Jump to content

Пясъкоструйна камера 800х800x800


SinisteR

Recommended Posts

Митак,ако ти се занимава можеш да му направиш някакъв малък съд с вода,една тръба над водата ,закачена за турбинката,а другата тръба,която ще смуче от камерата,потопена във водата,(като водна прахосмукачка)така няма и песъчинка да излезе. Мисля че Владо беше писал тук във форума че този прах не е особенно полезен за вдишване... е може малко да бълбука като в джакузи :)

Голямо количество ли се отделя от този фин прах?

Редактирано от kalin3000
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много голямо, след продължителна работа. Ако се ползва кварцов пясък, не е особено полезно да се вдиша тая ситна фракция, защото води до силикоза :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята с водата е чудесна! По тази схема може би на изхода няма да излиза грам пушилек и няма да има нужда от чувалче или нещо такова в което да се събира. Но пък съда ще трябва да е с прилични размери и вероятно ще трябва честичко да се почиства. Което всъщност е идеално защото едва ли камерата ще работи нон-стоп.

Ще насоча мисъл в посока на тази идея. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите тасове бяха да :steinigung:

Духнах ги точно с фин пясък но беше станал толкова фин че ми писна след десетата минута и се отказах.

Иначе става, стига да не се прекалява с чистенето само в една точка :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам от към производителност дали ще го докарам чак за серийно, ама не ми пречи да се пробвам! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още нямам компресор! :hilezh:

Не съм правил такава сметка, но сега ще се опитам да се сетя какво съм дал като пари за камерата... значи:

- електроди за около 20лв

- дискове за шлайфа 10-15лв

- ламарини поцинковани 1,5мм 25лв (благодарение на Владо)

- лампа за осветление 6лв

- крепежни елементи (попнитове, болтчета М4) грубо 5лв

- маркуч ф10 - 10м 15лв

- кран сферичен 5лв

- бързи връзки 20лв

- PU50 - 8лв но дали и за 80стотинки съм ползвал не знам

- закопчалки за вратичката 3х4=12лв

- грунд(бооя) 5лв

Общо се получават към 130лв

останалите неща имах налични, а те са:

- 3мм ламарина за силоза и предната страна

- винкел 25х25х3 (не знам колко метра, не съм смятал разкроя)

- спирачни дискове от Дайхатсу за фланци за отворите за ръцете :)

- махагоново дРъво за рамка

- стъкло да запълни рамката

- всички джелеза за пистолета, щуцери, преходници и други дреболии

- тръба 2`` + преход конусен към 3/4`` + нипел + коляно + тетка

- разни кръгли джелеза за скарата, каквито намерих

Общо и идея си нямам колко струват тези неща

Към тоя списък (в който сигурно пропускам нещо), като се добави и труда ще се получи приблизително цената на цялата интифЪ.

А труда хич не е малко, Владо може да го потвърди това.

Редактирано от Митака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш MinarcMig 150 :bia:

Да Баш zustimm.gif тоя без ел панела обаче rolleyes.gif Още ме е ад че не си го взех него преди време....което ме подсеща че съм го дал и вече целмесе не ми го връщат dry.gif как мразим да си даам инструменитеееrotcol.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ламарината я смятай за около 100 пари :bia:

Скарата може и готова. Излиза към 20-30лв.

Грубо, такава камера е към 1000лв. (може и по-малко) с труда, и остава нещо минимално за който я прави. Компресора е отделно :bia:

Труда не е никак малко дори за двама има предостатъчно.

Като време, на мен ми отне 2 дни но при условие че имам всичко като техника на разположение по всяко време.

....което ме подсеща че съм го дал и вече целмесе не ми го връщат

Ти нямаш сърце :bia:

Тая екстра с дисплея, ще ти стане излишна след първата макара. При мен преди години се получи същото след след първата кутия Нежен :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Макар и да не съм завършил всичко по камерата, започнах да давам продукция! :zustimm:

Ето първия изчистен детайл. Ръждата е зверска, както се и вижда на полуоската в дясно и за това доста трудоемко се сваля!

3520532q.jpg

Осъществих идеята за водния филтър. Ето го и него:

3475655r.jpg

Когато капака на кофичката се затвори се налива толкова вода че да покрие малко повече от долния край на срязаната бутилка. Вентилатора засмуква от отвор направен отстрани на кофичката. Така въздуха минава през бодата за да излезе извън камерата.

Оказа се обаче, че има доста недостатъци! Единият е, че съвсем не задържа всичкия прахоляк. Явно частиците в него, които са с по-малко относително тегло от това на водата, не могат да се омокрят и съответно минават през водата и пак излитат във въздуха.

Другият недостатък е, че турбинката в оригиналния и вид въобще няма достатъчно мощност. За целта и махнах оригиналното моторче и направих една ос с лагерче и корпус захванат в капака на турбинката. Използвах ремъчни шайби от една стара перална машина и моторче от перка на радиатор от АУДИ!(вече има цели 3 Ауди-детайли използвани в камерата) :birthday:

Моторчето го захранвам с две захранвания от РС със свързани паралелно 5волтови линии. Ето как изглежда:

3520466r.jpg

Ремъчната предавка е увеличаваща и оборотите на турбинката вече за презадоволителни. Толкова силно засмуква, че изкарва и капчици вода навън. За да се избегне това пръскане мисля да сложа една прегрда на дъното на кофичката до бутилката през, коят минва въздуха. Освен това съм нагласил и още един воден филтър, който ще бъде извън камерата след турбината. Така вече се надявам, че дори и да не спре поне излизащия прахоляк ще намалее значително. Все пак два пъти ще минава през вода! :birthday:

3520467R.jpg

3520468K.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Освен това съм нагласил и още един воден филтър, който ще бъде извън камерата след турбината.

Toзи вариант отпадна за сега, като на негово място се появи ето този:

3618621p.jpg

Корпус от стар бойлер, без дъно. Има 3 крачета високи по 2см колкото да не опира в земята. Вътре е пъхнат чувал (от тези плетените, не знам точно от какво са), който по периферията се защипва и захлюпва от капака. Така вече може да се каже, че няма пушиляци покрай камерата докато се работи.

Междувременно я поучистих, малко

3618623U.jpg

и монтирах кранче за въздуха непосредствено до пистолета, че много неудобно беше да се пуска отвън:

3618622k.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Митак,все пак си решил проблема! :flehan:

Ще се пробвам и аз с тая главоблъсканица с водата,имам във вкъщи водна прахосмукачка на три години е,и мисля,че е доста функционална,не съм забелязал да хвърчи нещо след нея ,но все пак не смуче и кварцов пясък,а и не съм я разучавал много...че да не кажа хич...изобщо. :) Един въпрос от серията тъпи:

Пробвал ли си да пробиеш стъкло? Или по скоро дупчи ли го,или се пука?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал. Много ми е маломощно пищовчето. А и компресора не смогва особено. За счупване и дума не може да става. Може да се пробие, но кой знае колко време ще отнеме да се държи на едно място докато стане дупка.

Иначе чудесно матира стъкло и е подходящ за рисуване на разни орнаменти примерно с предварително облепяне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал. Много ми е маломощно пищовчето. А и компресора не смогва особено. За счупване и дума не може да става. Може да се пробие, но кой знае колко време ще отнеме да се държи на едно място докато стане дупка.

Иначе чудесно матира стъкло и е подходящ за рисуване на разни орнаменти примерно с предварително облепяне.

:hilezh: ясно,иначе горе-долу това имах предвид, с подходящ шаблон да се изреже-издълбае релефен надпис

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То в тая мизерия, дето влиза в този филтър, нищо движещо се не може да вирее. Вътре се събира адската гняс, на дъното се отлага глина на слоеве в 2-3цвята.

Сложил съм преграда по диагонал във филтъра, като по този начин се разделя на две камери и бълбукането и пръскането от всмукатела остава отделено, въздуха се издига и минава над преградата, като след това се засмуква от турбинката и влиза в чувала навън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

В Лидъл

Пясъкоструен апарат - 23лв.

За лесно отстраняване на упорити петна от ръжда и остатъци от боя

Идеален за подготовка на повърхности за следващи покрития

Подходящ и за малки повърхности

Подходящ за стандартни компресори

Технически данни:

- зърнистост на пясъка за пръскане: 0,2-0,8 мм

- обем на всмуквателния съд: 1 л

- усилена струйна дюза: ? 2,8 мм

- макс. работно налягане: 8 bar

- потребление на въздух: 130-260 л/мин

http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/SID-35E5AEF7-1558C9C5/lidl_bg/hs.xsl/index_11714.htm

Компресор - 179лв

Мощност: 1,8 kW (2,5 PC)

Засмукваща мощност: 270 л/мин

Компактен, мощен и мобилен – идеален за всяка работилница

Универсално приложeние – напр. за пневматични такери, пневматични пистолети за боядисване, пистолети за силикон, за помпане на автомобилни гуми и т.н.

С практичен редуктор на налягането за плавно регулиране на сгъстения въздух

Компресор с 1 цилиндър, ниски вибрации и шум

Двигател с маслено смазване за по-дълъг експлоатационен живот

Лесен за почистване засмукващ филтър

Предпазен вентил за безопасна работа

Здрава дръжка и 2 лесноподвижни колела за лесно транспортиране

Технически данни:

- 24 литра резервоар за сгъстен въздух

- 1 манометър за напрежение на резервоара и 1 манометър за напрежение на сгъстения въздух със скала Bar и PSI

- Вкл. 10 м маркуч за сгъстен въздух

Тегло: 26 кг

Дължина на кабела 3 м

http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/SID-35E5AEF7-1558C9C5/lidl_bg/hs.xsl/index_11716.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да ти кажа, и двете са няма такива чикии просто :bia:

Първото е долнопробно "жулязо", второто дори при помпане на велосипедни гуми се съмнявам да устиска :lol:

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...