Jump to content

Колко литра е резервата на резервоара.


DJORDAN

Recommended Posts

Здравейте колеги.

До сега още когато светне лампата за гориво ходя и я черпя. Но съм се чудил колко литра е резервата, и колко километра може да се измине.

Все пак ще светне в някоя пустош и ще има да си гадая дами ще ме изкара до бензиностанцията или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7-8 литра е но не е хубаво да се кара на резерва защото има момент в който помпата започва да просмуква и влиза въздух в нея. А и засмуква буклуците от хубавите ни бензини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те от както ги взеха тарамбухите и аз не съм доволен от горивата им. За това зареждам повече от Лукойл или Петрол. А скоро ходих в Швейцария с колата. Просто с техния бензин имах чувството че карам друга кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - съм доволен от Петрол за момента. Дава по малък разход на гориво, а и колата работи като хората. Пробвал съм Shell, OMV, Eko, Lukoil но не ми харесва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е от прекъснат кабел на бензиномерната сонда вътре в резервоара. 90% съм сигурен понеже и на мен ми е правила такива номера. Даже се набутах и си бях купил друг бензиномер преди да видя за какво става въпрос. Когато изкарах моя и видях че се държи на една жила само от кабелчето. Запоих го и сега всичко е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо пък е нужно непременно да е проблем. Неможе ли колегата да е карал по баир или се е спускал някъде и ако не е имал много бензин от наклона да светне лампата. На мен ми се случвало. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм карал със светната лампа около 30-40км, и тогава изгасна по-едно надолнище. Нещо обаче напоследак ми се струва, че взема да гори много, не знам може да си въобразявам. Ония ден слагам на ОМВ 20 лева нулирах брояча, и след 50-60 изминати км светна лампата, обаче е карам на късо Несебър-Слънчев Бряг, и с пуснат климатик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди слагах на ОМВ постоянно, но ми се наложи да пътуван 5 дена подред на едни и също разтояние.

Със ОМВ карера 100 25 литра - 280-290 км близо изминах.

Със обикновен бензин 95 от Петрол 28 литра - наз 390 км.

Което ми се стори прекалена странно, и още не мога да го проумея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тва е, стоковия тръц не харесва 100 октановия :flipoff: Аз съм го писал и друг път - пробвах всички прехвалени високооктанови и с незнамсиквиси добавки бензини и установих, че с обикновен 95 върви най-добре и харчи най-малко. То на капачката пише 92-95.

На а4 понеже резервоара е хоризонтален като остане на резерва и нивомера не показва точно. Според зависи наклона дава грешки от по 5 литра което е почти цялото деление на резервата. Така че не се доверявайте а наливайте да има. Пробвайте и да изрежете яко колата да видите какво става :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според Вас дали 100 октана са 100, или 95 са 95. На мен не ми се вярва. По принцип бензина е съх. А като сложа на ОМВ, и си сложа ръката на аспуха започва да ми омазнява ръката. Или като се разлее по колата, също остава мазно петно. От една страна добре за двигателя, а от друга не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо се вживяваш :P.

Това за октаните си беше валидно още от едно време, когато центровката се прави за определен октан, а колата не иска да върви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Но не въжи за БГ. Ти с 95 ли караш. Или предпочиташ 98.

Колеги Вие с какво гориво карате.

Редактирано от DJORDAN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резервата ми е 8л по книжка, тогава светва колонката. Мисля че може да се промени с ВАГ

.....................................

За колегата Todir мисля че това е някакъв признак за разваляне на нивомера, защото преди винаги ми е отчитало абсолютно точно до последният литър на резервата, а сега като останат 10на л и стрелката показва минус

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резервата ми е 8л по книжка, тогава светва колонката. Мисля че може да се промени с ВАГ

.....................................

За колегата Todir мисля че това е някакъв признак за разваляне на нивомера, защото преди винаги ми е отчитало абсолютно точно до последният литър на резервата, а сега като останат 10на л и стрелката показва минус

Всъщност сега се замислих, че карам куатро а на тях резервоара е с малко по-различна форма на дъното заради диференциала и кардана и може от това да дава големи грешки при наклон. А може и наистина нивомера да си заминава :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...