Jump to content

електрически стъкла на В4


058103

Recommended Posts

голяма ,колкото цигарена кутия реле под волана ,черна на цвят,сваляш ,презапояваш ,слагаш и си готов,релетата са тежки и от вибрациите се пукат спойките,дано се ориентираш.Потърси имаше във форума снимка някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:respekt:

Релето е с номер 343 или 363! Ако имаш пълен комфорт на предните ел. стъкла е с номер 323.

Ради, ако сменя моето 363 реле с 323 реле ще заработи ли всичко безпроблемно т.е. да има пълен комфорт на предните джамци или се налага да се прави още нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш големият "джоб" под волана(сваля се много лесно), там има доста релета. Примен бяха изпуснали 2 спойки. Презапоих ги

и пей сърце :respekt:

12082197801683855121278062303eAgXdhQomW3GAv9v8oQg_s.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш големият "джоб" под волана(сваля се много лесно), там има доста релета. Примен бяха изпуснали 2 спойки. Презапоих ги

и пей сърце :)

12082197801683855121278062303eAgXdhQomW3GAv9v8oQg_s.JPG

и при мен беше такъв проблема,но сега е ОК :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=96696&pid=1484404&st=0entry1484404 Колегата е качил схема и като гледам вероятноста само със смяна на релета може и да не стане.Трябва да имаш и изтеглени проводници от 85/13/ и 86 /12/краче до ляв бутон или мотор. За дясно не е дадено , но най вероятно 85а и 86а..Б 4 ми 92 год е с реле 343 и я има на ляв прозорец при работещ мотор ,автоматично долу и горе. Б4 от 93 с шибидах /на части /на която релето също е 343 и при двете стъклата при отворена врата без контакт работят, след затваряне спират но тази екстра я намаше. Б4 ми 94 г. е с реле 363 при нея като отвориш предна врата и спират стъклата.Единствената връзка с работата на ДВГ е един син проводник който на тази с/а не е даден от 61/4/ отива на лампа за заряд на акумулатора.Може и да греша. Редактирано от jiko58
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само предното ляво стъкло ли ти е програмируемо? ;)

Само предно ляво. Междудругото същото това реле е и за шибидах, за тези които имат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Има ли някаква разлика между релета 343 и 363 от потребителска гледна точка? В момента съм с 363 и само свалянето стъклото на шофьорската врата се управлява с едно натискане. Какво да очаквам от "пълен комфорт на предните ел. стъкла" с реле 323? Предполагам че е сваляне и вдигане на въпросните стъкла с едно натискане, но си питам за всеки случай.

Може ли в случай на отказ на релето да се окъсят някои от крачетата, така че да се вдигнат стъклата до остраняването на проблема с дефектиралото реле? Това за да не се налага разглабяне на кори за достъп до моторчетата за да се пуска директно ток на тях.

Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Здравейте, аз съм с Ауди 90 ,1991г. и имам проблем също с ел. стъклата. Предните ми стъкла са електрически и спряха да се движат от всички бутони. Има два бутона на лявата предна врата и един на дясната предна врата. Опитах се да сваля кората под оста

на волана като развих двата винта от долу. Горната половина от кората я свалих но долната е като бетон (не помръдва въпреки че съм свалил и двата винта). Може ли някой да ми каже точно там ли е релето за ел. стъклата и как се сваля долната кора под оста на волана.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...