Jump to content

Къде се намира температурния датчик за външната температура


vladirysia

Recommended Posts

Термометъра на таблото ми показва 27 градуса на контакт, без да е в движение. В интернет видях че температурата е 18 градуса, а на колегата термометъра му показва че в момента е 19 градуса. Следователно не ми показва правилно температурата. Интересува ме какъв може да е проблема и къде се намира датчика. На климатроника ми показва същата температура каквато е и на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно днес не е най-подходящия ден да мислиш дали ти показва вярно. С тези температурни аномалии... Моята тази сутрин показваше 26.5 С. В 8:30 сутринта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика се намира на решетката под регистрационния номер(като вдигнеш капака, поглеждаш пред радиаторите и ще го видиш закачен на решетката под бронята). Зачисти му контактите и тези на буксата, която се включва в него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачен (или откачен) отдолу под предната броня. Трябва да го видиш, ако с лице към автомобила погледнеш отдолу вдясно (при свалена кора).

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То греенето е от мотора, не от слънцето. На мен редовно докато потегля лятото си ми показва 40-50 градуса...

Е добре де,ама не мисля че е нормално това!Дали няма нещо което да го изолира от топлината на двигателя щом е покрай него.

Интересно място е измислено.На французите пък е в долната част на ляво огледало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти покара ли я колата след това? Беше ли я карал преди това? Мисля, че е напълно възможно да ти е показвало и 30 градуса днес, ако е била загряла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ръководството на колата си го пише:

На неподвижном автомобиле или при движении с очень малой скоростью индикация

температуры может быть несколько выше фактической температуры вследствие

излучаемого двигателем тепла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това обяснява всичко,аз лично мисля да се огледам утре за по-практично място на датчика :hilezh:

а някой да каже кой канал е за този датчик на клината?

Редактирано от nikirunev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата я карам сутрин в 9 часа около 5 км градско, след това за обедната почивка съшо така, така че няма как да е загряла. Ще погледна датчика !Благодаря! А канала за външна температура на въздуха е 55

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааааааааааааааааа,

там където разбрах че трябва да е датчика (пред големият радиатор)имам кабел с два многожилни извода,но нищо повече.Интересното е ,че на таблото ми отчита някаква температура и съм склонен да кажа ,че според по-горе написаното в постовете е вярна.

Не можах ли да намеря това ,което търсех или нещо друго е станало?

На 55 канал ми изписва от дясно 1 ,а от ляво някакви невероятни стойности.

Грешка ли имам?

На кабел ли да я качвам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте отново колеги,

ще подновя темата защото си е живо продължение.

Така и не разбрах къде да го намеря този датчик на моята С5,но пък и това не е толкова важно .....до днес

Направо ме утрепа показанието на таблито,като през няколко градоса за около минута падна до -50!

Така и остана до като се прибрах.

Някакви идеи защо полудя това нещо ,а и някакви насоки къде да го търся?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решетката под бронята отпред - трябва да е закачен в средата (ако не е паднал долу). Намираш го и мериш - или е окислен куплунга и няма верига или самия датчик е повреден (мериш го с мултицед). Не ми се вярва да имаш проблем с кабелите по самата ел. инсталация :bia: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или някой който е карал колата преди теб му е намерил място някъде където е сметнал, че е правилно !? Имал съм и такъв случай !! Иначе оригинално се намира точно зад решетката под номера - пред радиатора !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...