Jump to content

Електрически отоплител за студените дни


Recommended Posts

Wizi, един въпрос - това вярно ли е (от подобна тема е), т.к.никъде не си го споменал :

Не, работи си на всички степени на духане. Поне в моя Шкодилак е така.

Има нещо вярно в горното описание, защото преди да паднат под +4 градуса температурите и бяха по-скоро под и около +10 градуса отново не чувах климатика да се включва и усещах да духа топло на момента. Климатикът със сигурност не се е включвал, защото веднъж за да съм сигурен си свалих прозореца и подадох ушенце, а шумът на компресора е характерен и няма как да го пропуснеш. Та, с тази диаграма по-горе това ми наблюдение се потвърждава, мерси за което! :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извадка от цитирания от мен .....

Тук обаче май става въпрос за климатик...докато при нас е климатроник.

Най-вероятно ще има разлика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да го има на всички дизели. Даже и в книжката на страница 149 го пише ама кой да прочете - и доколкото виждам не е под условие за опция.

85986609.png

Uploaded with ImageShack.us

Сега чакам температури под 5 градуса dry.gif да тествам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на по-старите TDI-та има ел. радиатор, но по-малък на размер. За пример - А3, 99 год. Климатроника е от старите с 2 дисплея. Излиза ми грешка, че клапата за рециркулация блокира от време на време. Разглобих жабката, под нея се намира вентилатора на климатроника. И клапата е там, преди него. Интересно след него на самия въздуховод има монтиран ел. радиатор. Голям е, колкото юмрук на ръка и наребрен за по-добро топлоотдаване. На запален двигател доста бързо се стопли, но не мога да си спомня снежинката на екрана дали беше активна или не. Ремонта го правих миналата зима в гараж, където темп. е около 8-10 градуса. Сега остава и някой да сподели нещо повече по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на по-старите климатроници, като от А4 96г., на него няма ECON, но как се пуска в студените дни, за да почне да духа топло по-бързо? Аз го слагам на температура HI и му давам AUTO, или ако ми е запотен/замръзнал прозореца, му давам бутона над AUTO, но пак поне 5 мин. му трябват да се усети и да свърши нещо. След като поизчисти и поразтопи си го бодвам на ECON. Правилно ли боравя с него, или греша и как да работя с него, за да е по-ефективен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно след него на самия въздуховод има монтиран ел. радиатор. Голям е, колкото юмрук на ръка и наребрен за по-добро топлоотдаване. На запален двигател доста бързо се стопли,

това не е нагревател колега. това е електронния модул за управление на вентилатора, аналог на едновремешния РЕОСТАТ,

на жаргон се нарича ТАРАЛЕЖ. и е сложен там защото mosfet транзисторите се нагряват много и трябва да се охлаждат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Дойдоха студовете и я изпробвах тази "ел. печка" - е няма такъв кеф да се качиш в колата и да почне да ти духа топло веднага. Благодаря на автора на темата Wizi , че ни отвори очите flehan.gif/> Иначе и аз бях подкарал зимата, като повечето за "по-сигурно" с включен "econ" stupid.gif/>.

Редактирано от digunan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен на AEL-а духа топло след 3-4 минути работа на мотора без значение колко градуса е навън :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...