Jump to content

Батериите на ключа


Quattro 180HP

Recommended Posts

Колеги ключа не иска да отключва от всеки път като престои една нощ Аудито и на другия ден не иска да се отключи и се налага през ключалката (на вратата) и после отвътре от копчето на шофьорската врата  а съм забелязал че като го покарам малко и после си се заключва и отключва като все едно е нов ключа ... въпроса е възможно ли е да си се зарежда батерийката от ключалката (на волана там откъдето се пали колата) някак си ??? аз го отварях този ключ обаче той не е с такава батерийка каквато аз предполагах (от тези кръглите, плоските) тя е някаква специална ...

И на определено място ли се сменя или може навсякъде ?? и имам ли някакво време за смяна на батерията защото на един Мерцедес той пак беше с подобен ключ и като отидох да ми сменят батерията и се оказа че НЕ трябва да стои без батерия повече от 60 секунди защото се губела паметта и не може да се работи с него после това важи ли и за ключа на Аудито ?? :);)

Благодаря предварително :)  :zustimm:  :zustimm:

Редактирано от Quattro 180HP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го имаше същия проблем и се реши със смяна на батерия. Ама първия път взех няква "престояла" та си вкарах филма че нещо се е прецакало централното  :hilezh:  Батерийката при мен си беше широка кръгла (мисля LR2) - има ги навсякъде. Най-лесно иди при часовникар - хем ще ти даде хубава батерия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А имаш ли представа дали се зарежда тази батерия на ключа когато караш ???

И знаеш ли дали имам някакво време да я сменя да не си изгуби някаква памет ?? (дадох пример по-горе) :)

Защото явно на теб ти е друг ключа.

Колеги аз моя ключ като го отворя и никъде не виждам батерия кажете ми къде е тая батерия и каква е ??? Аудито е 2003-та година и явно е с по-различен ключ :) :)

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моито също е 2003-та - явно не доотваряш. Ето филмче - http://www.youtube.com/watch?v=X_iLT7hqLuo

Не се зарежда а просто кода е плаващ и се синхронизира като запалиш колата ;) А понеже трябва малко ток за отключване и заключване и батерииката изкарва сетни сили, а ако рпестои денонощия губи кода - за тоа ти се струва че се зарежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега след като си смениш батерята трябва да си обучиш ключа на ново. Аз съм го правил това отдавна, вкарваш ключа в ключалката на вратата заключваш отключваш след това задържаш копчето за отключване на дистанционното. Мисля че имаше и още един начин вкарваш клича в таблото задържаш отключване след това натискаш 3 пъти отключване от копчето на вратата нещо такова беше, разгледаи в Youtube там има клипчета как става

 

 

и по този начин става но трябва да имаш програмиран ключ

 

Редактирано от Chanchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е на мен и двата ключа са ми за смяна на батерия хаха :)

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи сложи  ключа в шофиорската врата натискаш копчето за заключване на дистанционното след това задържаш за 1 минута отключване и би трябвало да стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При смяна на батерии не е нужно обучаване на ключовете и няма определено време.На батерията има едни цифри те са размера, най-вероятно си със 2016.

Редактирано от Angelpleven
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така, даже изобщо! Мойте като ги извадя, до 10 сек. помни и след това губи паметта. Трябва да си ги обучавам с VCDS-а /поради определени причини/, което става за 5 сек. точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е до различните модели комфорт модули.Днес вадих моите за да тестваме едно друго дистанционно и после си работеше без проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така, даже изобщо! Мойте като ги извадя, до 10 сек. помни и след това губи паметта. Трябва да си ги обучавам с VCDS-а /поради определени причини/, което става за 5 сек. точно.

а какво е това VCDS-a ? да го направя и аз ако има нужда ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При смяна на батерии не е нужно обучаване на ключовете и няма определено време.На батерията има едни цифри те са размера, най-вероятно си със 2016.

CR2036 пише че са в ключа а иначе май трябва да са CR2032 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...