Jump to content

Подръжка на кожен салон ?


PiMPi

Recommended Posts

Здравейте още една тема за мойта колица - понеже е с кожен салон интересува ме има ли нещо специално което се прави за да се поддържа кожата да си остане здрава и хубавка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип трябва да се чисти с специални препарати за почистване на кожа. Има ги в всяка бензиностанция. През известно време, примерно 6 месеца, е хубаво да се подхранва с кондиционер, който също можеш лесно да намериш.

Редактирано от Vic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята кожа се чисти като натовара 4 човекал после е като нова, но има условие, все пак кожата да е запазена :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип трябва да се чисти с специални препарати за почистване на кожа. Има ги в всяка бензиностанция. През известно време, примерно 6 месеца, е хубаво да се подхранва с кондиционер, който също можеш лесно да намериш.

Да де аз знам, че трябва със специални препарати, но мисълта ми беше с какъв точно и как се прави, има ли тънкости нещо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де аз знам, че трябва със специални препарати, но мисълта ми беше с какъв точно и как се прави, има ли тънкости нещо ?

Не няма нищо особено. Просто пробвай на скрито местенце дане се окаже менте. На перпарата обикновенно пише как се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиваш в първия магазин на авторай, автолукс или ...забравих името / по бензиностанциите всичко е на двойна цена /

купуваш една туба ауто вакс нещо си пастообразно е в йулта туба- струва ок 8 лв, парцал (такъв който не оставя власинки, т.е да не е хавлиена кърпа и нанасяш и втриваш с кръгови движения, при мен кожата на места е на дупици и е кошмар докато се втрие)

Ако имаш по големи отчастъци на дупчици или пък те мързи да правиш горната процедура / на 2 м. е нормално / си купуваш силиконов спрей - ок 7-9 лв е голяма опаковка

Двете тубички ще ти стигнат за повече от година, ако пък имаш излишни стинки във всяка една добра автомивка процедурата струва ок 50-60 лв

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиваш в първия магазин на авторай, автолукс или ...забравих името / по бензиностанциите всичко е на двойна цена /

купуваш една туба ауто вакс нещо си пастообразно е в йулта туба- струва ок 8 лв, парцал (такъв който не оставя власинки, т.е да не е хавлиена кърпа и нанасяш и втриваш с кръгови движения, при мен кожата на места е на дупици и е кошмар докато се втрие)

Ако имаш по големи отчастъци на дупчици или пък те мързи да правиш горната процедура / на 2 м. е нормално / си купуваш силиконов спрей - ок 7-9 лв е голяма опаковка

Двете тубички ще ти стигнат за повече от година, ако пък имаш излишни стинки във всяка една добра автомивка процедурата струва ок 50-60 лв

успех

Мерси за подробното инфо. Не ми пречи да се пробвам сам да видя как е пък и още ми е мерак нали скоро я взех колицата и съм надъхан да си го направя аз. Аз нямам дупчици на кожата просто на места има като прегънато ама това си е нормално за ползван салон иначе задните седалки са като нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Понеже си купих кожен салон от victordhrobo, да взема да посъживя малко темата за съживяването на кожените салони :lol:

Ходих в метро, огледах какво се продава и си взех два тестови препарата за кожа (не от авто-козметиката - там съм забелязал че падат глави)

Единият Astonish(испански), другия е Centralin (немски)

Измъкнах трите задни подглавници, два от тях и ги третирах с въпросните препарати, а третия по метода на колегаta corso от този пост :hilezh:

imgp5318.jpg

Утре ще ги огледам на дневна светлина и ще пиша кой печели. Засега ми е фаворит Cetrnalin-а, но мисля че малко нивеа няма да му е излишна :hilezh:

Какъвто и да е резултата обаче, мисля преди да третирам салона с тях да го изчистя с пароструйка. Салона е бежав и по гънките е черен, а проклетата чернилка не пада с тези препарати, дано пароструйката да го свали. Една позната има пароструйка Zepter, която е нещо като Стиинмоп-а на мошенниците от телешопа, но е по удобна (като прахосмукача е) и доста по мощна. Дано само да не прецакам салона нещо, но четох из женските форуми, някой домакини ползват парочистачки за кожени мебели без проблем, и аз така се надявам да си реша мъката.

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една позната има пароструйка Zepter, която е нещо като Стиинмоп-а на мошенниците от телешопа, но е по удобна (като прахосмукача е) и доста по мощна. Дано само да не прецакам салона нещо, но четох из женските форуми, някой домакини ползват парочистачки за кожени мебели без проблем, и аз така се надявам да си реша мъката.

само не забравяй да сложиш една микрофибърна кърпа на накрайника,че наистина с гола парочистачка на кожата й се случват "чудеса".А микрофибъра е перфектното решение,проверено не един път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес нещата не изглеждат по различно. Определено не мога да извадя фаворит. Но изводите ми са:

-Прясното мляко не чисти добре. Този подглавник остана "най мръсен"

-Крем нивеа прави нещата супер

Другите два препарата са аналогични, и мога да избера немския(Centralin), щото мирише по нормално.

Като намеря време ще мина салона с парочистачката, после с немския препатат и накрая с крем нивеа.

Ще пиша пак като направя нещата, вече със снимки на чистия салон :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за моето салонче съм си купил този препарат от снимките Turtle WAX Leather Cleaner & Conditioner мисля че от практикер го купих за цена не съм сигурен, но от порядъка на 15-20лв. Ефект определено има след "освежаването", при нанасянето няма никаква философия просто с мека кърпичка втриваш крема в кожата, аз се зарибявам на всеки 2-3 седмици да почиствам салона, не знам дали е полезно или вредно, но за сега не се оплаквам :hilezh: даже съм си доволен :)

ето снимки на препарата :

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10797764

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10797766

и на салона :hilezh: по принцип кожата става някак по мека и бляскава, но блясъка го няма на снимките понеже са малко тъмнички :)

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10082344

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10082329

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, днес без да съм чел поста ти си купих същия препарат от практикер за 9лв+ст

Мисля че няма голяма разлика със немския централин, но определено върши много добра работа :blink:.

Всъщност аз дори реших само него да ползвам, и въпреки че си мислех че няма да ми стигне - хартиса ми повече от половината, а останалите които купих останаха за вкъщи "бонус"

Принципно, ако искаш да си изчистиш салона само с такъв препарат определено ще пукясаш от търкане, особено ако си с бежов салон като мене :hilezh:

Предните седалки бяха супер мръсни и заливосани, въпреки че Виктор каза че салона е пран, определно "пране" не е правилната терапия тука.

Та както писах в предния пост, днес отидох при една приятелка с пароструйка цептер с твърдото намерение да си освежа "новия" салон.

Изпробвах няколко техники, и приставки, включително тази с микрофибърната кърпа, която се надява върху една четка, но с нея определено пада и част от кожата, и не ви съветвам да я ползвате, може би защото четката е прекалено твърда. С нея кърпата побеляваше с часи от кожата - направо дере кожи както се казва :hilezh:

Крайния резултат от почистването е невероятен, мисля си че и за обикновен салон става пароструйката прекрасно.

Значи първо разтваряте всички врати на колата, за да може парата да се спасява навън, инак всичко ще подгизне вътре. Взимате в едната ръка микрофибърна кърпа в другата парочистачката в режим "пистолет", (в който специално Цептера хвърляше струя пара на поне един метър) и на разстояние от около 10 см от кожата изстрелвате в продължения на няколко секунди пара към кожата, като движите така, че да почистите (обдухате) определен участък. Ще видите как мърсотията изскача на повърността (ако ви е светъл салона) под формата на кални струйки. Веднага попийте с микрофибърната кърпа, без да търкате, просто попивайте. Акко търкате кожата се е размекнала и можете да я попротъркате, затова само попивайте. Повтаряте така докато порите вече са бели (за бяла кожа :) ). Оттам насетне сами ще хванете цаката. Добре е да сте двама - един да разтваря гънките на кожата, а вие да пръскате и да попивате.

Резултатът от работата ви ще е видим. Само внимавате да не прекалите - много от близо или продължително на едно място с парата.

След като свърших с парочистачката намазах с Turtle-то, според указанието на кутията.

Както казва Corso - Воала - салона ми е направо нов. Кожата е чиста, мека и прятно пукаща като се намествате в нея. КЕФ !!! :hilezh:

Цялата процедура ми отне около 4 часа.

Като недостатък мога да посоча, че излезнаха всички протривания, защото до преди това кожата беше толкова ливосана, че половината от нея не се виждаше :hilezh:

Все пак утре ще я видя на дневна светлина, и ще пиша дали е станало наистина добре. Може и някоя снимка да направя, въпреки че в тази кал....

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде дай снимки де.На а4-та кожата е мажем и аз с некъв от ОМВ-то и хем е готина хем не мърда.Аз на яйцето съм му замислил една кожица по натам :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето по време на почистването:

dsc01433.jpg

dsc01434.jpg

Това вече от днес, след почистването.

dsc01435.jpg

dsc01436.jpg

dsc01438.jpg

Остана да намера кой да ми облече волана и лоста с такава кожа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...