Jump to content

Ел.клапан м/у бенз.помпа и бенз.филтър ?


Recommended Posts

Електрически бензинов,където го слагат по газовите уредби отстрани с кранче,ако случайно нещо откаже клапана завиваш и елиминираш бобината и бинзина си преминава през клапана без да го спира, втори ден го наблюдавам не е мръднал.Сега изниква въпроса,дали когато загася колата налягането в инжекцията пада до 3.5атм. или държи работното 6,5атм и дали буренцето го прави или нещо друго така,и ако го държи високо дали има проблем.За това тези дни мисля да звънна на Пепи да го видим този въпрос за да го изясним технически,ще е много интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Електрически бензинов,където го слагат по газовите уредби отстрани с кранче,ако случайно нещо откаже клапана завиваш и елиминираш бобината и бинзина си преминава през клапана без да го спира, втори ден го наблюдавам не е мръднал.Сега изниква въпроса,дали когато загася колата налягането в инжекцията пада до 3.5атм. или държи работното 6,5атм и дали буренцето го прави или нещо друго така,и ако го държи високо дали има проблем.За това тези дни мисля да звънна на Пепи да го видим този въпрос за да го изясним технически,ще е много интересно.

Да не е лошо, но мисля че буренцето е точно за тази работа.Но ще проверим ,ще се закача,ще направим едно кръгче и после ще пием бира ще чакаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буренцето трябва да го държи на 3.5атм - то регулира остатъчното налягане. Щом палиш нормално сутрин значи нямаш проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти един клапан само - за да държи налягането може и да не е електрически.Нещо ей такова. Успех

Благодаря колега ,този клапан е само механичен ,и не е нужно да се захранва с ток от помпата .....но не е със резби (щуцери) а заскобване ,което за бензинопроводите едва ли е удачно щото там налягането ще избие гориво от скобите ....Най удачно е според мене ,да се направят резби или да се намери филтър с такива резби : мъжка резба откъм помпата и женска откъм филтъра.....

помпа/клапан - външна/вътрешна

клапан/филтър - вътрешна/външна

Никакво налягане няма да избие . При мен на АДР-а филтъра на бензина ми е хванат оригинално със скоби, та клапанчето защо да не го хвана и него така. Горивопровода е 8мм, а клапана 10мм. които съм използвал, което допълнително усилва нещата. Вече 3 месеца нямам никакви проблеми. А доколкото до налягането - то при мен е 4 атм. , а то се регулира от така наречения регулатор на налягането, който се намира на инжекторната рейка - 009332705.jpg.

Успех :) .

Редактирано от kostaIliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ADR-a е ел. инжекцион. Механичния работи на ~6.5атм и обикновено маркучите се раздуват и избиват. Все пак ако се ползва оригиналния маркуч от помпата може и да издържи, но слабото място ще са скобите и пластмасовата част на ел. клапан. Според мен по-добър вариант е слагане на механичен възвратен клапан. При електрическия има закъснение от задействането и това в даден момент може да доведе до изтичане на гориво заради изпуснала скоба, сцепена пластмаса на клапана или спукан маркуч.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...