Jump to content

Има ли разлика в разхода


Dim4ou

Recommended Posts

Здравейте, днес закупих а3-ка май 2000г, но в момента е с оригиналните 15ки джанти и със зимни гуми. Искам да сложа 17ки, но всеки ми вика, че качва разхода и ако се натоварят повече хора било жулило в калника?

Редактирано от Dim4ou
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв двигател е ? На моята с 15-ки зима и 16-ки лято неусещам някакво фрапиращо покачване. Не вярвам да ти покачи разхода с повече от 300-500мл. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай какви взимаш. Мой приятел кара с 205/40/17 и по неговите думи са доста скъпи и рядко карат с такива по-предпочитани били 215/45/17, но аз лично не съм запознат с нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още съм нов и не разбирам, не съм видял още 17ките с гумите само на снимка, но утре мога да ги взема от собственика (от един квартал сме) и ще видя размера, но какъв най-добре ще ми препоръчате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич стандарта за 17 - 225/45/17 5 х100 визията е супер друса много яко ще го разбереш сам защото качваш с 2 цола и то много рязко от 15 на 17 колата става тромава и на 2 месеца су приготви по 150,200 лв за предница двигателя ба а3 е доста тежък за 17 представиси какво натоварвабе има на предницата !? Аз направих тази грешка от 15 на 17 от пловдив до плевен и като се прибрах направо ги махнах 1. Разхода се качва зависи как караш 2. Гумите са супер скъпи 3 разбиваш предница на 2 месеца

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много глупости се изписаха в темата  :steinigung:  Та по темата - 4 лета карах А3-ката с най-различни 17" и 18" джанти и с такова нещо като правене на предници и други подобни глупости не съм се занимавал нито един път, а едните 18" ги карах с гуми 215/40... Моята А3-ка е с 1.8 атмосферен двигател 125 к.с. и разлика единствено във вървежа се усещаше с по-големите джанти(логично ставаше по-тромава заради по-високото им тегло) а при разхода и да е имало някакво завишаване, то е било минимално и почти не се е усещало. И накрая правилния размер гуми за 17" е 225/45 или в краен случай 215/45  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече втора година карам с 225/40/18 и освен един десен накрайник, който аз до сега 5 години не бях сменял, нищо друго не съм сменял по предницата. Преди да сложа 18ките сменях тампоните по цялата предница. Не мога да кажа, че не са мръднали с тези дупки, но като цяло никакви драми....Относно разхода може и да се качва с малко, лично аз не го усещам защото карам само градско и ми гори макс 7 като я ръчкам доста често. Миналото лято ходих до Елена, на магистралата под 150 не съм падал, на моменти дори 180. Разхода беше 6 , 6,5 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от 15 на 17 колата става тромава и на 2 месеца су приготви по 150,200 лв за предница   ... разбиваш предница на 2 месеца...

 Това някой ти го каза или го прочете някъде? Или ти си разби предницата със 17-ки за 2 месеца?

 

 Половината форум кара със 17-ки.  Някои дори със 18-ки. Те сигурно си правят предницата всяка седмица.

 

 Към автора на темата - разхода и да се повишава е незначително - 0.100-0.200л/100. Щом този разход те притеснява незнам какво ще кажеш за цената на гумите - 17-ките са фрапиращо по-скъпи от 15-ките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блогодаря на всички за точните отговори (само някои), дори и да се качва с 500 мл/100 няма значение важното е колата да изглежда хубава, а за гумите лесно ще намеря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не се плаши от глупавите изказвания... аз карах 225/40/18 на моята 1.6 и бих казал, че няма никакъв проблем!! Единствения проблем или по-скоро дискомфорт е, че колата рязко ще си загуби возията, ще усещаш камъчетата на пътя дори :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като стане време да купуваш гуми си приготвяш 1200-1500 лева,защото от личен опит ти казвам,че всички гуми 2ра употреба са боклуци и не стават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам.. заминаха вече на една друга А3ка :D Сега съм със 17ки :) 10154535_744897848865524_280109095139606

и немога да спра да им се кефя :) И все пак се продават и те :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако окачването си е наред и не е разбито няма проблеми със 17 :) аз лично като сложа 17ките на пролет и колата става друга...много по-стабилна. Да отбележа, че много важно е с какви гуми се карат, преди бях с 205/50/17 , сега стандартни 225/45 и то хубави мишелинки и пирели и колата заспа просто....много съм доволен, не друса, не опира. С 1.9 90 коня + чип съм и не тежат изобщо, разлика в разхода да е минимален може би някакви 200-300грама понеже я засичам вече неколкократно и все си ми гори градско макс 7.5 като от време на време си я продухвам стабилно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам лятото и половината зима с 225/40 18 и зимата с "многото" сняг с 215/55 16... разликата е само возията, предница не се чупи за 2 месеца :eusa_liar:  дори с 18ки които карам на 2.5-2.7 бара и спортни пружини апекс, определено скъсяваш  живота на тампончетата ама нали и сервизите трябва изкарват за хляб  ^_^ дадох 18ките на един приятел за месец с голф 4ка същия мотор 1.9 тди 110, каза че му вдигнал разхода с кило но ме съмнява  :multi:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега като караш 18-ките на 2.5 2.7 бара и като влезеш в някоя дупка не те ли заболява сърцето :hilezh: . Аз карам на 2.4 18-ките и пак ми се струва много, макар че толкова е препоръчителното налягане. Сега съм ги оставил на 2.3 бара и е доста по добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие тези джанти на колко месеца ги изправяте... аз 18ките ги карах на 3.0-3.2, сега 17ките на 2.8-2.9 o.O 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам проблеми с джантите. Естествено ги пазя от дупки но не всички по пътя могат да се избегнат. 3 Бара ? гумата ти трябва да е като камък... не съм чувал за чак такова налягане да трябва да има :nixweiss:  , знам че 2.4 2.5 е нормално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

2.5 помпя 15ките.. 2.7, 16ките, 2.8-9 17ки и т.н. през 0.1, 0.2 :)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...