Jump to content

Това нормално ли е?


Recommended Posts

Колата е б3 1.8 механична инжекция. Преди 2 месеца смених бензинова помпа бош и сега започна да жужи като старата.Да ходя ли да се разправям имам 1 год. гаранция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

жуженето само по себе си не е нормално, но може да имаш някакъв друг проблем. със сигурност е по-добре да го разчовъркаш и да го отстраниш. още повече че имаш гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

жуженето само по себе си не е нормално, но може да имаш някакъв друг проблем. със сигурност е по-добре да го разчовъркаш и да го отстраниш. още повече че имаш гаранция.

Сменял ли си наскоро горивен филтър. Може да е почнал да се позапушва и да ти тормози помпата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменял ли си наскоро горивен филтър. Може да е почнал да се позапушва и да ти тормози помпата.

За два месеца и 2500км не ли малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами зависи каква бълвоч си имал в резервоара! В руския Ауди-клуб съветват да се промие резервоара преди смяна на помпата и филтъра - ма тук никой не го прави! :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменял ли си наскоро горивен филтър. Може да е почнал да се позапушва и да ти тормози помпата.

и при мен това се оказа причината...."въглища" в горивен филтър...добре че не смених помпата преди година а само филтъра...сега нямам проблем,работи на пушка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам в тази връзка и аз- как се промива резервоар?

Като се свали ли,и кой би се наел с такава интервенция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мене жужи от доста време май е от ена бобина за помпата и намотките и издават тоя звук ама не съм 100% сигурен.Между другото колко ти струва смяната на помпата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спорна година и безаварийно препускане по пътищата на любимата ни родина на всички AUDIфенофе. По въпроса за жуженето- и моята го прави но само когато започне да свършва бензина.Незнам дали е нормално но при мен има друго-при загрят двигател качвам се изчаквам помпата да нагнети и изключи,паля и първите 20секунди двигателя не наема като че ли не му стига бензина.Все си мисля че има нещо по този горивен филтър.Някой дали е имал подобен проблем. Забелязвам че ауспуховата тръба е черна но колата си върви много добре и разхода не и е голям.Някой ми беше казал че това е нормално за инжекторните двигатели,макар че не ми се вярва много.

Редактирано от niky_ecc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...