Jump to content

Свързване лаптоп към лсд


Recommended Posts

Значи да питам тук знаещите ..............взех си лаптом с хдми изход и го свързах към телевизор всичко беше наред първите 3 дни-звук картина............ но после ми искарва само снимката от десктопа и в началото докато зарежда уиндолса...........нищо друго не иска.............дали съм барнал нещо по настройките на видео картата ли ..............къде да търся проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да питам тук знаещите ..............взех си лаптом с хдми изход и го свързах към телевизор всичко беше наред първите 3 дни-звук картина............ но после ми искарва само снимката от десктопа и в началото докато зарежда уиндолса...........нищо друго не иска.............дали съм барнал нещо по настройките на видео картата ли ..............къде да търся проблема

според мен направи телевизора да е 2 дисплей и няма да имаш ядове.

на мойта щайга Радеона си има избор телевизор и обция за ХД въпреки преклоната си 7 годишна възраст.

Нвидия също ги има тези настройки но незнам къде са.

на радеона са в каталист център.

погледни на самия лаптоп да не би да си изключил ХД изхода щом след като задери нищо неизлъчва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премести курсора на мишката най-вдясно на екрана и виж дали не се появява на ТВ-то? :blink:

Щом е нов лаптопа, значи е с Windows 7 (ако не е - голяма грешка), натисни win бутона, задръж го и натисни P. После си избираш какво да ти се показва на втория екран. :nixweiss:

15eaj35.jpg

Редактирано от penmark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премести курсора на мишката най-вдясно на екрана и виж дали не се появява на ТВ-то? :D

Щом е нов лаптопа, значи е с Windows 7 (ако не е - голяма грешка), натисни win бутона, задръж го и натисни P. После си избираш какво да ти се показва на втория екран. :icon_arrow:

15eaj35.jpg

С виста съм.................и ъпдейтите бяха позволени-може ли да е от тях...................как да си пусна втория екран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С виста съм.................и ъпдейтите бяха позволени-може ли да е от тях...................как да си пусна втория екран.

Аз имах подобен проблем с дррайвър на АТИ - инсталирам си уина след което си бачка един два дена и си дърпа някакъв негов си драйвър от ъпдейтите след което като дам десен бутон на десктопа и си избера да ми извади АТИ каталиста и нищо - все едно не съм му задавал да вади нещо. Аз лично му дадох систем рестор на уиндоуса със задна дата в която си е работил безпроблемно и се оправи. След два дена се получи същата история след което аз пак върнах инсталацията и спрях ъпдейтите. До сега не съм имал ядове. Аз съм с връзка DVI - HDMI ако е от значение нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смени вистата с вин 7 и ще се оправят нещата ...

сега сериозно каква марка ти е лаптопа? това което ти казва колегата penmark може и да го имаш на някой от FN бутоните с комбинация от някой от ф-овете ...

или другия вариант е да дадеш десен бутон на мишката в/у десктоп-а после от менюто избираш "Personalize" или ако е на бг трябва да е нещо от сорта на "персонализация" ... след това избираш "Display Settings" и там вече трябва да имаш нарисувани 2 мониторчета ... едното е направено с цифра "1" това е главният дисплей който се ползва за работа (този на лаптопа), а другия който е "сив" е "2" той ти е външния ... в/у него натискаш десния бутон на мишока и даваш "Attached" след това се съгласяваш ако те пита нещо ... и после "Apply" и "ОК" трябва да стане ...

Ако не стане значи имаш проблем някъде с драйвера на видео картата (и на мене ми се е случвал този проблем като при replay и се наложи да махна драйвера който имам и да си сложа нов на негово място, защото понякога при ъпдейтване на драйвери стават грешки и не се актуализират като хората и се "омазват") ...

ако ти се наложи тази процедура ще трябва да махнеш стария драйвер ... да рестартираш компютъра, чистиш регистрите и слагаш новия ... и не би трябвало да имаш проблеми :icon_arrow:

Успех колега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И най-важното:

Гледайте да не ви сбарат с това LSD че е забранено. :icon_arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лаптопа е тошиба.............пробвах от функшън бутона но не съм го изключил от там...................как да дам систем ристор преди датата на проблема -ако може някой да ми ................обясни като за неграмотник като мене.............щот май с махането на драйвера няма да се справя.

ПС Тва с втория екран атачен не помогна............

Редактирано от Fido
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де щом толкова искаш, влез в настройките и му задай Clone (това което ти дава на лаптопа, ще ти дава и на ТВ-то). Според мен Extend, както си е в момента е много по-добре, понеже можеш да пуснеш филм на ТВ-то и да си ровичкаш в същото време на лаптопа. :)

Редактирано от penmark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми и моя е тошиба,Просто отиваш на дисплай сетингс и от там сменяш монитора,кабела трябва да ти е вързан преди ристарта де.Аз така връзвам ТВ и лаптопа и ЛСД монитор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уфффффффф...........оправиха ми го ..........нещо проблем с драйверите на видео картата :respekt: .............мерси на всички отзовали се

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като проблемът така или иначе се реши, да питам и аз за моя:

HDMI връзката лаптоп - ТВ е ОК! Перфектен звук и картина. Опитвам се обаче звукът да го изпратя към домашното кино. И туй идва проблемът.

ТВ и домашното кино са Панасоник. Връзвам ги също с HDMI кабел. Viera връзката се получава, защото командвам домашното кино с дистанционното на телевизора. Домашното кино минава автоматично в D-in режим, обаче звук няма! ТВ съм го настроил звукът да е през домашно кино и на ТВ звукът спира. Имате ли идея къде може да е проблемът? Предполагам, че нещо трябва да се настрои по домашното кино, но в книжката не намирам нищо. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а моя проблем е че съм вързал тв-то към с-мата но звукъ е ужасен

ако гоо пусна дирекно от лаптопа към с-мата е супер

де е проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накратко - да, но това трябва да стане през телевизора поради редица причини :bia:

Не съм много сигурен, но 5,1 няма ли да стане стерео ако мине през ТВ? Смисъл, компа подава 5,1 на тв, но тв подава стерео на киното. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, не. От компа си идва по HDMI, така си и излиза. Не това обаче е проблемът на етапа.

Мислех си за вариант да вържа РС към домашното кино, но то има само 1 HDMI вход. Т.е. лартината към ТВ трябва да мине по scart, което не ми се ще :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...