Jump to content

монтаж на климатроник


ДИМКОВ

Recommended Posts

Колеги, решил съм да монтирам климатроник на моето Ауди. Продава се едно катастрофирало със същия мотор от където мога да сваля всичко необходимо. Молбата ми е ако някои е правил тази операция да даде малко информация. Като например трябва ли да сменям ЕКУ-то на моята кола. Всякаква информация ще ми бъде полезна. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях решил да правя подобна интервенция. Бях го намерил доста изгодно, но един приятел ме разубеди за климатроника. Доста капризни са. Затова се насочих към климатик, но се оказа, че климатиците са доста голяма рядкост. Говоря за оригинален от кола като моята. По принцип ти трябва компресора, радиатора, изпарителя, всички тръбички и маркучета, които ги свързват, една камара температурни датчици (мисля, че бяха 4 но не съм сигурен), панела за управление, въздуховоди и електро-клапи (мисля, че и те бяха 4бр.).Зареждане с фреон. Екуто не се сменя. Но ще ти трябва човек, който разбира за да го свърже и "оживи" през Ваг-Ком.

Климатроника има страшно много предимства пред климатика, но и един голям недостатък- скапе ли се, оставаш и без парно. От там едно лудо потене на стъкла и .......

Затова за мен твърдо реших да слагам климатик.

Забравих ремък. При АВС-то един ремък върти всички агрегати, затова се слага само по дълъг ремък, който минава и през шайбата на компресора (те по принцип са два размера за този двигател, по-късия е за кола без клима и съответно по-дългия за кола със). Но при доста двигатели си е с отделен ремък и шайба задвижването на компресора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото но ме интересува каква е връзката на управлението на климатроника с ЕКУ-то на колата. От къде например взима за 17-ти код скоростта на автомобила, код 26 температура на охладителна течност, код 28 обороти на двигателя и т.н. като в схемата на климатроника която намерих в препратка от форума няма такава връзка. Останах с впечатлението, че цялота електроника е в модула за управление монтиран под радиото. Към него са монтирани всички датчици и мотори. Ако няма връзка с ЕКУ-то предполагам ако сваля всичко свързано с климатроника от колата донор (а тя е абсолютно същия мотор само дето не е автоматик) би трябвало да мога да го монтирам при мен без проблем. Моля ако някои е правил тази операция с климатроник или има информация да сподели. В горе прочетената препратка става въпрос за климатици и те нямат нищо общо с скорост, обороти на двигател и т.н.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подробна схема има в"Autodata".

Прехвърли само хладилната инсталация и направи управление през пресостатите за ниско и високо налягане, но остави твоите клапи.

Другото е филм на ужасите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,като ще е гарга да е рошава,намери читав майстор,който наистина да е правил интервенцията и да е вчас,и си сложи климатроник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,като ще е гарга да е рошава,намери читав майстор,който наистина да е правил интервенцията и да е вчас,и си сложи климатроник.

Интересно ми е колко ли би струвал труда на майстора при подобна интервенция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на пасат без климатик,сложихме климатроник 500 кинта излезе труда на майстора,като и ние сме се повъртали около него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта ми излезе 350 лева монтажа на климатик, като за климатроник майстора каза същата цена.

Иначе всичко е много добре направено не си личи че не е фабрично, вече 2 години бачка безпроблемно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при теб сменяхте ли въздуховодите,ние ги сменяхме,защото се наложи и смяна на доста други неща и старите не пасваха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при теб сменяхте ли въздуховодите,ние ги сменяхме,защото се наложи и смяна на доста други неща и старите не пасваха.

Не не сменяхме въздуховодите останаха си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...