Jump to content

Смяна на тампони макферсон на б4


Travoltino

Recommended Posts

Здравейте колеги! Търсих за подобни теми, но повечето бяха свързани с различни модификации на тампоните (слагане на допълнителен тампон от лада и т.н.) . Интересувам се как точно се сменява лагера на самия тампон. Нужно ли е да се свали целия амортисьор или се отвива само отгоре и се вдига на крик?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амортисьорите на земята,слагат се скоби на пружините и чак тогава се маха тампона.Лагера е от долната страна на самия тампон.Лагера ако е заминал едва ли тампона е в цветущо здраве,така че сменяй тампона с лагера.Да не разглобяваш после заради тампон.

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амортисьорите на земята,слагат се скоби на пружините и чак тогава се маха тампона.Лагера е от долната страна на самия тампон.Лагера ако е заминал едва ли тампона е в цветущо здраве,така че сменяй тампона с лагера.Да не разглобяваш после заради тампон.

Купил съм тампон заедно с лагер. И двете ще ги сменям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених тампона обаче чукането си остана (при навиване на пълен ляв или при качване на колата на тротоар или някои дупки). Не знам явно нещо друго е причината, утре ще я закарам на майстор. Мерси все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

погледни последния пост и като ходиш на майстор нищо няма да му стане ако провери :flipoff: . пиши резултатите ако не ти е проблем .поздрави :hilezh:заповядай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че тампоните на накраиниците са били за смяна. Майстора ги смени и донатегна малко гайката на амортисйора, че не я бях затегнал хубаво и всичко се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

донатегна малко гайката на амортисйора, че не я бях затегнал хубаво

Досадното "пукане" при навиване на волана и качване на бордюр или просто при маневриране е точно от слабо затегната гайка (тази с двете каналчета, която захваща лагера към стержена на амортисьора). Когато не е стегната добре пукането се получава от радиалната хлабина между гривната на лагера и диамеръра, на който тя ляга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...