Jump to content

Въпрос за разход на дизел на Audi A6 C5


betaserk

Recommended Posts

Колеги малко да ъпна темата ама колата ми А6 С5 2.5 АFB ръчни скорости ми дава градско 13-14/100.Според вас това нормално ли е?Нито я юркам карам е супер икономично и не мога да го сваля под 13/100.От известно време забелязвам че все едно от двигателя изпуска изгорели газове защото доста мирише когато работи на място.Мисля първо да пробвам като махна катализатора дали ще се оправи защото за мен този разход на гориво е не нормален.Сменял съм термостат и колата доста бързо загрява, не тракат валовете,пали много добре и върви доста прилично и изобщо не пуши само този пуст разход ми се струва че е доста голям пък при тази цена на нафтата не се издържа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги малко да ъпна темата ама колата ми А6 С5 2.5 АFB ръчни скорости ми дава градско 13-14/100.Според вас това нормално ли е?Нито я юркам карам е супер икономично и не мога да го сваля под 13/100.От известно време забелязвам че все едно от двигателя изпуска изгорели газове защото доста мирише когато работи на място.Мисля първо да пробвам като махна катализатора дали ще се оправи защото за мен този разход на гориво е не нормален.Сменял съм термостат и колата доста бързо загрява, не тракат валовете,пали много добре и върви доста прилично и изобщо не пуши само този пуст разход ми се струва че е доста голям пък при тази цена на нафтата не се издържа.

[/quote

колега мисля ,че е малко висок расхода но не казваш че я караш като бензин :hilezh: това ми е скайпа

jaboka100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колко да горят сутрин между 8:00 - 8:30, това е V6, голяма, тежка кола, моята е ръчка без куатро и пак е към 13-14 зимата...с юркане и до 18 съм стигал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гори около 15-20 мин, докато дойде пожарната :)

Никой ли не е чувал за spritmonitor? :hilezh:

Там има доста събрана статистика.

В подписа ми например има подробни данни за AKN-a ми, цъкнете върху разхода. Всичко друго изписано, без основа и статистика ми изглежда несериозно.

ПС ръчка , куатро

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

respekt.gifrespekt.gifrespekt.gif

Даже връща

hilezh.gif

момчето 9 му арчи в Софето. Сигурно одиш с метрото на работа и караш само межди Нова година и Коледа по Околовръстното с 80 hilezh.gif

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

respekt.gifrespekt.gifrespekt.gif

Даже връща

hilezh.gif

момчето 9 му арчи в Софето. Сигурно одиш с метрото на работа и караш само межди Нова година и Коледа по Околовръстното с 80 hilezh.gif

Завиждаш ли?

При описаните условия отива към 7 :dance:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но моето не му водя статистика ръчка куатро градско 9-10 със заигравки по витоша стига 13-14, извънградско с леко каране магистрала 120-130 по другите пътища около 100 и в населените места 50-60 ми харчи около 7 иначе със 150-160 до Пловдив дава 8 на връщане от Пловдив същата скорост 8,5.

Като кара баща ми извънградско веднъж обади разход 6/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах... кви са тези разходи... повечето горят колкото 3.0ТДИ :zustimm:/>

Заглеждам Allroad и като ви чета постовете при него сигурно ще си удря 15/100градско, както карам на къси разстояния.

Allroad тежи 2300кг.и наистина гори 15/100 градски условия.

Магистрала на спорт режим съм стигал до 12,5/100,при нормално каране 10/100 ама половинката караше.

Аз не мога да постигна такъв разход. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...