Jump to content

Recommended Posts

Трябва да сменя летните гуми и се двоумя между Dunlop Sport Maxx RT 245/45R17 95Y MFS  и  GOODYEAR EAGLE F1 ASYMM 3 95Y 245/45 R17

Ако някой разбира, ще се съм благодарен да помогне в избора. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размера не е точно същия, но теста пак е валиден според мен. + че тестовата кола е на задно, подобно на твоята.

 

Auto Bild tested the 225/50 R17 size using a RWD BMW 3 Series.

 

1st: Continental Premium Contact 6
Total: 56 / Dry: 9 / Wet: 9 / Comfort: 6 / Rolling Resistance: 9 / Noise: 6 / Wear: 10 / Cost: 7
Positive: Excellent results on dry and wet surfaces for braking and handling, precise steering response, good wear
Negative: Relatively low resistance to aquaplaning
Overall: Exemplary / Test Winner

 

2nd: Dunlop SportMaxx RT 2
Total: 49 / Dry: 8 / Wet: 7 / Comfort: 6 / Rolling Resistance: 6 / Noise: 6 / Wear: 9 / Cost: 7
Positive: Very good premium tire with no obvious weaknesses, good handling on wet and dry surfaces, precise steering response and good feedback, very high resistance to aquaplaning, good wear
Negative: Relatively high rolling resistance
Overall: Exemplary

 

8th: Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3
Total: 43 / Dry: 7 / Wet: 7 / Comfort: 6 / Rolling Resistance: 6 / Noise: 7 / Wear: 6 / Cost: 4
Positive: Good handling on dry and wet roads, high resistance to aquaplaning, short braking distance on dry roads
Negative: Average value due to high purchase price and average wear
Overall: Good

 

....

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2017-Auto-Bild-Summer-Tyre-Test.htm

...

 

 

Иначе евала за избора. Така се кара премиум кола - с премиум гуми. А не с нексени и нанканг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линка ми беше супер полезен, благодарности за което. Любопитно ми е, че в теста Континентал и Дънлоп получават идентична оценка за шум, а Гудиър е една идея по-шумна. Колебаех се, между Дънлоп и Гудиър, защото в българските сайтове двете гуми имат характеристика 68 децибела, а Континентал я мернах на две места с 71. В теста инфото е малко по-различно. 

Пропуснах да отбележа, че най-важното ми изискване за гума е да е максимално безшумна доколкото е възможно. 

Най-вероятно ще е Дънлоп. 

P.S. Постфактум видях, че тестваната гума е 225/50/17. Вероятно от там идват някои разминавания по отношение ниво децибели в сравнение с 245/45/17. Или поне това е единственото логично обяснение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Edit: Сега, с помощта на сутрешното кафе, видях, че става дума за AS3.

 

Карал съм Ф1 АС2 в размер 235/45/17 и е по-тиха от спортмакс в размер 205/55/16 на един сезон.

Като гума не е лоша, но не е нищо особено, сравнена с Континентал СпортКонтакт3 (такива гуми смени на колата).

 

Ето темата, в която и аз търся тиха гума в близък размер: 

 

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като притежател на RT бих казал Дънлоп никога повече.......

За мен са отвратителни гуми чието сцепление се появява може би при температура на асфалта над 30 градуса. ABS ми работи прекалено често тези дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, self-made man написа:

Трябва да сменя летните гуми и се двоумя между Dunlop Sport Maxx RT 245/45R17 95Y MFS  и  GOODYEAR EAGLE F1 ASYMM 3 95Y 245/45 R17

Ако някой разбира, ще се съм благодарен да помогне в избора. 

 

F1 при този избор, иначе може да погледнеш и 235/45/17, разликата с 245/45 е много малка в размера, а в цената е абсурдна (190лв vs 240лв).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дънлопа и Ф1 са най-леките гуми. За 225 45 17 са по 9 кила като повечето са 10, че и отгоре.

 

Най-доброто в момента е Мишлен ПС4, след тва са тея двете. Премиума е новичка, но ревютата са добри. Главно печели с доста добра устойчивост на износване. Но е почти на ниво на ПС4. ПС4 е тежка гума обаче, с добра защитна стена.

 

И аз се чудя между горните две, щот ПС4 и Премиума ще ми дойдат скъпи, а други варианти няма.

 

tonko2.0T дал съм жокер, какво повече ти трябва.

Редактирано от GameON
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, направо и едни Видинки от 80-те да вкара в списъка.

 

След това СпортКонтакт 3 има 5-ца, която се произвеждаше 3-4 години и от тая има Премиум6. Защо да вкарва в списъка покупка на гума де не се произвежда то няколко години. А и дори да я намериш залежала някъде нова, няма как 2 поколения назад гума да е по-добра от наследниците й.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами все тая честно.

 

Модела е на 10 години. ДЕСЕТ. Аз логика  реално не виждам да се търси 10 годишен модел с 10 годишна технология и видове използвани материали било то и произведен тая година.

Да не говорим, че е на цени същите като следващия и по-следващия им модел на Конти.

 

Но всеки сам избира как да си харчи парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда да ми обясняваш на мен.

Пиши на Континентал да не произвеждат повече от един модел в даден размер, защото няма нужда.

Може пък да имат нещо предвид...както и аз:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...