Jump to content

Пясъкоструйна камера 800х800x800


SinisteR

Recommended Posts

  • 10 months later...

Отдавна не бях ползвал камерата, но днес я изтупах от праха, че имах малко започната и недовършена работа. Един апарат седеше от миналата есен вътре! :hilezh: Днес му дойде времето...

5120558r.jpg

5120559P.jpg

  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Бихте ли повторили какъв трябва да е компресора?

Или да постнете линк към такъв който може да свърши работа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компресора трябва да е с дебит от 500л/мин на горе. Не е лошо и бутилката (бутилките) да е с възможно по-голям обем, но основното е компресора да има достатъчно голям дебит, който да подсигурява разхода на въздух на пистолета. Оптималния вариат е дебита на комресора да е по-голям от необходимия за пистолета, така при продължителна работа ще може да почива и няма да работи постоянно (както се получава при мен например).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...
On 26.01.2011 г. at 8:05 AM, SinisteR said:

За отделянето на ръжда, боя и други покрития и корозии, има направен вентилационен отвор със заварена към него тръба, горната дясна част на страничния панел и в нея са напъхани стружки.На самия тръба я нанизан ленен чувал в който се отделя само кварцовото брашно и всичката мизерия от почистения детайл. Периодично пясъка се пресява. За да се "източи" от камерата, за целта на дъното има заварен нипел 1" с тапа.

Заварките за чисто любителски и са правени с трансформатор защото инверторния много въртеше дъгата в ъглите и ме подлуди :hilezh:

On 26.01.2011 г. at 11:39 PM, Митака said:

Ето модел на камерата с някои по-важни размери:

2909010f.jpg

може ли още снимки на камерата и най вече на вентилационният отвор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...