Jump to content

Мнение за този лог 1.9 TDI 90 к.с 1z


rusev272

Recommended Posts

По лога виждаме 1.3 налягане (няй вероятно чипната) а реално налягането е 0.9/1.0

Започни с оглед на геометрия, вакуми покрай н75 и актуатор

Не е зле да потгледнеш маркучето за мапа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Доколкото знам няма геометрия маркучите покрай н75 са добре актуатора се движи.Преди време беше скъсан маркуча за мапа но го оправих и сега е добре.

Редактирано от rusev272
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега  имаш ли някакви оплаквания от към вървеж или просто  ти е направило впечатление .И аз мисля ,че не достига  исканите стойности

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало си сложи оригиналния софтуер и виж с него достига ли си исканото налягане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се ходи по сервизите и кои знай какъв софтуер ще ми сложат. Как мога да увелича налягането на турбината че да стани близко до исканото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

И аз съм с 1Z и ми е интересно на какво налягане трябва да надува турбината при пик и след това ? Имам бууст метър, но е фалшименто и не мога да му вярвам по принцип, но показва 0.9 бара пиково и после пада на 0.7 бара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пиковото трябва да е не повече от 1.1,а холда около 0.75.Само да не те подведа......Това е при положение че си с стоков МАП

 

Редактирано от vlado_tonev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето един лог ,ако ти върши работа виж милиграмите ,колата е без чип ,без катализатор и затапен ЕГР .Но при теб милиграмите трябва да са повече заради чипа,ако имаш вазможност смени или вземи от някои н75 за проба,той би трябло да е виновника да недостига исканото налягане.Вземи и откачи н75 и виж ще пренадуе ли и какво налягане ще направи турбината , и ще влезе ли в авариен режим,ако вдигне по голямо налягане значи ен75 е виновника,огледаи и да неизпуска отнякъде.

LOG-01-003-008-0112.xls

Редактирано от petar_a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега става въпрос за милиграмите на 1 канал.Чувам много мнения че тая турбина няма да изкара много ако работи на 1.3 налягане пак и то с въздух само не става и не знам как да пусна повече гориво.Пробвам съм се с два голфа 4 90 к.с  нз в какво състояние са били двигателите но аудито ги взема и им прави 50 метра 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега милиграмите на 1ви канал се регулират на празен ход ,а не с пълна газ ..разхлабваш електрониката и е почукваш назад ,така се увеличава горивото.аз е карам моята на 2-2.2 милиграма ,ако се намалят още започват да играят оборотите 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го знам мойта е на 2.6-2.8 милиграма.Колко ти гори като я караш на 2-2.2.На пълна газ на 1 канал показва максималното гориво и не зависи от това на колко си я настроел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

средно гори 5 . извънградско е падала и на 4.4 но каране до 100км/ч ..градско 5.5-6 зависи от сезона ,зимата отива и на 8 ,но във Видин няма как да загрее все студена.пътувам постоянно до австрия по магистралите  с подържане на 130-160км/ч  4.8-5.5  зависи колко настъпваш .

не съм гледал колко е при пълна газ на 1ви канал,и моя кабел е развален.но при теб би трябвало да е повече горивото заради чипа ,трябва да се консултираш с някои които се занимава с чипове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да трябва да е повече горивото (но тоя който я бутал толкова е разбирал.. аз съм я купил така ) и само е увеличил исканото налягане пак може и нещо друго да е правено щом бия голфовето с 50 метра ... сигурно няма си играя с нея че да не разбутам нещо само ме притеснява турбината не се ли товари повече щом не може да достигне исканото налягането

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да твърдя че много разбирам на моя голф  110 коня питах човека дето слага чипа и каза че с чип трябва да надува мах 1.1 - 1.15 а без чип надува на 1.0 . Тоест твоята щом без чип надува на 0.9 то с чип би трябвало да е на 1.0 някъде демек 1.3 е много ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...