.

51D4bXZe42L._SS500_.jpg

За шампоан пробвам един на сонакс синя опаковка с вакса.

119-611-large.jpg

Доволен съм, но иска много плакнене. Прави много пяна от малко количество.

Това което ми предстои да пробвам и не намирам време. Стои ми в колата и трябва да го тествам.

5670_12.jpg

Не съм сигурен дали е шампоан или тип паста.

И другото е това

http://i.ebayimg.com/23/!BgKjjLg!m...BQfiWg~~_12.JPG

Това последното май е като първото нигрин, но не съм сигурен.

Cucurko, я кажи как чистиш кожата ? С гъба , с парцал и след колко време я мажеш с крема. Въобще каква е процедурата за това MA-FRA.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно щях да ти кажа да си вземеш това за почистване на кожата преди да е свършило подхранващото кремче, ще се учудиш колко мръсотия излиза.

Към комплекта на Мафра върви една пореста ръкавица с две страни, фина и малко по-груба, не знам как точно да я опиша, пак е така пореста като дунапренчето, което е на снимката, която си сложил, но е от по-твърд материал, според мен е доста удачна. Почистващият препарат е пяна. Пръскам, разнасям, чакам мъничко и почвам да търкам, в началото по-нежно, така че да запазя пяната, тъй като в упътването пише, че когато препарата е под формата на пяна има най-добър почистващ ефект. Пръскам пак по малко. После изтърквам малко по-упорито. Веднага си личи по гъбата мръсотията, която е свалила. Дори след почистване на предните седалки май е хубаво да се измие и подсуши, защото си събира боклук, който после най-вероятно можеш да го набиеш в кожата. Накрая избърсваш остатъците с влажна кърпа.

После с едно тампонче като за грим се нанася подхранващия крем, който се чака поне 20 минути, а ако имаш възможност и цяла вечер.

И накрая пръскам с хидратиращия препарат.

Единственото различно, което съм позлвал досега е препарата на Сонакс за кожа, но определно той не можеше да постигне това почисване и усещане на кожата след всичко.

Предполагам, че това на Ауди е поне толкова добро.

Разкажи малко за препарата за табло, надявам се не оставя лъскави или матови ефекти? Ти от къде си ги пазарувал, e-bay, Порше?

Иначе за шампоана на Сонакс потвърждавам, макар че обикновения им шампоан, червен един, май прави повечко пяна, абе засега от шампоан разлика почти не съм усетил, ползвал съм тези двата на Сонакс, на Car Plan и на Arexons.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кожата ползвам това

00A096306A001.jpg

Много съм доволен, но е само подхранващ крем. Струва около 18 лева.

А откъде го купуваш ?

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувам го от Ауди. При теб софия запад. И двата препарата за кожа и за табло са от порше. Последните 2 са ми от ebay и смятам утре да ги пробвам. Поне този с шампоана.

Този за таблото не е лъскав. По скоро е матиращ. Представлява нещо като мляко и се маже направо.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. има за цел защита/подхранване? В момента ползвам един препарат на Максолен, не му знам името, отляха ми мъничко, разрежда се 1:10 и ще си имам за доста време, макар че го ползвах и за други цели и почти свърши. Това само почиства, не оставя абсолютно никакви следи, нито ефекти. Може би ще бъде добре да се комбинира с това, което ти ползваш.

Макар че в повечето случай мокра микрофибърна кърпа е достатъчна за таблото и околността.

Редактирано от Cucurko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да подхранва и не се събира прах. Предполагам има нещо и за UV лъчите.

Това намерих

Audi оригинално оборудване, пластмасови задълбочено внимание. Перфектното обслужване във всички посоки на всички пластмасови части, като летателен интериора, арматурното табло, спойлер, броня и странични прагове. Дълготрайна защита чрез ултравиолетов филтър и прах, замърсявания и водоустойчива ефект на цвят освежаваща емулсия.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Вчера бях на мивка. Много силно впечатление ми направи препарата за стъкла. С едно минаване и стъклото ставаше кристално чисто. Питах момчетата какъв препарат ползват, но се направиха и не ми казаха. Та искам да ви питам, дали случайно не знаете какви препарати ползват по мивките?

Мисля, че ще ми е от голяма полза и за колата и за вкъщи. Забелязах една табелка на която имаше реклама на МА-ФРА, но препарата, с който пръскаха беше разтворим.

Това http://www.aviatrans.bg/catalog/index.pcgi...ec_type=product , някой ползвал ли го е? Дали не са ползвали него???

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като седя и гледам колата, колко е прашасала от вчера насам :)

Чудя се дали няма някакъв препарат, с който да да я мина и да сваля праха без да я мокря?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...