Jump to content

Помощ за монтаж на blow off - B4, 1.9 TDI


prostaka

Recommended Posts

колеги моля за помощ.Решил сам на моята печица( Audi 80 B4 1.9 tdi-1Z 90 hp) да и сложа Blow Off-клапан самоче немога да намяря някои които дами обясни как става при дизелите поставянето на този клапан или щеми казват че неможело да стане но пак в youtube е пално с клипове на дизели с клапан.такаче ще съм много благодарен ако някои може дами обясни как става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като ще е за едната гъзария го туряй у багажника и си шеС!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де нека някои да пише ако знае как става иначе такива идеи като "сложи го в багажника" неми се слушат знам че няма ефект и така нататак искам даго сложа само и единствено заради звуковия ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със звуковия ефект, мацки на мегдана на село ли ще събираш?

За звуков ефект може и без блоу-оф клапан. Не ти трябва да се набутваш! Направи една дупка на кулера и няма да спре да съска. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега благодаря за мнениятати но смятам че бях прекалено ясен какво искам да направя такаче ако неможеш да помогнеш щете помоля да спреш с предложенията си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със звуковия ефект, мацки на мегдана на село ли ще събираш?

За звуков ефект може и без блоу-оф клапан. Не ти трябва да се набутваш! Направи една дупка на кулера и няма да спре да съска. :hilezh:

Е Колега може ли така да говориш.... :stupid:

Какво лошо има,че колегата иска да си направи колата да му съска повече,без да прави някакъв силов тунинг ? :stupid:

Мен лично също ме кефи да съска повече,така,че няма да е лошо някой който разбира да поясни малко как става при дизела :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При налягането, на което надува турбото на 1Z, няма как да го накараш да съска като на бегачките, които надуват на доста по-високо налягане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ок сагласен сам че самото съскане няма да е като на бензиновите бегачки но колата ми е чипосана и турбото надува повече от колкото преди без чип. чувал сам голф със сащия мотор като моя с blow off ми незвучеше никак зле смисал приемливо си съскаше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега гледам другите какво пишат и се чудя на глупостите...или знаеш и помагаш или само прочиташ не можеш да помогнеш и не пишеш глупости...аз съжалявам ама не мога да ти помогна ...успех все пак.Надявам се да може някой да ти даде съвет. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

поради липсата на дросел монтажа на разтоварващ клапан не е толкова лесно. Вакуум помпата дава постоянно т.нар подналягане, а разтоварващия клапан за да изпусне и издаде звук трябва да има постъпило надналягане и в момента на отпускане на газта то да бъде изпуснато, за да се чуе характерния и тъй желан звук. Трябва да си монтраш микроключе на педала на газта, което да управлява клапан пропускаш въздух към блоуоффа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за савета колега горе долу ми стана ясно за какво става на вапрос. А за глупостите които пищят някои колеги и само гледат как да критикуват а не да помогнат и аз съм на това мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, колега. Аз също не мога да ти помогна но виж мненията на колегите от Сеат:http://seat-bg.com/viewtopic.php?t=4629 . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, колега. Аз също не мога да ти помогна но виж мненията на колегите от Сеат:http://seat-bg.com/viewtopic.php?t=4629 . :)

благодаря колега вече горе долу ми стана ясно как трябва да стане сега обаче идва другия труден момент да намеря някой да изварши тази процедура. Иначе станели тази седмица ще пусна обяснение със снимки как става за други колеги които искат да сложат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря колега вече горе долу ми стана ясно как трябва да стане сега обаче идва другия труден момент да намеря някой да изварши тази процедура. Иначе станели тази седмица ще пусна обяснение със снимки как става за други колеги които искат да сложат.

Незнам от къде си, но колегите от София нека бъдат достатъчно добри да те опътят към сервиз за авто-тунинг. Сигурен съм че там има. Успех и като я направиш пусни клип да чуем желания звук от този клапан. :gmorning:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ето на какво попаднах -> Разтоварващ клапан за дизел, в общи линии това ти е готовото решение :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ето на какво попаднах -> Разтоварващ клапан за дизел, в общи линии това ти е готовото решение :)

благодаря колега много ми олесни живота :biggthumpup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

252лв. струва целия ти мотор....ако ще ги даваш-вкарай ги в нещо друго по колата...

П.П. Естествено винаги е актуален факта, че кефа цена нЕма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

252лв. струва целия ти мотор....ако ще ги даваш-вкарай ги в нещо друго по колата...

П.П. Естествено винаги е актуален факта, че кефа цена нЕма...

[/qколега жярно че 252 лв. не са малко пари нопък имам голям мерак да е чуя да издава този така желан звук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...