Jump to content

Проблем с колата


SunShine

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Така и ще направя, преди да махам картера.

Ще сипя маслото с качествен филтър, ако проблема остане ще процедирам натам.

Тъпото е че не карам колата, и малко дълго отнема това като констатация.

Няма да бързам със свалянето на картера за сега.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 90
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да знаеш че живота на масло менте е доста по-малко от 10 000км. Като взех колата сипах едно масло ,което след 5 000км даде фира. Винаги съм карал с филтри MANN ,масла ARAL,ELF, последните 2 години с CASTROL 10W40 MAGNATEC от колегата АСЕ и всичко е ток. Ако MANN филтър ти е скъп си вземи CHAMPION - 6лв е, обаче гледай да има етикет на Руди 96.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стилянка, понеже ся ще си правя тавана на мъжко кътче дет да си пием бира с приятелите, и искам да е с автонасоченост, лилави неонови надписи по стените striptease, джанти, регистрационни табели, итн, итн. А най-яката мания, ще е стъклена маса с един крак, като кракът ще е колянов вал, твоят и без тва вече е тоталнат/не слушай кво ти говорят тук/, от ся си го запазвам. :birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще му дам оригиналния ми вал от NM-а, просто ще отрежем първия цилиндър и всичко заспива.

Редактирано от viper-666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СънШайне,ако има нещо за рязане свиркай,имам една ножовка и ше опрайм работата.

п.п. успех и дано да си оправиш проблема.

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само моля без излишна драма.

Колкото и да е лошо положението то не е неспасяемо.

Двигателя е достатъчно разпространен и няма място за притеснения.

Повече ме интересува правилната диагноза, но това ще се случи във времето.

Благодаря на Иво Динков за маслената помпа :hilezh: .

Та не казахте за марка на гарнитурата при картера, както и марка промивно масло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно искаш да промиеш?

Ако колата е карана с хубаво масло и е сменяно редовно, като се отвори картера, вътре всичко трябва да блести.

Редактирано от viper-666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

До сега съм слагал само Унил, преди да я купя кастрол от метро.

Редовно се сменя между 8 и 10 хил.км.

Колкото и да е читаво или все си мисля че ще има нагар за тези години.

Вероятно никога не е слагано такова "промивно" масло.

Та затова мисля да го направя, с чисто профилактична цел.

Ако има парчета метал все щях да се усетя че не върви.

Напротив колата не показва че има проблем от към тяга и вървеж.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.

Вярно че филтъра където е в момента е дивашко менте без име за 6 лева но имам няколко питания.

Добре сега. Кажи моля те, ама ми дай смислено обяснение, защо по дяволите купи тоя филтър ? Мислиш ли, че направи яката икономия ? Спести ли от нещо ? Само едно смислено обяснение дай на това твое изсиране в/у колата ? :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Елементарно, за да разбера дали проблема е в него.

Идеята беше чиста констатация, нищо повече.

Нали не мислиш сериозно че е бил с цел икономия?

Това имаше това купих на момента в пристъп на раздразнение към проблема.

Сегашното менте се очаква да стигне до сервиза, ясно защо.

Щот не е от него проблема и щот не ме кефи такова на колата.

И на последно ти като купуваш нещо с ясната цел да го изхвърлиш (буквално) кво купуваш най-скъпото ли?

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,тея промивни масла нямат кой знае къв ефект.Аз веднъж просто ей така пробвах преди да си сменя маслото/преди да сипя владковия кастрол бех с некъв отврат репсол/,да сипя такова промивно.На който съм казал след тва,всеки ми е казал,че тва е било напълно безсмислено упражнение,защото хубавото и качественото масло си има миещи с-ва и съставки.

На мен преди 2 години тва промивно масло ми струваше 8 лв. ако не се лъжа /от сервиз на мой приятел/.

п.п. за протокола-тва UNIL кво производство е и от къде го вземаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елементарно, за да разбера дали проблема е в него.

Идеята беше чиста констатация, нищо повече.

Нали не мислиш сериозно че е бил с цел икономия?

Това имаше това купих на момента в пристъп на раздразнения към проблема.

Сегашното менте се очаква да стигне до сервиза, ясно защо.

Щот не е от него проблема и щот не ме кефи такова на колата.

И на последно ти като купуваш нещо с ясната цел да го изхвърлиш (буквално) кво купуваш най-скъпото ли?

А даде ли си сметка, че за 500-600-те км това евтиното може такова говно да ти изсере в/у колата, че нема на къде. Пишеш тука - "И даде фира, двигатели бол, ще го сменя" Ама съм убеден, че не си много съгласен с това твое изказване, нали ? :o Има и некви прилични филтри там за 15-20 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Купувам го от вносителя директно, Белгийско е маслото.

Струва към 14 лева литъра по-спомен.

За километрите си мисля че е наред от към окисляване и почерняване.

Не е бистро или да се губи при потъркване с пръсти.

Четеш между редовете, мотор се прави стига да е сметката наред.

С оглед колко пари съм вкарал в колата не мисля че има нещо което да ме изплаши с цена.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтър МАНН 9 лв.Аз само с такива карам от няколко години.

Белгийско казваш,щом си доволен от него.Все пак внимавай,че ментаци много,а проверените и доказаните хора стават все по-малко и все по-малко.

Редактирано от akulata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А даде ли си сметка, че за 500-600-те км това евтиното може такова говно да ти изсере в/у колата, че нема на къде. Пишеш тука - "И даде фира, двигатели бол, ще го сменя" Ама съм убеден, че не си много съгласен с това твое изказване, нали ? :bia: Има и некви прилични филтри там за 15-20 лв.

колега шЪ ме извиняваш ама тия еФтините филтри даже и третокласници китайчета в час по трудово да са ги правили пак ще го изкарат 500км без проблеми ... така че не си мисли че щот е скъпо е и качествено :rotcol:

и още нещо ... надушвам някъв тон в думите ти (май с цел да се напраиш на някъв такъв леко отворен разбирач) и те съветвам малко да се съобразяваш кво и как пишеш че някой така ще те нахрани че ще забравиш от къде си дошъл :) (нищо лично просто съветче)

SunShine сори за офф-а ама не издържах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и още нещо ... надушвам някъв тон в думите ти

Ей, келеш...? Да фащаш мотиката и на къра на момина баня, че знаеш ли?

Виж ти какъв ламер си технически инвалид, граматически неграмотник, нямаш пет лева в джоба, опасен за околните с тоя неподдържан кошер, тръгнал от тонове да се афектира.

И той колкото теб е грамотен, ма поне като му обяснят си млъква, а хисарска увира ли ...

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(нищо лично просто съветче)

SunShine сори за офф-а ама не издържах

Ти ли се обади ве, подутко :rotcol: ? Ти ли се обади, където вместо кормилни накрайници слагаш свински опашки ? Ти ли, където сутрин се биеш през гъза, за да не сереш ? Ти ли ве мега-маста-батка стисляк от класа най-велика ? Ти ли бе рециклирана накладке ? Да фащаш да се ориваш и да надушваш само миризмата на обор в близост до теб, че направо не знам :hilezh:

п.П. Сори, Анди :)

Редактирано от Audi_Fan_3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре аз пак да си питам в темата, Ради персонално към теб:

Има ли смисъл да слагам промивното масло или да сипвам директно другото.

Иначе ако продължи проблема ще сменя помпата, ако ли не... пак ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

теб те слушам повече и от мама... ако кажеш и във форума няма да влизам повече :hilezh:

и още нещо ... общо с момина баня имам колкото ти с люлин

да... технически инвалид съм ама ти да не си се родил научен случайно

да ... в тоя форум не съм показал че мога да съм грамотен... нямам и желанието ... просто на фона на цялата кширня не си заслужава

да ... и пет лева няма ... ако имах нямаше да кисна тука за да получавам информация как да си оправям "кошера"... то пък не може всички да сме паралии

обаче за последното ша има да взмеаш ... може да съм всякъв ама не и опасен за околните ... ако тряя се прави на въпрос всички зад волана сме опасни за околните щото може и да не съм разбрал правилно ама май и ти професионалисте си правил кола на фуния

айде със здраве ... стига сме срали в на човека темата ... ако имаш нещо за изказване ... ЛС ма теб там май не ти е силата щото няма кой да ти чете забавните постове и няма файда да се прайш на оборотен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...