Jump to content

Как се свалят задните кори на А3


tonko

Recommended Posts

Колеги някой да е махал корите на задния калник. Искам да ги махна защото моето А3 99г. няма тонколони отзад и да му сложа. И се чудя дали ще има пуснати кабели дотам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой да е махал корите на задния калник. Искам да ги махна защото моето А3 99г. няма тонколони отзад и да му сложа. И се чудя дали ще има пуснати кабели дотам.

Лесно е, на щипки са,първо махаш прагчетата на вратите и после почваш да дърпаш корите ,за да ги изтръгнеш от щипките, за по удобно си махни и задните седалки първо ,което е още по лесно и бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въобще не става с дърпане. Направено е на специални щипки.

А как става ,че и аз се опитвам да сваля задната странична кора ,ама ме е шубе да не счупя нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как става ,че и аз се опитвам да сваля задната странична кора ,ама ме е шубе да не счупя нещо

Точно с дърпане става, но е голяма вероятността да отлепиш някой от пластмасовите държачи, които крепят металните щипки. Аз моята съм я свалял няколко пъти за смяна на задните говорители - след всяко сваляне се налага да лепя отново някоя пластмаска.

По-удобно е да свалиш седалките, както колегата е предложил. След това подхвани кората от страничната колонка, там има една щипка на горния ръб и една по-надолу. След това освободи кората от гуменото уплътнение на прозореца и оттам започни да разкачваш щипките една по една. По-удобно е с дълга плоска отвертка да приложиш натиск точно в основата на щипката, за да излезе по-лесно от прореза в ламарината.

Надявам се да съм помогнал.

Ако имаш други въпроси, питай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми се е случвало да отлепям щипка , което не е чак толкова лошо ако се беше случило. но по-опасното е при дърпането да не се сцепи самата кора ако си твърде груб.Без дърпане не става :steinigung:

Редактирано от nort
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а с какво залепяте после пластмасовите държачи? освен силикон, което нз дали е уместен за такива неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самите държачи са в нещо като легло от някаква втвърдена мазнота (малко мяза на парафин с добавки, но едва ли е такова). Изчегъртваш го старателно, надраскваш леко талашитената част на кората отдолу и самите пластмаси, за да има по-голямо сцепление, почистваш с разтворител и лепиш с лепило за пластмаси. Ползвах такова на Хенкел от Практикер - до момента нямам разлепен държач от тези, които аз съм лепил - все ми се разлепват някои от оригинално залепените (които, естествено, стават все по-малко :blink:)

Колеги а с какво залепяте после пластмасовите държачи? освен силикон, което нз дали е уместен за такива неща
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...