Jump to content

Лампата за ABS-a светна


stanchodj

Recommended Posts

Колеги немога да се оправя с тази търсачка и това си е :rolleyes:

Преди минути като запалих колата да ида до едно място и лапата на абс не огасна... абс си работи незнам какво става къде се намират тези датчици,от тях ли е възможно ли е нещо да се е зацапало или друго нз споделете.

Колата е Ауди А3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Днес огасна лампата ... какво става незнам

и аз имам този проблем светва угасва к огато си иска....колега намери ли някакво решение на проблема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
и аз имам този проблем светва угасва к огато си иска....колега намери ли някакво решение на проблема...

Ми моята повече не е светвала :gmorning:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнете си бушоните...тия дето са върху акумулатора. Единият от тях е за АБС и понякога не дава добър контакт, мисля че трябва да е средния от трите...а щом лампата свети значи АБС НЕ работи.

П.П. stanchodj - пише Угасна, а не Огасна...не е ли крайно време да се научим да пишем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги немога да се оправя с тази търсачка и това си е :)

Използвай тази търсачка: http://tinyurl.com/2dglgbc

Винаги работи безотказно. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги пробвайте да си поначукате малко датчиците на ABS. Може да са леко извадени и от някое по-здраво друсване да губят контакт. При мен се е получавало да светне след ремонт на предница. Проверих си я на VAG и разбрах, че е от предно дясно колело. Свалих гумата, и поначуках леко датчика с обратното на отвертката. Всичко после си беше ОК. Другия вариант който съм срещал из форума е заради стоп машинката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И при мен току-що се случи - докато карам по Цариградско и оп - светва по пътя оранжевата лампа, после исгасих на светофара и пак запалих - след малко светна пак в движение и така още веднъж - пак същото. После като паркирах пробвах за последно - Този път дори не щя да изгасне още от началото. Преди ми се беше случвало пак така да светне при палене и само веднъж пак в движение и после се оправяше след като запалех наново. На скоро ми сменяха спирачната течност от Порше(НЕ доливане, а смяна) и доколкото знам там нещо се бъзика, та се чудя дали от това не е. Кажете ако не е просто разместен датчика какво може да се очаква като ремонт по ABS-a?Какво може да се смени и може ли да е втора ръка от друга А3-ка и цени да ми кажете ориентировъчни поне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На повечето А3-ки датчика се закрепва с винт и не може да се размести! Възможностите за проблем:

-лоша кабелна връзка

-прекъснато окабеляване

-зацапване на датчик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с лампата на АВS а често е от незареждащ алтернатор. Едно закачане на ваг-ком веднага ще каже какъв е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...