Jump to content

Национален Ауди Събор 2017


goldensun22

Recommended Posts

:) Здравейте приятели. С разрешение на ваш админ пускам тук темата за предстоящия събор. Тази година ще се проведе на 13 и 14 май, отново на писта Дракон, Калояново. Започваме подготовка от рано, за да може нещата да се случат максимално добре, Във фейсбук има създадена специална страница за събора, от която скоро ще бъде пусне и евента, Там ще са дава пълно инфо за организацията. Тъй като знам, че сред вас има хора, които не ползват фейса, всичко ще се подава и тук като информация. Тази година официален организатор на събора ще е Кръвна Група Ауди и от наше име отправям покана към членовете на АКБ - да бъдат наши специални гости. Подготвили сме много изненади и неща за които миналата година не ни стигна времето. Убедена съм, че ще бъде едно хубаво за всички фенове мероприятие. Отворени сме за идеи и предложения относно организацията, ще се постараем всичко да бъде на ниво. 

Пожелавам успешна нова година на всички и очаквам активно да се включите в темата.

 

https://www.facebook.com/events/610259985838490/

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не съм присъствал на събор, обаче какво точно ще представлява? Някаква примерна агенда?

На тази писта съм ходил на събори от БМВ клуба, но тук най-вероятно дрифт няма да има.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, SpeedyMan написа:

Не съм присъствал на събор, обаче какво точно ще представлява? Някаква примерна агенда?

На тази писта съм ходил на събори от БМВ клуба, но тук най-вероятно дрифт няма да има.

 

:) Дрифта не е най-приоритетен сред нашата марка. Ще има състезания - тайм-атак и драг. Има доста време до събора, когато програмата е изяснена и изчистена ще има информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) И линка към самото събитие

 

https://www.facebook.com/events/610259985838490/

Редактирано от goldensun22
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
преди 7 минути, JusttRelaxx написа:

Кака, има ли нещо измислено за нощувки, или още е рано да се мисли? 

 

:) ако не броим пистата, най-близките са си Житари и Конната база, хотел Сарай не го цитирам, той е ясен, но доста компрометирано е там положението, организаторите ще спим в Хисаря, ние ще сме там още от петъка, за да подготвим пистата по от рано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На миналия събор аз спях в Хисаря и беше супер. Ниски цени има къде да се разходиш и къде да хапнеш. Има къщи за гости, има и хотели. Подкрепям с 2 ръце ХИСАРЯ. И аз там мисля да отседна. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, vili_rs написа:

На миналия събор аз спях в Хисаря и беше супер. Ниски цени има къде да се разходиш и къде да хапнеш. Има къщи за гости, има и хотели. Подкрепям с 2 ръце ХИСАРЯ. И аз там мисля да отседна. :)

 

така е има скъпи хотели, но има и супер прилични места

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз препоръчвам тази година да отделите повече време за пистата :) Както всеки път, така и на миналия събор доста хора не успяха да карат. 

И според мен дърпането с въже може да се осъществява извън пистата, докато на нея има свободно каране :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) с оглед на документацията която пазим, доста хора покараха и беше отделено време и двата дни, но ще го имаме предвид, така или иначе програмата ще  е малко по-различна тази година. И ако има и малко по-добра организираност и от страна на самите участници, ще се получи по-добре. Не да се налага да ги издирваме по кафетата и на други места извън сервизния парк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, okops написа:

Каква измервателна техника ще се използва за Драг -а ?

Ще се използва техниката Race America, която се ползва и на официалните драг състезания. Ще е на разположение и двата дни. Поради недостатъчната дължина на правата, ще мерим на 1/8 миля - тоест - 200 метра. Всеки ще може да си получи бележка с резултати от представянето си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Програма на Националния Ауди събор 2017 писта Дракон, Калояново

Събота 13.05.2017

9:00-вход коли за участие тайм-атак,майсторско
10:00-вход всички гости
9:00-11:00 -технически прегледи И записване (тайм-атак,майсторско,драг)
11:10-брифинг тайм-атак
11:00-11:30-игра публика
11:30-14:00-тайм-атак 15 мин сесия
14:00-14.30-майсторско шофиране
14:00-15:00 - технически прегледи и записване ДРАГ и теглене на жребия за Драг-а на следващия ден, време за разпъване на техниката
15:00-18:00-драг /тренировки и свободни стартове /
18:00 - край на състезателния ден 
20:00 - купон на пистата с участието на група "Обратен ефект"

Неделя 14.05.2017

09:00-вход всички гости
10:00- игра публика и най-малките фенове
11:00-12:30 -тайм-атак финали
12:30-13:30-свободно каране
14:00-16.30 - Драг - финали
16:40-награждаване всички класове + оптичен тунинг и car audio /ако има участници/
18:00 - закриване на събора

* Оценяването на автомобилите в за класацията "Автомобил на събора" ще се провежда и двата дни, чрез гласуване от публиката със подготвени бюлетини.
** Оценяването на автомобилите в класацията Оптичен туниг ще се осъществява чрез гласуване за автомобилите, коиото предварително са се записали за участие в този раздел - със индивидуалните им номера за събора.
***Оценяването на автомобилите в раздел Car Audio ще се провежда и двата дни в случай че има записали се участнци
**** Таксите за участие са 10.00 лв за всяка дисциплина + свободното каране /без такси за оптичен тунинг и car audio/

Организаторите си запазват правото на промени, според броя на записалите се участници или други обстоятелства, които не могат да се предвидят в момента,

Формите за записване , ще бъдат предоставени допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, нов съм във всичко като цяло, но искам да питам откъде мога да се сдобия с стикери с номера за колата.

Благодаря предварително. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, Chernich написа:

Здравейте, нов съм във всичко като цяло, но искам да питам откъде мога да се сдобия с стикери с номера за колата.

Благодаря предварително. :)

 

В момента работим по дизайна на стикерите, скоро ще дадем инфо по какъв начин ще можете да си ги вземете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 hours ago, Chernich said:

Здравейте, нов съм във всичко като цяло, но искам да питам откъде мога да се сдобия с стикери с номера за колата.

Благодаря предварително. :)

 

Ето от тук, заповядай! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, в евента във фейсбук е пуснат пост за записване за стикери с номера за събора. Който не ползва фейса може да провери за свободен номер тук:

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KUl7mDjI1oCKGj8WfDjv5N-a4lJdQTpXGcIlWoXWivA/edit#gid=0

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спортните дисциплини, в които ще можете да участвате на събора са:

1. Тайм Атак
2. Драг
3. Майсторско шофиране

Освен това, ще има конкурс за оптичен тунинг и автомобил на събора.

Класовете за дисциплината тайм атак са следните:

клас А -бензин (без Т) ДО 2000см3
клас Б - бензин (без Т) НАД 2000 см3
клас С - дизел (+ TDI) ДО 2000 см3
клас D - дизел (+TDI) НАД 2000 см3
клас Е - бензин ТУРБО "сток" БЕЗ ограничение на кубатурата, без модификации по външни агрегати и възли
клас F - всички двигатели със МОДИФИКАЦИЯ,РАЗЛИЧНИ от ЗАПИСАНИТЕ в талона и СЪСТЕЗАТЕЛНИ (без ограничение на гориво,кубатура и гуми)

Карането ще е във две сесии по 10 минути ~ 6-7 обиколки. 
При липса на автомобил във даден клас се разпределят във класа над или под тях. 
Награждаването ще е за всеки клас по отделно

Ето и техническите изисквания за класа:

Автомобилите трябва да имат валидни ГТП,ГО 
Изправни стоп светлини и мигачи/аварийни. 
Изправни спирачки,не напукани маркучи.
Гумите трябва да не са твърде стари,износени и напукани (DOT минимум хх10).
Разрешени са СЕМИ СЛИК (БЕЗ ЧИСТ СЛИК,освен клас F)
Всички класове БЕЗ F, трябва да са стрийт/сток (позволен е ЧИП и въздушен филтър)
Регулируемо окачване е разрешено за всички класове.
Задължително ПОЖАРОГАСИТЕЛ в колата
Без не закрепени части вътре в купето
Изолиран 2795.png на акумулатора,и стабилно закрепен

Записването за класовете ще започне от 10.04.2017

1f642.png:) Марката на участващите автомобили е БЕЗ значение.

Класове за дисциплината DRAG

клас А1 -бензин (без Т) ДО 2000см3
клас А2- бензин (без Т) НАД 2000 см3
клас B1 -бензин + Т) ДО 2000см3
клас B2 - бензин + Т) НАД 2000 см3
клас D1 - дизел ДО 2000 см3
клас D2 - дизел НАД 2000 см3
клас C Open - всички двигатели със МОДИФИКАЦИЯ,РАЗЛИЧНИ от ЗАПИСАНИТЕ в талона и СЪСТЕЗАТЕЛНИ (без ограничение на гориво,кубатура и гуми - модификация по двигател, генерация, електроника, интериор, и екстериор)
Всички класове БЕЗ C, трябва да са стрийт/сток (позволен е ЧИП , въздушен филтър регулируемо окачване)

Участниците в дисциплините Тайм Атак и Драг , както и желаещите за свободни стартове заплащат такса 10.00 лв - за всяка дисциплина в която желаят да карат

Участниците в майсторско шофиране, не заплащат такса.

очаквайте формата за записване за различните дисциплини и класове.

за дисциплината Драг ще бъде осигурена измервателната техника, която се ползва в официалните състезания. Поради това, че пистата няма нужната дължина, меренето ще бъде за 1/8 миля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, goldensun22 написа:

Колеги, ....... стикери с номера .......

 

Задължителен ли е стикер с номер за участниците в някоя от дисциплините?

 

Преди 1 час, goldensun22 написа:

..........................

1f642.png:) Марката на участващите автомобили е БЕЗ значение.

.............................

за дисциплината Драг ще бъде осигурена измервателната техника, която се ползва в официалните състезания. Поради това, че пистата няма нужната дължина, меренето ще бъде за 1/8 миля.

 

Т.е. ще карат всякакви марки, включително БМВ, Мерцедес, Опел, Хонда и т.н., или без значение марката, но да е от ВАГ?

 

Каква е програмата за драг? Т.е. има ли квалификации(примерно събота квалификации, неделя състезание)? Ако има квалификации, как се стартира и по колко старта могат да се правят? Предполагам, че класиранията ще стават по дадено време, но ако има 50 участника в някой клас, и 50-те дадат времена, как ще се отсеят, т.е. каква е бройката за основното състезание?

 

Как ще се разбере, дали колата е "само с чип"? Особено на някои дизелчета, дето слагат големи разпръсквачи и хибридни турбинки(като минимум), както и някои бензинчета с подобни интервенции, те за "модифицирания" клас ли са, или са "само с чип" и къде ще бъдат наредени? 

Редактирано от AsK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...