Jump to content

Тест на летни гуми от ADAC за 2011г.


  

136 гласа

  1. 1. Кой модел от топ 5 бихте избрали?

    • Vredestein Sportrac 3
      24
    • Bridgestone Ecopia EP 150
      21
    • Nokian V
      16
    • Maloya Lugano
      6
    • Continental ContiPremium Contact 2
      62
    • Друг (посочете в коментара си)
      7


Recommended Posts

Колега,която и гума от тези в челните позиции да избереш за твоята кола,няма да бъде грешно,в това число и малоя.Карал съм и зимни и летни малоя,заслужават да бъдат сред първите.В момента карам с нокиан и също нямам забележки към тях.Аз лично бих взел гумата която намеря на най-добра цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На няколко от служебните имаме Малоя: от зимния модел Давос, лично съм много доволен - никакви проблеми не съм имал, имаше супер спецление в снега и кишата. Имаме и Креста 220 мисля, не съм сигурен - отвратителна гума, никакво сцепление на никакъв път, постоянно пребуксува колата и спира зле :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от креста 220 имам само добри впечатления,карах ги два сезона и бях доволен от тях.Диего вашите да не са с много стар дот и затова вече да не работят добре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Креста 220 е добър модел но летните Хроно 465/470 са няма такъв боклук.

Личен опит с такива на Б2-ката ми и двата комплекта бяха купувани чисто нови със съответния DOT.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами трети сезон им направихме, но през всички зими до момента не съм бил доволен от тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Колеги, в ценовата листа на Диана гледам, че има някакви ContiPremiumContact 5, но никъде не ги намирам даже и на официалния им сайт... та въпроса ми е има ли ги или е някаква грешка? :gruebel:

Тъй като предстой купуване на нови летни гуми започвам да събирам инфо, та ако някои от колеги занимаващи се с това знае нещо ще се радвам да сподели, както и за ContiEcoContact 5. :rolleyes: Става въпрос за размера 195/65/15 :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, в ценовата листа на Диана гледам, че има някакви ContiPremiumContact 5, но никъде не ги намирам даже и на официалния им сайт... та въпроса ми е има ли ги или е някаква грешка? :gruebel:

Официално производството ще започне следващия месец.

Доста други марки също пускат нови модели: Michelin, Bridgestone, Gislaved и други

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официално производството ще започне следващия месец.

Доста други марки също пускат нови модели: Michelin, Bridgestone, Gislaved и други

Значи е рано още за подробности и качество (за CPC5 и CEC5) ? Аз се бях насочил първо към PremiumContact 2 ама като гледам, ще има нови и едва ли ще са те! До сега бях с Bridgestone ER300 2 лета и съм доволен... Избора май няма да е особено лесен, така че помагайте! :hilezh:

Редактирано от Sambata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е вече има и Bridgestone T001 та хептен ще усложни ситуацията :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: Дано ADAC или някои друг да направи някакъв тест, че да се ориентираме малко, въпреки че е малко вероятно, защото миналата година имаше точно за този размер... :unsure: Ако не ще трябва да се стреля малко на посоки! <_<
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, я дайте малко мнения за този размер летни гуми (че да не разводнявам другата тема на колегата :hilezh: ), защото още малко и идва време за покупка...

Бях се насочил към Конти ПК2 ама като излязоха ПК5 се позамислям :gruebel: До сега бях с Бриджстон-ки ER300 и съм сравнително доволен, но не знам другите им модели как са... Според вас кой модел ще е сполучлив и ще си заслужава - макар, че от новите няма впечатления, но все пак трябва да се насоча към нещо и да действам след някоя и друга седмица :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 195/65/15 ПК2 в момента е произведен в Германия и е с дот от последните 2-3 седмици на миналата година и от тази :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мислиш ли, че ще е по-добра от новия ПК5? :gruebel: И какво е положението с Бриджстон-а? Като цяло ми се иска да взема възможно най-добрата гума :hilezh: било то и по-стар модел като ПК2...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ПК2 си е идеална гума нищо, че е стар модел :zustimm:

Т001 е хубав на пипане :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм в процес на търсене. В крайна сметка се колебая между:

- Continental Premiumcontact 2

- Bridgestone T001

Какво ще ми препоръчате колеги? Размерът е 195/65/15.

Редактирано от ram_pz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм в процес на търсене. В крайна сметка се колебая между:

- Continental Premiumcontact 2

- Bridgestone T001

Какво ще ми препоръчате колеги? Размерът е 195/65/15.

Да речем, че и аз се колебая между тях, но като прибавя новия CPC5 (който мисля да избера) и Bridgestone ER300 евентуално... :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конти ПК5 все още няма, а количествата на Er300 (които са останали от миналата година) май на повечето места са изчерпани (поне по складовете, до които аз имам достъп)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sambata май след 15 април се очертава получаване на ПК5, но няма уточнение за размери :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Sambata май след 15 април се очертава получаване на ПК5, но няма уточнение за размери :zustimm:

Тва е малко кофти... или ще трябва да се чака (да се надяваме, че ще ги има до тогава) или да се мислят други варианти, защото ще съсипя зимните иначе! :blink:

Редактирано от Sambata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...