Jump to content

Смяна на крушка на фар


deanov

Recommended Posts

Колеги, някой сменял ли е крушки на къси светлини на А4 1,9 тди п.д. ? Трябва ли да се снема фара? Каква крушка да избера с що годе добро качество?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой сменял ли е крушки на къси светлини на А4 1,9 тди п.д. ? Трябва ли да се снема фара? Каква крушка да избера с що годе добро качество?

Ако е Б6 трябва да се свали. Елементарно е, но ти трябва еврейска звезда(и) и отверката да е по-дълга и тънка да можеш да бръкнеш.

П.С. За каква крушка питаш по-точно? Габарит, къси?

Редактирано от BAHOLINO A4 TDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се дават 230лв си вземи един ксенон на луксима:

http://luxima.bg/index.php/XENON-H7-PREMIUM.html

Аз преди това бях с китайски/по-китайски от тези/ и миналата седмица си сложих тези.

Много съм доволен засега,имат 2 и години гаранция.

Всичко се монтира във фара,а не като другите с големите баласти.

А и палят много по-бързо от останалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е Б6 трябва да се свали. Елементарно е, но ти трябва еврейска звезда(и) и отверката да е по-дълга и тънка да можеш да бръкнеш.

П.С. За каква крушка питаш по-точно? Габарит, къси?

Да колега, Б6 е. Става въпрос за къси, тази дето отпреде е като лупа, свети в матова светлина. Доколкото разбрах Н7, но не съм съвсем сигурен.

Ако ти се дават 230лв си вземи един ксенон на луксима:

http://luxima.bg/index.php/XENON-H7-PREMIUM.html

Аз преди това бях с китайски/по-китайски от тези/ и миналата седмица си сложих тези.

Много съм доволен засега,имат 2 и години гаранция.

Всичко се монтира във фара,а не като другите с големите баласти.

А и палят много по-бързо от останалите.

Харесва ми ксенона, но.........230 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам две крушки H7 не ги използвам защото сложих ксенон и ми събират прах,от B5 са,пиши ако ти трябват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Н7 са и къси и дълги,Н11 са фаровете за мъгла.

Преди да си сложа ксенон бях си взел някакви OSRAM COОL BLUE или нещо от сорта,ама само името им беше 'Blue'.

Оригиналните мисля бяха Philips,ама не съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваля се фара,ама не е никак сложно,само го бележи ,иначе се размества и искат регулиране после.

2 болта са отгоре и 2 зад него отдолу,ама те само се рахлабват ,и се издърпва фара напред и си ти.

Колегите вече ти казаха какви крушки ти трябват.Успех :rolleyes:

Редактирано от stefanaki74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Н7 са и къси и дълги,Н11 са фаровете за мъгла.

Преди да си сложа ксенон бях си взел някакви OSRAM COОL BLUE или нещо от сорта,ама само името им беше 'Blue'.

Оригиналните мисля бяха Philips,ама не съм сигурен.

Не знам дали са оригинални на колата, но наистина са с леко синкава светлина. Сега подпитах и ми казват за Hella или Bosch с ориентировъчна цена 10-15 лв. за бройка. Сигурно и те са китайски, ама знам ли.....дано поне да няма съществена разлика в начина по който светят двата фара, защото мисля да сменя само изгорялата.

Сваля се фара,ама не е никак сложно,само го бележи ,иначе се размества и искат регулиране после.

2 болта са отгоре и 2 зад него отдолу,ама те само се рахлабват ,и се издърпва фара напред и си ти.

Колегите вече ти казаха какви крушки ти трябват.Успех :rolleyes:

Благодаря колега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени и двете,не се занасяй(мисля 55 вата са),че и аз сложих ксенон и забравих,ама ти наистина виждаш ли с тези крушки?Смени ги сега,ама се замисли и за ксенон,ще се "родиш"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам и аз турих ксенон,ама ми се струва че слабо ми свети.Ако има леко осветление или ако е мокро се едно го нямам,ако е тъмно като в кучи г.. тогава свети.35 ватов е,8к сложих щото нямаше друго,марката е HID,един колега каза че било от тва че е 8к.Не знам вашите как са.Мисля да смена крушките с 5к

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам и аз турих ксенон,ама ми се струва че слабо ми свети.Ако има леко осветление или ако е мокро се едно го нямам,ако е тъмно като в кучи г.. тогава свети.35 ватов е,8к сложих щото нямаше друго,марката е HID,един колега каза че било от тва че е 8к.Не знам вашите как са.Мисля да смена крушките с 5к

Аз съм със заводски ксенон, но и при мен е както го описваш.

А пък и като се сетя за какви цени говирим ( крушка 200-300 лева /Филипс - оригинална/, електронния блок 800лв ) и направо не смея да си пусна фаровете и се замислям да си сложа халогенки :all_coholic:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със заводски ксенон, но и при мен е както го описваш.

А пък и като се сетя за какви цени говирим ( крушка 200-300 лева /Филипс - оригинална/, електронния блок 800лв ) и направо не смея да си пусна фаровете и се замислям да си сложа халогенки :taunt:

Направено е за да ти вземат повече парички :taunt: , ше ме извинява любимата ми марка Филипс,ама 300 кинта за крушка никога нема да стане,щом нямаш по- голем ефект слагай ако е възможно един ксенон за 150 кинта и в ибей комплекта крушки е 5 долара :lol:

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......,един колега каза че било от тва че е 8к.Не знам вашите как са.Мисля да смена крушките с 5к

И според мен колегата ти е прав. Когато си купувах ксенона момчето което го продаваше каза, че над 6К всичко е за гъзария. Аз съм с 4300 и съм доволен. Няма го този ефект при мокра настилка в града, като при обикновена халогенна крушка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен колегата ти е прав. Когато си купувах ксенона момчето което го продаваше каза, че над 6К всичко е за гъзария. Аз съм с 4300 и съм доволен. Няма го този ефект при мокра настилка в града, като при обикновена халогенна крушка.

ще пробвам с 5000 и ще разбера :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Luxima ксенон съм от 2 години и вече 3 крушки съм сменил, а колата се кара по 12-15K км на година. Скоро изтича гаранцията и ще трябва да си купя 2-3 крушки да си имам. Тоя рекламен трик, че китайския ксенон изкарвал в пъти повече от халогенна крушка са пълни измислици! Имам наблюдение и върху кола, която се кара около 30К км на година с биксенон от Луксима. За 2 години 5 крушки смениха гаранционно.

Така че, колега, китайския ксенон си има и своите недостатъци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да да аз съм далече от мисълта че китайския е по-хубав,просто за две години както казваш да смениш 3 или 4 крушки са два комплекта по 5$ са 10 кинта и е за предпочитане от 300лв на две или три години.Или поне аз така си мисля.В кръга на майтапа беше казаното от мен да смени фабричния с китайския,въпреки че ако създава проблеми си е решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам две крушки H7 не ги използвам защото сложих ксенон и ми събират прах,от B5 са,пиши ако ти трябват

Колега,какви крушки Н7 са ти останали,дали са някакви усилени или обикновени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,какви крушки Н7 са ти останали,дали са някакви усилени или обикновени.

Колега бос съм в занаята,не знам дали са усилени или не.Ето ти снимки ако ще ти помогне.Едната е HELLA,другата е AREO,когато купих колата март месец едната беше изгоряла и затова си купих нoва от ОМВ за да мина КАТ,но ще те излъжа коя от двете беше.С други думи едната е нова и е светила месец,другата си беше с колата.

021472163.jpg

021472165.jpg

021472168.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...