Jump to content

проблем с предница( Тропа )


Dimitar P.

Recommended Posts

Преди 6 часа, Dimitar P. написа:

След обстоен оглед се намери един разбит носач.

Но явно има и друг но не може да се намери кой е .

Търсенето продължава.

Кой носач? И как го разбрахте? Сваляхте ли го?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, Dan4ote написа:

Е нали бяха сменени или не са наведнъж?

Всички са сменени в интервал от 3-4 хиляди км.

На канал е пробвахме.

С две трупчета на гумата отпред и отзад.

Така се усети, че мърда десен долен носач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес го излекувахме досадното тропане. Оказа се, че гайката на стержена на амортесьора горе в тампона не беше добре затегната, съвсем малко колкото леко да мърда и да тропа. Даже беше леко повредило резбата, но не фатално. 

Сега е пълна тишина отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем. Всичко е здраво, но хлопа. Имам и познати със същия проблем. Колегата ако е установил проблема нека да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Не се намира някой, който да ми каже кое точно да сменя за да се оправи. В сервиза, в който ходя ми казаха, че и преди са имали подобни случаи, сменяли са буквално всичко и резултат нямало. Общо взето ме отказаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото, за да спре да тропа трябва да смениш 8 носача, амортесьори, ударните тампони на амортесьорите, рейката, и трита тампона на двигателя...Знаеш ли колко струва всичко това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейката смени ли я? Масово рециклиране на рейката се ползва стария прът, само ти натягат червяка с 18-ката. Аз имах 4Ф фейска и тропаше от рейката, купих втора ръка от малко карана кола и спря да хлопа тя. Мисля, че тампоните ми бяха скъсани и мотора подскачаше и той лопаше отпред, но ми откраднаха колата, докато разнищвах това тропане/хлопане. При тебе с навит волан тропа ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,

Аз имах подобен проблем на тракане. Карам А6 С6 2005 3,0 тди със спортно окачване. Тракането бе при спускане по неравност или преминаване през легнал полицай се чуваше тракане ( наподобяващо на разбити спирачни апарати ) но интересното е, че тракането се получава предимно при натисната спирачка което изключва апаратите. Ходил съм на три или повече сервизи и никой нищо не намираше за разбито но на няколко от местата изказаха предположение за предни амортисьори, при което направих тест на амортисьорите на сденд диаграмата показваше много добра работа на амортисьора. И така тракането си продължи около година и малко или около 40-45 хил. км. С ходене по сервизи и нищо не открито за проблема. Но след тази зима когато вече амортисьорите бяха и омаслени, след подмяната им всичко си е ОК

Предполагам че първо се е получил накакъв минимален луфт в стержина или клапана който е знак за тръгнали амортисьори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Същото хлопане го има и при мен. 

Сменени са в рамките на 10к километра: амортисьори, всички носачи отпред, рейка, тампони магаре, дискове, накладки. Цената на колата я платих още веднъж в ремонти за една година и продължава да хлопа. Тампоните на мотора са здрави и само там не сме пипали. Рециклирахме ск. кутия, там също са здрави тампоните. 

 

За мен проблема е в магарето, вижда се, че има луфт. Не знам дали е нормално но като натисна магарето при тампона с лост, има доста свободен ход. 

Започвам да се предавам вече, много ми харесва колата но с това хлопане, се замислям за продажба. 

Иска ми се да се оправи това, но вече не знам как и къде, след куп пари и нерви, все да си тропа не мога да я изтърпя. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих пробвал някакво пърче гума под тея тампани да уплътни.За някой от ВАГ групата има такъв кит за задните тампони на магарето.Тоя кит се състои от нов болт и някъква шайба.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...