Jump to content

Претапициране таван на Б5


pruon

Recommended Posts

  • Отговори 91
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз тази вечер го претапицирах моя. Преди малко приключих :)

Остава утре като свърша работа да не вали и да го сложа.

 

За колегата от предния пост, ако искаш мога да ти дам телефон на магазина от който го купих аз. Предполагам, че лесно ще се разберете да ти го пратят с Еконт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около централия плафон или не си го изпънал достатъчно, или си посукал плата. Шанса да почне да се отлепя от там сега е доста голям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да отзад започнах, защото е по лесно с по-малко извивки. Реших така, зада му хвана чалъма и за по - трудната предна част да съм подготвен. Както и да е резултата е повече от задоволителен. Днес го монтирах и след като всичко си отиде на мястото дефекти почти не се забелязват.

 

Междодругото, две въпросчета:

1) Пластмасовите кори, които са на задната страна на предните седалки как точно се закрепят, че едната съм я откачил покрай цялото пънене с тавана?

 

2) Къде точно контактува петата врата, че ми дава опред на дисплея, че е отворена, а всъщност е затворена? 

Като я блъсна по-силно няма проблем, но това не е решение за мен :) Къде да пипна че да отстраня проблема? Най - вероятно когато съм влизал в багажника при монтажа на тавана съм натиснал нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Хипотетично имам въпрос за всички вас, купих си колата преди вече 7 месеца и покрай 'манията' ми ТЕХНИЧЕСКИ да е изрядна, тавана даже не съм го пипал а си виси и ми опира в главата та така.... обещал съм на жената да ходим на море с прилично изглеждаща кола.

 

имам 2 въпроса:

 

1. Таван от морга за моята кола ?

 

2. Автотапицер / Сам да си го претапицирам ? 

 

Много ме съветват за 1вото. Като колегата ole сме се виждали и може да потвърди че не съм от най-сръчните във форума :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен таван от морга няма смисъл. Просто той ще стар и макар днес да изглежда добре утре ще висне точно като твоя. Тоест това е временно решение и после пак ще се занимаваш със сваляне и смяна. По добре претапицирай твоя и ще знаеш че с тавана няма да се занимаваш повече. Дали ти ще го направиш или тапицер вече е въпрос дали ти се заномава и колко пари ти искат.

Sent from my Lenovo using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност не провисват ли, защото някой хитрец го е прал, а не защото е стар?

Sent from my Nexus S using Tapatalk 4 Beta

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен е комбинация от двете колега. След като свалих моя имах възможност да огледам. Дунапрена беше оранжав прегорял един такъв. Всеки е виждал как изглежда стар дунапрен. Та за мен дунапрена старее и така или иначе ще се отлепи, но едно пране на тавана би подействало като катализатор и ускорява процеса. Моя таван преди година беше перфектен без забележка. Нямаше как да предценя какво става отдолу. Малко преди зимата беше тръгнал под сенниците и лека полека стигна до големия плафон и аз реших да не го чакам да провисва още. Та затова казвам, че вземайки таван втора употреба, днес може да е перфектен, както моя преди година и след няколко месеца да провисне.... тогава пак наново. Ако някой все пак реши да купува стар таван, може да смъне уплътнението на някоя от вратите на колата "донор" и леко да отлепи отстрани плата и да види на какво мяза дунапрена отдолу, ако цвета е към тъмно оранжево и е ронлив, въобще да не го взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моя беше перфектен .. един ден гледам отпред се отлепил един кръг с диаметър 20 санта, последва събора на Междене ,знаете какво беше времето -бях паркирал колата до пистата и се криех от дъжда под 5тата врата .На другия ден само от влагата във въздуха беше провиснал целия таван

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно това имам предвит, като аргумент против купуване на стар таван от друга кола. Няма как да знаеш какво става отдолу, просто и новия стар таван е със същия шибан дунапрен и най-вероятно е на края на предела си ако не е претапициран случайно преди това. За мен просто не си струва упражнението по махане и слагане и после след няколко месеца да съм в изходна позиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчетa мисля и aз дa се зaхвaщaм с тaвaнa че е отрaтително изглеждaщ от къде могa дa нaмеря мaтериaли около Ямбол др вaриянт е секонт aмa искaм дa го видя първо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така и не разбрах в София от къде може да се купи такъв плат и какъв дунапрен трябва да се залепи и от къде да се вземе и той?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре е денЯ! :) днес го свалих за няма и 2 часа уж без да счупя нищо м/у временно да питам - салон от пасат Б5 97-ма година може ли да се монтира на моето ауди комби ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз преди малко свалих кората на задната врата и там положението е същото.....дунапрена е лешшш и много трудно се сваля от пласмасата :) кажете от къде плат да взема и какво лепилце :)
Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От околовръстното завиваш посока Панчерево и на около километър отдясно има един хотел. Срещу него е някаква газостанция. В двора на хотела има магазин за автотапицерии. Продават и лепило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...