Jump to content

Ауди А4 след откачване на акумулатора иска да изгасне.


Apolon_1

Recommended Posts

Здравейте.

Преди няколко месеца откачих акумулатора на А4ката за да слагам ксенон и след закачането му колата трудно държеше ниските обороти и искаше да загасне. След като покарах извесно време се оправи. Вчера след като смених ангренажа, закачих акумулатора колата пак започна да се държи по същия начин.

На какво се дължи това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С няколко "контакта" не се ли адаптираше по-бързо?

Хм, това не го знаех, ще трябва да пробвам. И при мен след разкачане на акумулатора се получи така, но с каране се пооправи. Интересното е, че от време на време при отпускане на газта оборотите връщайки се към празния ход слизат към 600 за момент, т.е за момент залюлява и се оправя. Може би клапата се нуждае от почистване :zustimm: Само, че на АДР-а дросела е на доста неудобно място и за сега карам така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дроселовата ти клапа се адаптира (тоест обучава се) и затова прави така.След 100 200 км ще спре.

Или по-скоро след 5-10 минути каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да подозирах ,че ще е нещо подобно.

Как се адаптира с VAG-COM-a?

Вариант 1: Влизаш в Engine -> Measuring Blocks -> група 098

Там Switch to basic settings и ~30 секунди не пипаш педала на газта докато свърши адаптацията.

Вариант 2: ''Забелязах,че всеки път като закача акумулатора и дам на контакт без да паля,

клапата се адаптира веднага сама и след това няма проблеми. Aко искате пробвайте.''

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак да газне ми се вижда прекалено, при мен просто падаха оборотите с около 200 под нормалното при пускане на газта и разбира се малко се колебаят. 20-30км каране и всичко е тип топ отново :zustimm:

Не съм сигурен само дали трябва да се адаптира с и без климатик?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...