Jump to content

проблем с чистачките


iovkom

Recommended Posts

Здравейте колеги! От 2 дена и аз съм вече собственик на ауди и имам няколко неща за оправяне по него. Когато пусна чистачките на 1-ва степен (интервал) не работят изобщо , на втора и трета работят , но при спирането им от лостчето , чистачките остават в положението , в което съм ги изключил. Смених релето и лостчето - ефект никакъв. Моторчето подлежи ли на ремонт или направо да си купя ново ? Другият ми проблем е с електрическите огледала - работят само надолу , в нито една друга посока :steinigung: Ще се радвам ако някой помогне . Досега съм имал само опел , все още не знам какви са болните места на тези аудита. Колата е ауди 80 б4 комби , 2,0Е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за Аудито и много безаварийни километри с него За ел.огледалата извади конзолата и виж да не се е окислил ключа в изводите си (кръстачката) зачисти и ги напраскай с контактен спрей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам същото ауди и на задните чистачки със сигурност трябва да има две захранвания.едното е постоянно веднага след като дадеш на контакт а другото е от релето когато работи чистачката.ако постоянния + го няма тогава прави тея работи.предполагам че отпред е същото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копчето за огледалата го изкарах и се оказа , че почти всички патечки са прекъснати . Дадох го на един приятел и уж го е възстановил , ще го пробвам утре. Най-належащи са ми чистачките , защото е много дразнещо , а днес също разбрах , че и казанчето за течността на чистачките е спукано и всичката вода изтече на земята , но така е , не съм обърнал внимание чак на такива подробности като взимах колата , а и собственикът защо ли да ми каже :D

Редактирано от iovkom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това съм го правил вече, проблема е при моторчето! свали го и го разглоби вътре има писти и едната от тях е точно за това което не ти работи. При мен беше изядена една от пластините, удължих я със силов кабел(меден) и от тога си имам и интервал и винаги се прибират до долу...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги , помагайте отново! След демонтиране на моторчето и почистване - резултатът е същият . Пистите му бяха непокътнати , все пак малко ги изкривих нагоре и сглобих всичко и никакъв ефект. Как се демонтират лостчетата на мигачите и чистачките , свалих волана и горната пластмаса но така и не успях да ги изкарам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да бръкнеш в дупката на долната пластмаса под ъгъл 45 градуса (към вратата май беше)

с кръстата отвертка или шестограм и да разхлабиш скобата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема изобщо не е в моторчето или лостчетата,не ги сваляй!Отвори кутията за бушоните отпред до чистачките,извади релето за чистачките(най-високото което виждаш :flehan:),отиваш в магазина и си купуваш друго и си готов!Релето може да се ремонтира ако си на "ти" с електрониката :gut:

Явно това реле което си слагал не става или нещо не е наред!

Редактирано от vladitdrv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е от релето :) нито от лостчетата :)

пак погледни моторчето от него е :)

http://audibg.com/forum/uploads/post-10945-1253610636.jpg ето тези 3 пластинки те интересуват трябва да правят контакт с другата част (на снимката се пада от лявата страна ) може да ти се сторят здрави ама да не са .... гледай хубаво да не е счупен края на някоя и да ти изглежда че е здрава (при мен беше така та чак след 2рото сваляне видях проблема) ... увери се че всички контактуват добре

ако можеш като го разглобиш снимай хубаво отвътре и сложи снимката тук

едит... имах абсолютно същия проблем като твоя ;)

Редактирано от swindler
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак отворих моторчето - няма изтъркани писти , всичко в него е перфектно. Успях да сваля лостчето на чистачките и го отворих - по пистите си личеше , че е давало на късо и имаше стопена пластмаса. Почистих го , смазах го и като сглобих всичко , след даване на контакт взе да пуши и се стопи още повече. Тъй като лостчетата са взаимно свързани , сега нямам и мигачи и няма да мога да карам колата до понеделник ;) Другата седмица ще купя ново , но си мисля , че резултатът ще е същият , ясно някой доста се е постарал да окипази инсталацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 13 years later...

Смених управление зад волана с ново но чистачките продължават да работят

Сякаш степените на моторчето са едни и същи само при най бърза скорост се променя бързината на въртене на моторчето какво може да е проблема.

Сложих друго моторче но като го вкл и него и то работи постоянно като дам контакт на колата

При махането на две от релетата моторчето спира да работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...