Jump to content

Колко литра е резервата на резервоара.


DJORDAN

Recommended Posts

карам куатро а на тях резервоара е с малко по-различна форма...

Мойто Би5 :blink: не е куатро, ама и то си мери според наклона :hilezh:

Мислех си, че е стандартна "екстра" за модела, сега да се не окаже, че е за смяна нивомера!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да попитам...аз съм с А3 1.8Т 99год....преди лампата ми светваше точно като стрелката отиде на червения сектор, т.е. в резерва. Сега нещо се е прецакало и светва още на 1/4 от делението на резервоара....какво може да се е прецакало...тоя нивомер ли?как да го оправя?И кое вярно лампичката или стрелката?Някой ми каза, че е лампата защото инфото идва от компа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта А4-ка като карам, постоянно се мени показанието за горивото. С газов инжекцион съм и паля колата на бензин, чакам да вдигне определената температура и после ми превключва на газ. И така само от чакане да загрее двигателя за два месеца ми е изгорила 10 литра бензин, което ми се вижда адски много, защото паля колата 4-5 пъти седмично. Ама то и на газ ми харчи много - извънградско 10, градско 15 и то при условия че не пускам климатроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм карал със светната лампа около 30-40км, и тогава изгасна по-едно надолнище. Нещо обаче напоследак ми се струва, че взема да гори много, не знам може да си въобразявам. Ония ден слагам на ОМВ 20 лева нулирах брояча, и след 50-60 изминати км светна лампата, обаче е карам на късо Несебър-Слънчев Бряг, и с пуснат климатик.

и аз толкова минавам, така че спокойно :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

На мойта А4-ка като карам, постоянно се мени показанието за горивото. С газов инжекцион съм и паля колата на бензин, чакам да вдигне определената температура и после ми превключва на газ. И така само от чакане да загрее двигателя за два месеца ми е изгорила 10 литра бензин, което ми се вижда адски много, защото паля колата 4-5 пъти седмично. Ама то и на газ ми харчи много - извънградско 10, градско 15 и то при условия че не пускам климатроника.

И моята толкова бута 10 извънгадрадско и 15 в града,А за бензина аз си зареждам 96 от Петрол и съм доволен вярно има 7-8 стотинки разилка от 95 но пък изминавам повече километри с него 1-2/100 имам икономия.А що се отнася до резервата да ви кажа един път бях я оставил без никакав безнин бях изгаснал и отидох с една тубичка която е 5 литра сложих и карах 300 метра и светна колонката,тоест на 5 литра ми светва колонката. Карам Ауди А4 2.6 V6 1995

Редактирано от Georgi_AUDI_A4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте и от мен.

 

Аз съм отскоро с Ауди - А4, 1.8, 125кс.Авант от 1999г. - бензин.

Някой има ли представа колко точно литра е резервоара?И нормално ли е да ми светва лампата когато стрелката показва, че е наполовина пълен?Там където ми показва температурата(външната де), когато стрелката стигне до средата изгасва и след съответния звуков сигнал светва индикация с бензинова колонка.Значи няма начин да е празен, защото го бях напълнил до горе и ми светна след само 430км.А съм сигурен, че не гори толкова защото съм го засичал извън градско(пълно-пълно) и ми изгори 6.7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта А4-ка като карам, постоянно се мени показанието за горивото. С газов инжекцион съм и паля колата на бензин, чакам да вдигне определената температура и после ми превключва на газ. И така само от чакане да загрее двигателя за два месеца ми е изгорила 10 литра бензин, което ми се вижда адски много, защото паля колата 4-5 пъти седмично. Ама то и на газ ми харчи много - извънградско 10, градско 15 и то при условия че не пускам климатроника.

Ми колега твоя разход на бензин само от палене ми се струва адски малко в сравнение с моя,аз правя абсолютно същата процедура,паля колата и чакам по 3-4 мин да загрее и да премине на газ и тогава потеглям но на мен за 1месец ми идва по минимум 15 литра бензин ,а зимата минимум 20 литра само от палене и то само за 1 месец,да карам я всеки ден но колкото да отида и да се върна от работа,колата е А4 АЕБ 150 коня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се пробвам да отговоря на няколко въпроса по темата значи колега DJORDAN палчето което питаш ти ако правилно се сещам е за въздуха в резервоара докато го пълниш да ти го вади на вънка а другия вариант е за заключване на капака за резервоара ти трябва да пратиш снимка за да ти кажа точно какво  е  колкото до големината до колкото знам е 60 литра бензиновия и 70 дизеловия не съм много сигурен,а за нашите горива на всякаде са различни дори една и съща верига да е примерно Шел във всеки град са различни понеже фирмите които ги зареждат тях са други  и си преработват горивото по тяхен си начин когато доставчика Лукоил го внесе под формата на петрол във варели го дава на петролните фирми да го преработят на бензин и дизел (газта я правят от тяхните останки след преработка) а петролните фирми (които си правят от петрола горивата сами смеска със вода едно към много) ги пласират вече към веригите така наречените бензиностанции и накрая ние крайният потребител зареждаме от незнайно кой доставчик на гориво и накрая обвиняваме че веригата бензиностанции ни ги бивало :):P няма такова нещо каквото им донесат на хората това зареждаме и ние :P (Аз лично зареждам от Хасковското ЕКО и съм много доволен само 95 още не съм пробвал 100-те октана) Ще се пробвам да отговоря и на още един въпрос относно октоните и горенето. 100-те октана за това ги водят че са "по-мощни" и вдигали мощтниста на автомобилите (слагам ""-вички понеже не се знае и колко са октаните в действителност) понеже октановото число е един вид , като "левел" така да се изразя на детонацията или възпламеняването на бензина тоест когато детонацията е по-голяма или възпламеняването на бензина е по-бързо толкова и по-бързо и задвижва ходовия процес на двигателят :) на кратко ДВГ-то  xax :D:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......Значи няма начин да е празен, защото го бях напълнил до горе и ми светна след само 430км....

А ти градско колко очакваш да изминеш? И много зависи къде караш градското.... :)

 

...........

Не вярвам, че само с 5 мнения успя да напишеш толкова глупости. Като започнем от това, че лукойл доставя петрол на някакви фирми да го преработват на газ и бензин до обясненията за влиянието на детонацията втрху работата на ДВГ-то.  :biggthumpup:

 

Ще го отдам на ранният час и налегналата те сънливост.

Редактирано от Shubert
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

xaxa Точно се бях върнал от работа за това толкова късно писах както и сега но се опитах да отговоря на няколко въпроса от началото на темата :) съжалявам ако съм засегнал някой и се извинявам :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...