Jump to content

налягане на маслото при загрял двигател


ickopicko

Recommended Posts

Привет на всички AUDI маниаци :hilezh: ще бъда максимално кратък наскоро смених повдигачите на моето ауди 2.0 16V и ми казаха да карам с по-тънко масло обаче на манометъра гледам че при загрял двигател ми държи 1-1 и половина налягане при 95 градуса температура на водата нормално ли е това или и помпата на маслото е за смяна? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А преди с какво масло кара и колко бара ти държеше?

Аз също съм с такива показатели при празен ход и оптимално загрял двигател.

Натискам само малко газ и маслото чуква 5 бара.

С чисто нова маслена помпа съм, както и с лагери /основни и биелни/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди карах с 15V 40 но сега минах на 10V 40 и да си кажа като постои 10-15 мин на място и после като я пална повдигачите бият като на умряло а хем са на по 2000 км трябва да я изрежа веднаж-дваж са да се оправи и после няма проблем но незнам така ли трябва да е... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези коли са си шумни по принцип. И от веригата също си шуми. Карай си и не му мисли.

Приатно съм изненадан от маслото Мотул ситерджи 6100 15в50. Наскоро сложих такова и мотора осезаемо утихна. Не ми отговори преди какво налягане ти държеше маслото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди ми държеше малко по-високо налягане но откакто смених повдигачите смених и маслкото трябвало да бъде по-тънколивко обаче пак се появи това тракане след 20 минутна пауза с изгасен двигател и си мисля дали е било удачно да сменя повдигачите или само помпата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха това е първото което видях на 4/5 е няма проблеми с него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтърът уж е от бош ама колко е добър само мога да гадая :lol: мисля си за помпата на маслото че е най-вероятно .... :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, спри да се притесняваш!

Няма нещо което да не съм сменил по двигателя си.

Както ти казах и аз съм на това налягане/ освен ако уредите не ме подвеждат/ и колата е чук!

Джизъс преди да сложи голямата ламя направи основен ремонт на своя 6А мотор и също беше с такова налягане.

Караи си и не му мисли.

Редактирано от Vimpel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега добре си е налягането.аз съм с 2,3нг и при 95 градуса ми е 1,5 бара.а иначе за мотула съм съгласен мн е добро.и това чукане на повдигачите и то нови не е от маслото да знаеш.

Редактирано от niki76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

95 градуса на маслото или водата ?

Налягането при 100 градуса НА МАСЛОТО пада доста на празен ход. Важното е на 2000 оборота да е поне 2 бара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички AUDI маниаци :flipoff: ще бъда максимално кратък наскоро смених повдигачите на моето ауди 2.0 16V и ми казаха да карам с по-тънко масло обаче на манометъра гледам че при загрял двигател ми държи 1-1 и половина налягане при 95 градуса температура на водата нормално ли е това или и помпата на маслото е за смяна? ;)

С какво масло караш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен по-важния въпрос с какъв ФИЛТЪР си??? От гаден филтър ми направи проблем 124 -та, качваше до 2 бара, след смяна на маслото.Само на високи достигаше до 3бара, смених филтъра като най-евтино решение и воала, пак закова на 3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На празен ход на 90 градуса на маслото 0.9 бара ми показва, колкото трябва да си бъде, на 2000 оборота 3-3,5 бара, тия къде ви ги показва 1.5-2 бара на празен ход са ви адски неверни уредите, я самия уред, я некви яко ментеливи датчици. На Марин audi200avant на 90 градуса е пак толко 0.9 бара неговия мотор е на 3000 км след смяна на всички възможни чаркаля/мразя да използвам сеслкия лаф основен ремонт/ За инфо падал съм и на 0.3 бара на празен ход, ма температурата на маслото беше 130+ градуса :love:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги моето Б4 АБТ на празен ход при оптимално загряд двигател показва 1.8 бара.Държа да уточня че нямам манометър на таблото.а замерването става с манометър завит на мястото на датчика.Тази процедура ми я приложи един майстор-каза че това дето показва манометъра е верно.Това го споделям щото и аз имам подобен на вашия пролем с прословутите повдигачи след като съм ги сменил с чисто нови на ИНА.Но притракването при запалване си остана независимо дали двигателя е топъл или студен.При студен даже се чува по продължително време.Дайте да го решаваме тоя проблем че явно всички страдаме от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не виждам проблем с потрокването на повдигачите при студен мотор за кратко. Малко груба, но според мен за да решите този "проблем" трябва да си купите една нова глава с все карантията и тогава съм обеден, че няма да тропа нищо

На предишната показанието беше такова каквото АЗИС е казал по-горе 0.9-1.0-1.1, в зависимост от настроението :hilezh: . Тогава и аз се претесних /при 124-та налягането не е падало под 2/ и питах във форума, но колегите ме успокоиха, а и в книгите го пише тъй.

На сегашната каляска не съм и обръщал внимание, но утре ще се загледам и ще снимам какво е налягането. Със сигурност мога да твърдя, че след 2000 оборота ми държи налягане 4 и повече, когато колата е в движение.

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моите ги смених с нови на ИНА и няма оправяне. До 1800 оборота се чуват. след 1800 утихват.

Божа работа. Чудя се какво да правя. Но си я карам де.

Маслото е МОТУЛ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги да питам мога ли да сложа на моето абт уреди за налягане и градус на маслото щото след като го ремонтирам предпочитам да виждам ко става с мотора по време на каране за да не стига друг път двигателчето до ремонт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...